Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

27.03.2015

Kedy a ako ich uložiť poobede spať

MikSa

Malé deti poobedňajší spánok či aspoň oddychovanie v postieľke potrebujú, akokoľvek sa tomuto odchodu do ríše snov zubami-nechtami bránia. Koľko by mali spať? Kedy ich ukladať?

čítaj viac...viac...

27.03.2015

Tvoríme s deťmi: Brmbolcový baranček

Zuzana Špačková

Máte doma nejakého chlpáča? A takého, čo nepúšťa chlpy a dá sa posadiť na parapetnú dosku? No, brmbolcového barančeka určite doma ešte nemáte. Urobme si ho s deťmi spolu a začnime tak s veľkonočnou výzdobou...

čítaj viac...viac...

26.03.2015

30 krátkych básničiek o jari

Zuzana Špačková

Ešte včera bola zima, a dnes je už pekná jar, Poberaj sa, starec marec, Ta, kam išiel február... 30 básničiek o roztopenom snehu, o prvých kvietkoch, o slniečku a všetkom, čo k jari patrí.

čítaj viac...viac...

25.03.2015

Cvičme v rytme!

Mária Kopčíková

Ako huby po daždi objavili rôzne cvičiteľky a rôzne „gymy“, s rôznou náplňou, niekedy s veľmi diskutabilne kvalifikovanými ľuďmi, ktorí cvičenie vedú. Vždy si overte vzdelanie lektorky/lektoriek, ak má niekto víkendový kurz, zrejme nebude tak fundovaný ako človek, ktorý sa pohybovému vývinu detí venuje niekoľko rokov.

čítaj viac...viac...

24.03.2015

Čo na upchatý nos pre bábätko?

PR

Stérimar baby Na upchatý nos pomáha uvoľniť upchatý nos a vďaka medi má antibakteriálne a dezinfekčné účinky. Je určený pre deti od 3 mesiacov.

čítaj viac...viac...

24.03.2015

Desatoro pre výber správneho kočíka

redakcia

Pripravujete výbavičku pre bábätko a na zozname vám svieti ako jeden z najdôležitejších bodov kočík? Skúsime byť nápomocní: prečítajte si týchto 10 tipov, aby sa vám lepšie zvažovali všetky pre a proti.

čítaj viac...viac...

23.03.2015

Ako naučiť dieťa správne vyslovovať hlásku „r“

Mgr. Katarína Horňáková

Hláska „r“ je jedna z najťažších hlások slovenského jazyka na výslovnosť, preto sa u detí objavuje aj najneskôr. U niektorých detí až medzi 5 až 7 rokom. To však neznamená, že s nácvikom správnej výslovnosti treba čakať až do tohto veku.

čítaj viac...viac...

22.03.2015

Plávanie s bábätkami - hydroterapia pre najmenších

Natália Horváthová

Hydroterapia, inak povedané kúpanie sa s bábätkami a batoľatami, naberá na popularite stále viac. Pokiaľ sa na takýto kurz chystáte, určite vám behá hlavou množstvo nezapovedaných otázok. Je to bezpečné? Kedy je vhodné začať? Aké výhody to prináša? Odpovede nájdete v nasledujúcich riadkoch.

čítaj viac...viac...

21.03.2015

Prečo matky neodpovedajú na e-maily (video)

kika/redakcia

Tiež vám občas napadne, že zapínať ten "krám" vôbec, ale vôbec nemá význam? Potom vám bude toto videjko veľmi povedomé... Dajte vedieť všetkým, ktorým ste napríklad nestihli odpísať na e-mail od augusta :)

čítaj viac...viac...

21.03.2015

Downov syndróm. Prvé dni sú najťažšie...

Mark Selikowitz

Väčšina rodičov, ktorí sa dozvedia, že ich práve narodené dieťa má Downov syndróm, zažije hrôzu a šok. Niektorí majú pocit, že prídu o rozum, pre iných sa tým končí svet. Takmer všetci prežívajú zmätok a skľúčenosť.

čítaj viac...viac...

inzercia