Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

24.06.2015

Soor alebo žabka – biely povlak v pusinke bábätka

Mária Kopčíková

Pozná to veľa mamičiek malých bábätiek. V ústočkách a na perách dieťatka sa objaví biely povlak a nie je to zvyšok mliečka, nedá sa ľahko utrieť. Je to múčnivka – žabka – odborne soor alebo kvasinková infekcia. Často sa objavuje u malých bábätiek, ktoré ešte nemajú dobre fungujúci imunitný systém.

čítaj viac...viac...

23.06.2015

Ryba z bublinkovej fólie

Zuzana Špačková

Bublinková fólia sa dá využiť rôzne. Či už si ju detičky praskajú alebo niečo do nej balia alebo si z nej niečo môžu vyrobiť. Napríklad aj rybku. Bublinky, ak sú ešte plné vzduchu, po natretí farbou vytvoria rybke šupiny.

čítaj viac...viac...

23.06.2015

S cukrovkou v škôlke

Zuzana Špačková

Diabetické dieťa musí mať individuálny prístup. Je to veľká zodpovednosť, aby všetko sedelo tak ako má. Dohliadnuť na to, aby sa dieťa nedokrmovalo keksíkmi, či čokoládkami. Pri pobyte vonku treba sledovať, aby dieťa nebehalo. Učitelia vytvárajú pre tieto detičky inú aktívnu činnosť.

čítaj viac...viac...

22.06.2015

Kto z koho, alebo ako bábuška vnúčika zvláda

videjko

Aj u vás si vezme sem tam babička vnúčika na prechádzku? A máme my tušenie, ako sa im v tom svete spolu darí?

čítaj viac...viac...

22.06.2015

Chcete mať pobožné prsia?

Takakika

Nikdy som nevyzerala dievčenskejšie ako teraz. Som totálny plochodrážnik. “Ako som prestala dojčiť, nemám žiadne prsia, pozri,” hovorím mužovi. “Kde?” on na to.

čítaj viac...viac...

22.06.2015

10 zábavných morských aktivít s deťmi v Chorvátsku

Kika Kováčiková

V Chorvátsku máte čokoľvek, po čom srdce piští: od komercie, diskoték, kolotočov, cingrlátok, preplnených pláží hlava na hlave... až po divočinu, Robinsona bez jednej paličky signálu na mobile, opustených majákov uprostred mora. Vyskúšajte napríklad...

čítaj viac...viac...

21.06.2015

Otcovia nie sú babysitteri

Annie

Môj hnev sa stupňuje, vykričím mu kadečo, on sa tiež neštíti, chrstne mi do očí len jednu poznámku pod čiarou: že nie je žiaden „babysitter.“ A to je celá tá holá pravda lopatou po čele.

čítaj viac...viac...

19.06.2015

Ako hrou podporiť matematické predstavy detí?

Mária Kopčíková

Ako deťom priblížiť základné matematické operácie? Ako ich pripraviť na to, čo ich čaká v škole? Čo budú musieť zvládnuť? Zaraďte si počítanie do hier, do bežných denných činností. Bude vám s deťmi veselo.

čítaj viac...viac...

18.06.2015

Sladké videjko: malé deti vidia prvýkrát svojich súrodencov

kika/redakcia

Po celom dni vzájomných súrodeneckých potýčiek, z toho posledná bola úplná topka ("mamííííííí, on mi spláchol, čo som vykakaaaaaal..."), som si pri tomto videu zaspomínala, kedy sa k sebe naposledy pekne správali. Žeby v pôrodnici? :)

čítaj viac...viac...

18.06.2015

3 mýty o otcoch a strostlivosti o bábätká

Monika Žákovská

Chlapci vyrastajú obklopení hračkami zameranými na akciu, kým dievčatá sa stretávajú viac s hračkami rozvíjajúcimi starostlivosť. Chlapčenská skúsenosť zjavne nie je taká užitočná, čo sa starostlivosti o deti týka.To však neznamená, že muži nie sú kompetentní rodičia!

čítaj viac...viac...

inzercia