Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

26.12.2014

Tri otázky nad rečou nemluvňaťa

Iva Jungwirthova

Znakovať, alebo nie? Jeden jazyk, alebo dva? Šušlať, alebo nešušlať?

čítaj viac...viac...

26.12.2014

Ako hovorí nemluvňa

Iva Jungwirthova

Prvé „naozajstné“ slovo síce povie až okolo jedného roku, ale už s novorodeniatkom sa môžeme rozprávať. Ako? Čomu rozumie a čo nám samo povie? Poradíme vám...

čítaj viac...viac...

25.12.2014

Sú Vianoce Vianocami iba kvôli deťom?

redakcia - téma z fóra

Keby som nemala deti, ani nekupujem stromček. Boli by to pre mňa úplne obyčajné dni, vianočné rozprávky, filmy, motívy sú už akoby obohrané. Alebo mi chýba iba sneh? Neviem... aké máte pocity Vy?

čítaj viac...viac...

24.12.2014

Video: Ako naozaj vyzerajú vianoce s bábätkom?

kika/redakcia

Tiež si myslíte, že Vianoce - Nevianoce, tým bábätkám je to aj tak jedno? Nenechajte sa uchlácholiť. A nepodceňujte ich. Pripravte sa na to, že to môže byť celkom nakladačka:) Pozrite si video pre tú približnú predstavu...

čítaj viac...viac...

23.12.2014

Komu patrí ktorý darček?

Mária Kopčíková

Ako u vás doma označujete vianočné darčeky? Ako viete, ktorý komu patrí? Rozmýšľala som, ako synovi urobiť radosť, aby mohol spod stromčeka vyťahovať balíčky a rozdávať ich ostatným – a nedať pritom babičke balík s tatovou vŕtačkou...

čítaj viac...viac...

22.12.2014

Sladký vek nevinnosti

Mária Kohutiarová

Dokedy trvá čas, kedy sú deti úplne detské, čisté, nepoškvrnené, oddane veriace tajomstvám? Dokedy sú úplne rozprávkové, magické, nedotknuté vonkajším svetom? Tento svet sa začína otvárať „dospeláckemu“ v okamihu, kedy sa stratí tajomstvo Vianoc.

čítaj viac...viac...

22.12.2014

Viete, čo je pre vaše bábätko najlepšie?

PR

Podľa najnovších poznatkov sa však odporúča medzi 4. - 6. mesiacom života „ochutnávať" potraviny. „V tomto čase je v imunite deťatka tzv. „imunologické okno". Ak dáme dieťaťu ochutnať nejakú potravinu, telo dieťaťa si na ňu zvykne, a keď potom túto potravinu zaradíme do stravy dieťaťa po 6. mesiaci, je menšia pravdepodobnosť, že bude mať na danú potravinu alergiu,” tvrdí pediatrička MUDr. Elena Prokopová.

čítaj viac...viac...

22.12.2014

Vianočné menu pre najmenších

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Počas sviatkov bývajú v našich domácnostiach stoly plné všelijakých dobrôt. Čo môžeme naservírovať našim najmenším, aby sme im nespôsobili zažívacie ťažkosti a alergické reakcie?

čítaj viac...viac...

21.12.2014

Čo sa skrýva v tradičných vianočných pochúťkach (2)

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Na štedrovečernú rybu, oblátky s medom, či novoročnú šošovicu sa už dopredu tešíme. Neochudobňujme sa o pôžitok z ich chuti ani vo všedné dni. Naše tradičné vianočné pokrmy sú nielen chutné, ale aj zdravé.

čítaj viac...viac...

20.12.2014

Čo sa skrýva v tradičných vianočných pochúťkach (1)

MUDr. Katarína Babisnká , PhD.

Kyslá kapusta, orechy, mak... Tradičné vianočné pochúťky sú nielen chutné, ale i zdravé. V našich jedálnych lístkoch by sa mali ocitať častejšie ako iba na Vianoce.

čítaj viac...viac...

inzercia