Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

03.06.2015

Hra v piesku – zaujímavá, lákavá, rozvíjajúca

Mária Kopčíková

Deti s pieskom, podobne ako s hlinou a inými prírodnými materiálmi, žili od pradávna. Než mali naše deti k dispozícii mobily, tablety a inú elektroniku, museli si nájsť iné zábavy. Hra v piesku môže byť pre deti výbornou príležitosťou pre ďalší rozvoj. Ako telesný, tak psychický. A že aký?

čítaj viac...viac...

02.06.2015

15 vecí: čo so sebou, keď ideme s deťmi k vode

kika/redakcia

Ak sa s deťmi chystáte k vode, máme pre vás malý ťahák - ktoré veci nezabudnúť doma, aby sa pľačkanie zaobišlo bez nervíkov a stresíkov. Môžete ho využiť, či už to zapichnete na Slnečných jazerách v Senci alebo pri obľúbenom slovenskom mori v Chorvátsku.

čítaj viac...viac...

02.06.2015

Júnové vydanie MAMA a ja prináša veľa kvalitného čítania (nielen) pre rodičov

Janka Fialová

Ako sa neutopiť v mori krstných mien a ako vybrať to pravé pre vaše dieťa? Neviete ako na to? Poradíme! Keď sa budete rozhodovať, akú veľkosť vecičiek bábätku vlastne nakúpiť, označenia na výrobkoch môžu byť dosť mätúce. Ako sa v nich vyznať?

čítaj viac...viac...

31.05.2015

Tvoríme s deťmi: Plávajúca korytnačka

Zuzana Špačková

Plávajúca korytnačka sa zmestí aj do lavóra, či umývadla. Dá sa rýchlo a vlastnoručne vyrobiť, dokonca z materiálov, čo máte doma po ruke. A deti majú o zábavu zaručene postarané, aj keby náhodou pršalo.

čítaj viac...viac...

30.05.2015

Jahody

Silvia Bodláková

Jahody obsahujú mangán a zinok, ktoré účinkujú ako afrodiziakum. Rovnako jahody obsahujú vitamíny C a E. Majú nízky obsah cukru, veľa vlákniny, preto sa doporučujú pri rôznych diétach. A čo tak nejaké recepty s jahodami?

čítaj viac...viac...

29.05.2015

Kam za pieskovými plážami v Chorvátsku? (+ video)

Kika Kováčiková, redakcia

Kde v Chorvátsku si s deťmi môžete užiť more a piesok? Pozrite si naše tipy a pripravte si lopatky, formičky, 3D predlohy pieskových hradov, volejbalové lopty, vysávač, keď bude piesok aj v posteli...

čítaj viac...viac...

28.05.2015

Varenie je smŕŕŕť! Tak nevarme. Snekujme!

Pavlínka Pavlíková

Sú ľudia, ktorí majú kuchyňu priestrannú ako obývačku, a radi ju využívajú 20 hodín denne, ale o tých sa dnes nebavme. Do skupiny prijímateľov pomoci od Tefalu snack collection by som zaradila krvnú skupinu: rýchlo, stručne, jasne, bezpečne, s návodom pre blondínky a receptami po lopate.

čítaj viac...viac...

28.05.2015

Bylinky - dobré koreninky pre detičky aj dospelých (2.)

Martina Kačániová

Petržlenová vňať, rozmarín, tymián, kôpor, rasca. Ani v tomto dieli o bylinkách-dobrých koreninkách nezabudneme pridať recepty pre najmenších aj dospelých. Dobrú a voňavú chuť!

čítaj viac...viac...

28.05.2015

Lieky v škôlke? Učiteľky nie sú zdravotné sestry

Zuzana Špačková

Poviete si, veď je to len liek. Čo robia v tej škôlke okolo toho také „tanečky“? Prečo nechcú tie učiteľky pomôcť nášmu dieťaťu? Prečo to nevedia pochopiť a nechcú podať môjmu dieťaťu, čo potrebuje? Prečo na všetko potrebujú dáky súhlas, tisíc papierov podpísať...

čítaj viac...viac...

27.05.2015

Ako pomôcť dieťaťu bezpečne sa vyzúriť

Mária Kopčíková

Hnev je legitímna emócia a čím menšie dieťa, tým viacej vo svojom hneve môže byť stratené, nemusí mu rozumieť. My ako dospeláci mu môžeme pomôcť, aby jednak svoj hnev pochopilo, a tiež, aby sa mohlo bezpečne hnevať, neublížilo pritom sebe, či iným ľuďom, alebo nezničilo veci vo svojom okolí.

čítaj viac...viac...

inzercia