ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

03.07.2011

OSN nechce hniezda záchrany

Mária Mihaliková, sme.sk

Verejné inkubátory pre nechcené deti narazili na odpor OSN. Česku ich odporúča zrušiť. Prekáža jej, že baby boxy nezaručujú deťom právo na identitu. Aj od Slovenska môže chcieť, aby ich zrušilo.

čítaj viac...viac...

25.06.2011

Úvaha o mlieku

MikSa

Počuli ste, že neprirodzene dlhé dojčenie (najmä ak ide viac o hranie ako o pitie) môže viesť aj k úchylkám? Lekári potvrdzujú, že úchylky sú z prehnanej lásky (maznania) a z nedostatku lásky. Dnešný svet to dokazuje. Úchylky sa množia tak, ako sa množia podobne teórie o živote a strave.

čítaj viac...viac...

24.06.2011

Cestovný pas pre dieťa

Mgr. Kristína Kováčiková

Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným v jazyku krajiny do ktorej cestuje, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení overí notár.

čítaj viac...viac...

22.06.2011

Zariadenia pre rodiny majú nové certifikáty.

eva/ redakcia

Kam sa dá ísť vo vašom meste najesť s deťmi? Kde ste boli s deckami na dovolenke? Nevieš, či sa k tomu lekárovi dostanem aj s kočíkom? Tieto otázky si vzájomne kladieme často. Únia materských centier posunula ďalej svoj projekt udeľovania certifikátom zariadeniam, ktoré rozumejú rodičom s malými deťmi a niečo pre to urobili.

čítaj viac...viac...

21.06.2011

Deti poisťujeme najčastejšie do prvého roku života

Podľa štatistík Allianz – Slovenskej poisťovne väčšinu poistiek deťom uzatvárajú rodičia do prvého roku života, a to najmä z dôvodov, že chcú pre dieťa šetriť a chcú ho chrániť. Detské kapitálové životné poistenie z rodičov uzatvárajú častejšie matky ako otcovia, ale ako darček ho často volia aj starí rodičia.

čítaj viac...viac...

21.06.2011

Keď nebudeš poslúchať, tak ...!

Barbora Bendzakova

Keď nebudeš poslúchať...vezme ťa ježibaba. V súčasnosti, keď sa už aj škôlkari hrajú na „vražedné komando“, „intergalaktických špiónov“ či „bojových transformerov s nekonečnými možnosťami likvidácie nepriateľa“, je takáto vyhrážka skôr úsmevná ako motivujúca.

čítaj viac...viac...

20.06.2011

Keď je dieťa posvätné ako krava v Indii

Takakika

Ľudia sa radi pýtajú na Chorvátsko zo zákulisia: čo máme s Chorvátmi spoločné, v čom sú naopak Chorváti iní ako my a vždy, keď príde na to reč, chalan vytiahne svoju obľúbenú tézu, ako je v Chorvátsku dieťa posvätné na spôsob kravy v Indii.

čítaj viac...viac...

16.06.2011

V Avione sa začala svetová výstava Deti na Mesiaci

redakcia

Príďte dobyť vesmír ! Stačí si obliecť skafander a vstúpiť do vesmírneho modulu! V najväčšom nákupnom centre od 14. júna 2011 štartuje po prvýkrát na Slovensku svetová interaktívna výstava Deti na Mesiaci, ktorú videli už tisícky detí v 16 krajinách sveta.

čítaj viac...viac...

14.06.2011

Maximálne materské

Mgr. Kristína Kováčiková

Maximálna výška materského, akú môže žena tento rok dostať, je 22,10 eur na deň, mesačne 670 eur. Minimálna výška materského je 6,5 eur na deň, mesačne 197,4 eur. V akej výške budete poberať materské, závisí od výšky vymeriavacieho základu, z ktorého platíte poistné na nemocenské poistenie. V záujme najvyššej možnej materskej môžete platiť nemocenské poistenie aj "dobrovoľne".

čítaj viac...viac...

01.06.2011

Funradio spúšťa nové rádio pre deti.

Petra Lehká

Fun rádio od dnes pri príležitosti Medzinárodného dňa detí rozširuje svoju ponuku tematických internetových rádií o novinku FUN RÁDIO PRE DETI. Ponúkať bude súvislý 24 hodinový tok slovenských, českých ale aj zahraničných pesničiek pre tých najmladších poslucháčov.

čítaj viac...viac...

inzercia