ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

26.06.2016

Spí dieťa dosť? Pozor, môže to mať vážne zdravotné následky

Silvia Hanová

Na dosiahnutie optimálneho zdravia by dĺžka pravidelného spánku u detí do jedného roka by mala byť v rozmedzí od 12 do 16 hodín, a to vrátane tzv. zdriemnutí.

čítaj viac...viac...

25.06.2016

Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo

kika/redakcia

Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.

čítaj viac...viac...

24.06.2016

Varíme kaše pre bábätká. 5 receptov

Annie

Medzi týmito receptami nehľadajte klasiku našim mám, krupicovú kašu. Dúfame, že si vaše bábätko pochutí. Pšenová s ovocím, vločková, zeleninová s ryžovými vločkami, s hnedou ryžou.

čítaj viac...viac...

23.06.2016

Mamy nepadajú učené z neba

Takakika

Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.

čítaj viac...viac...

22.06.2016

Čo robiť, keď dieťatko na prsníku zaspáva a pije preto málo mlieka

Mária Kopčíková

Sú deti, ktoré pijú naozaj veľmi krátko a na prsníku zaspávajú. Bavíme sa o novorodeniatkach a obvykle takto pijú deti so žltačkou, po medikovaných pôrodoch alebo vtedy, ak tok mlieka u matky je pomalý.

čítaj viac...viac...

21.06.2016

Veda prvých príkrmov trochu inak

Lenka Tinková

Materstvo, to sú stále nové výzvy. Medzi kolikami, dojčením, spánkom či zubami, je ďalšou zavádzanie prvých príkrmov. Koľko, ako, kedy, bio? To sú základné kľúčové slová.

čítaj viac...viac...

20.06.2016

Ľahké večere pre ročné a staršie deti

Anna Veselá

Ideálna večera, či už pre malého alebo veľkého človeka, by mala byť taká, ktorá nám dovolí spať a netlačí zbytočne v žalúdku. Pozrite si, ako by mohli vyzerať príklady jedálnička s ľahšími verziami večerí na týždeň.

čítaj viac...viac...

19.06.2016

Môžem sa ťa niečo spýtať, ocko?

redakcia

Otec sa už začínal hnevať: „Ak si odo mňa pýtaš peniaze, pretože chceš zase nejakú hlúpu hračku alebo podobný nezmysel, choď radšej rovno spať. A porozmýšľaj, prečo si taký sebecký.

čítaj viac...viac...

18.06.2016

S deťmi lietadlom. Ako sa zbaliť?

redakcia

Príručná batožina je pri cestovaní s dieťaťom v lietadle obzvlášť dôležitým spoločníkom. Čo si nezabudnúť pribaliť a aké sú bezpečnostné pravidlá a obmedzenia?

čítaj viac...viac...

18.06.2016

Úloha otca počas dojčenia

Mgr. Lucia Čopíková

Otec síce nemôže dojčiť dieťa, ale je veľmi dôležitý! Výskumy totižto dokazujú, že čím viac muži podporujú dojčenie, o to viac si žena verí, že to zvládne a tým dlhšie dojčí...

čítaj viac...viac...

inzercia