inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

27.07.2015

Päť závideniahodných sezón pri mori s deťmi

Takakika

Najprv boli príliš malí a príliš bieli, aby mohli na prudké slnko. Potom sa nechceli kamarátiť so studenou a slanou vodou. V podstate nenamietali iba tak do pol roka života, potom už more bojkotovali na striedačku raz jeden, raz druhý. A ja som si medzi nimi mohla vlasy trhať.

čítaj viac...viac...

26.07.2015

Ako uspať dve deti naraz

Mária Kohutiarová

Práve okamih uspávania dvoch malých detí preverí všetky schopnosti matky úplne do dna a postaví ju nahú do pomyselného zrkadla pravdy o sebe samej. Nie vždy je to optimistický pohľad...ale je tu nádej, že to nepotrvá do dôchodku. Aké možnosti máme pri uspávaní dvoch malých detí?

čítaj viac...viac...

25.07.2015

Malé deti a knihy

Mária Kopčíková

Odkedy mám čítať svojmu dieťaťu? Ako mu mám čítať, keď pri tom nevydrží sedieť? Má to pre neho vôbec význam, keď ešte nerozpráva, veď nechápe obsah? Mám ho nechať hrať sa s knižkou?

čítaj viac...viac...

25.07.2015

Päť vôní leta na našom tanieri

kika/redakcia

Čo sa vám vybaví, keď sa povie leto, slnko... čo by ste čarovným prútikom položili na tanier? U mňa by to na celej čiare vyhrali paradajky, melón a ešte... Aké vône by brnkli do nosa vám?

čítaj viac...viac...

24.07.2015

Koľké v poradí sa dieťa narodilo?

Daniela Čechová

Prvorodené - narodilo sa prvé a prvým chce zostať, po narodení súrodenca (najmä ak je medzi nimi malý vekový rozdiel) sa môže cítiť "zbavené" trónu: hľadá prílišnú pozornosť a ak ju nenájde, cíti sa prehliadané, neisté.

čítaj viac...viac...

22.07.2015

4 mýty o dojčení, ktoré ešte neopustili naše pôrodnice

Mária Kopčíková

Prečo mi to nepovedali v pôrodnici? Pýtajú sa novopečené mamičky a táto otázka sa viaže ku kojeniu – resp. k riešeniu niektorých problémov okolo neho. Čo týmto ženám povedať? Že sestričky nemajú čas? Že niektoré súvislosti okolo dojčenia tie sestričky nevnímajú ako podstatné? Že niektoré z nich jednoducho tie vedomosti nemajú?

čítaj viac...viac...

21.07.2015

Ako sa pozeráme na nedojčiace mamičky?

Mária Kopčíková

Nie som dokonalá a viem, že v akceptácií žien, ktoré sa rozhodli od začiatku nedojčiť, mám čo doháňať. Na druhej strane, naozaj poznám veľa mamičiek, ktoré si na svojej ceste dojčením prešli všeličím a cítili sa všelijako.

čítaj viac...viac...

20.07.2015

Radšej doma chleba s maslom, ako s deťmi do reštiky

Takakika

Nevedela som odhadnúť, na koľko budem schopná improvizovať, aby tá spoločná večera nevyzerala len ako súťaž o nasúkanie jedla dole gágorom, ktoré azda šťastlivo zapijeme bez toho, aby nám tekutina zapadla do nesprávnej dierky a potom hajde, brate milý, šťastne domov.

čítaj viac...viac...

19.07.2015

Ako poskladať papierové lodičky

Zuzana Špačková

Origami je aj papierová loďka – plachetnica, ktorú sme tvorili v školských laviciach. Možno ste už na to zabudli, možno stačí len trošku oprášiť.

čítaj viac...viac...

18.07.2015

Dostali ste radu "nedojčiť," lebo užívate lieky?

redakcia a Martina Perháčová

Pre nedostatok informácií v danej problematike boli matky často postavené pred rozhodnutie, aby si vybrali medzi dojčením svojho dieťaťa a vlastnou liečbou.

čítaj viac...viac...

inzercia