Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

27.10.2015

Vysmrkať zelené soplíky, a šup do škôlky.

Lucia

Doniesla som do jasiel dcéru. V podáva iná mamička učiteľke sirup, že nech podá synovi o 12. hod. 5ml. Učiteľka sa spýtala, aký je to sirup a matka odpovedala, že na kašeľ. Boli to antibiotiká AMOKSIKLAV... Prečo dávate dieťa do jasieľ s antibiotikami? A tá matka odpovedala: "Platím 300 eur , tak nech sa starajú...!"

čítaj viac...viac...

26.10.2015

Moja dcérka zomrela a ja s ňou. Spomeňte si na môj príbeh

Annie

Natalie Morgan bola v 40. týždni tehotenstva, keď zistila, že necíti pohyby bábätka. Po ťažkom pôrode, kedy jej na prsia dali prekrásne, ale mŕtve dievčatko, strávila s ním aj s mužom šesť hodín. Vznikli vtedy stovky fotografií, na ktorých Natalie drží v náručí svoju dcérku Eleanor Josephine, navždy spiacu.

čítaj viac...viac...

25.10.2015

Apgarovej skóre

redakcia

Čo znamenajú skratky AS na prepúšťacej správe novorodenca? Čo znamená Apgarovej skóre 10? Je to lepšie alebo horšie ako 7?

čítaj viac...viac...

24.10.2015

Ako na likvidáciu cumľa

Mária Kohutiarová

Či ste to chceli alebo nie, z vášho drobčeka sa stalo dieťa, ktoré je závislé. Na cumlíku. Cítite, že je čas s tým skoncovať – ale malý tvrdohlavec by si skôr nechal hlavu odťať, ako vziať svoju „dudu“. Žiadne triky nezaberajú? Našli sme zozbierané tipy od matiek, ktorým už z cumľa rovnako vyhrávalo ako vám... Skúste sa inšpirovať.

čítaj viac...viac...

23.10.2015

4 dobré dôvody ZA spoločné spanie s deťmi

kika/redakcia

Chudobní rodičia nemajú na výber, jedna spoločná duchna, pod ktorou sa zohrejú a vyspia všetci rodinní príslušníci. Chráni ich pred zlými snami, aj návštevami poradní u psychológov, keď už nevyspatí rodičia nevládzu existovať.

čítaj viac...viac...

22.10.2015

Pavučina z vrecka na odpadky

Zuzana Špačková

Pavučiny tvoria pavúky z lepkavého vlákna, ktoré má vynikajúcu pevnosť a pružnosť. Je ho možné roztiahnuť až na dvojnásobnú dĺžku bez toho, aby sa roztrhlo. Urobte si s nami efektnú pavučinu z igelitu!

čítaj viac...viac...

21.10.2015

Čo všetci máte s tou grafomotorikou?!

Mária Kopčíková

Ruku dieťaťa je potrebné trénovať, ale v zásade je najpotrebnejšie nechať dieťa normálne žiť a hrať sa. Keď sa u dieťaťa od útleho detstva bude primerane rozvíjať hrubá motorika, veľmi pravdepodobne sa rozvinie aj tá jemná. A prečo to s nami nikto neriešil pred 30 rokmi?

čítaj viac...viac...

20.10.2015

Čože? Vidím dvojmo?!? (+video)

redakcia

Tento chlapček sa prvýkrát stretol so svojimi sestričkami dvojičkami. Pozrite sa, ako dopadlo ich zoznámenie. Jeho výraz hovorí za všetko.

čítaj viac...viac...

19.10.2015

Čo ste zbytočne kúpili pre dieťa?

MikSa a maminy z fóra

Nekupujte všetko, na čom je napísané „baby“. Veci, ktoré maminy po narodení dieťatka vôbec nevyužili, a ktoré doma len zaberajú miesto, resp. čakajú v rade na darovanie, v horšom prípade „priamy hod do koša.“

čítaj viac...viac...

19.10.2015

Udrel ťa? Stavím sa, že sa mu páčiš

Annie

Moja štvorročná dcéra bola v tej chvíli bola zranená, na neznámom mieste, mala strach. Vaše slová útechy v preklade hovorili to, že ak ťa niekto ľúbi, môže ťa zraniť.

čítaj viac...viac...

inzercia