ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

15.05.2011

Chcete byť profesionálnym rodičom?

Lenka Hujdičová

Chcete sa zoznámiť s praktickými námetmi a technikami pomoci deťom? Na konci mája organizujeme vzdelávanie záujemcov o profesionálne rodičovstvo. Uvoľnili sa miesta na tréningu, ktorý sa bude konať vo Vrútkach.

čítaj viac...viac...

11.05.2011

Rodina mi vzala možnosť sa nudiť

Mária Kohutiarová

Hoci je mamou veľkej rodiny, neváhala po vlastných zdravotných problémoch prijať do rodiny dievčatko, ktoré tú svoju veľmi skoro stratilo. Je stále v akcii, a okrem svojej rodiny stíha pomáhať ešte aj tým, ktorým je na svete ťažko. Blonďatý živel alebo obyčajná mama Soňa Vancáková.

čítaj viac...viac...

10.05.2011

Zbierka UNICEF „Týždeň modrého gombíka“

Anna Beňová

Žiadna iná investícia nemá taký dlhodobý efekt, akou je vzdelanie detí. Deti, ktoré navštevujú školu, sú zdravšie, samostatnejšie a schopnejšie nastúpiť do pracovného procesu. Vzdelanie je jedinou efektívnou vakcínou proti HIV/AIDS.

čítaj viac...viac...

10.05.2011

Logopédia a narušená komunikačná schopnosť

Mgr. Valika Červenková, logopedička

V logopedickej praxi sa často stáva, že ambulanciu navštívi do krvi urazený rodič, ktorého upozornil pediater, učiteľka v materskej škole alebo niektorý príbuzný či známy, že by mal so svojou ratolesťou navštíviť logopéda. Urazený je väčšinou preto, lebo obsah pojmu “logopéd” chápe nepresne.

čítaj viac...viac...

09.05.2011

Materinské neistoty

TakaKika

Mám rada bábätkovské poradne. Hoci je mi divné, prečo ich volajú preventívne prehliadky. Neviem, čomu majú predchádzať, možno psychickému zrúteniu prvorodičiek mojej šarže. Vždy mi totiž slúžili skôr spätne. Na verifikáciu, že je všetko tak, ako má byť.

čítaj viac...viac...

07.05.2011

Hra bábätiek a malých detí

MikSa

Dieťatko sa už od svojho mala malička musí naučiť všetkému, čo bude potrebovať, aby vyrástlo na dospelého človeka a aby mohlo viesť svoj život plnohodnotne a zodpovedne. V priebehu niekoľkých rokov sa má naučiť všetko, čo sa nám zdá tak prirodzené a samozrejmé, že už to ani nevnímame ako nejaké učenie.

čítaj viac...viac...

05.05.2011

Nemocnice. O peniazoch, či o ľuďoch?

Mária Kohutiarová

Dostalo sa nám tento rok tej „radosti“, zažiť dvakrát nemocnicu s deťmi: prvýkrát so štvorročným, s ktorým som ostala aj ja, druhý raz sa do špitála dostala naša dcéra, tá tam bola bez nás. Dve rôzne nemocnice a suma sumárum, čo som si všimla ja a čo mi prekážalo.

čítaj viac...viac...

03.05.2011

Rečičky

Silvia Olšiaková

Ak ani vaše detičky veľmi neobľubujú ovocie, či zeleninu, nechajte sa inšpirovať mojimi básničkami. Možno si k sebe nájdu cestu práve popri "rečičkách". Nám sa to podarilo.

čítaj viac...viac...

02.05.2011

Dojčenie. Ako ho ostatným zhnusiť.

TakaKika

Určite každý chce počuť tú Alfréda Hičkoka príhodu a skúsenosť o tom, ako naše dietko tak zúrivo salo, že naše bradavky boli na kašu a miesto trávenia inak výživného materinského mlieka päť minút masívne grcalo našu vlastnú krv. Vskutku ľúbezné.

čítaj viac...viac...

01.05.2011

Mať X-té dieťa v 40.tke. Nástrahy.

Vivat Kofein

Určite sa pripravte na to, že nikto, vrátane vašich najbližších, vám neuverí, že toto dieťa ste fakt plánovali. Či už to tak naozaj je, alebo to len alibisticky proklamujete. Pohľad okolia je jednoznačný – nuž, pritrafilo sa im, na staré kolená.

čítaj viac...viac...

inzercia