Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

18.08.2014

Tvorivý piknik s Lego Duplo

ts

Leto je pre deti časom nadväzovania nových priateľstiev. Usporiadať piknik je skvelá príležitosť spoznať nových kamarátov. Tvorivý piknik a Postav si zmrzlinu sú dve novinky tohoto leta od Lego Duplo.

čítaj viac...viac...

18.08.2014

Penzión Gajuz Oščadnica, Penzión JUKO Bojnice

redakcia

Vyhrajte prázdninový pobyt v Oščadnici alebo v Bojniciach. Zapojte sa do súťaže do 31. augusta zodpovedaním krátkej súťažnej otázky. Losujeme už 1. septembra.

čítaj viac...viac...

18.08.2014

Mama nie je na záchode sama

Takakika

Na materskej som už nejaký ten piatok, sobotu aj stredu, ale furt netuším, čo mi treba k tomu, aby som našla odvahu zamknúť sa na záchode a len tak si tam posedela zo 5 minút. Bez nervydrásajúcich pocitov, čo všetko sa zatiaľ môže stať vonku za dverami.

čítaj viac...viac...

17.08.2014

Video: toto je tá i-výchova, tatinkovia!

redakcia

Milí tatinkovia! Nechceme rušiť pri zložitom výchovnom procese v ústrety digitálnej demencii. Len teda... ak príroda predsa len zavolá, aby nedošlo k úrazu:) O tom je aj toto milé videjko:

čítaj viac...viac...

16.08.2014

Päť vôní leta na našom tanieri

kika/redakcia

Čo sa vám vybaví, keď sa povie leto, slnko... čo by ste čarovným prútikom položili na tanier? U mňa by to na celej čiare vyhrali paradajky, melón a ešte... Aké vône by brnkli do nosa vám?

čítaj viac...viac...

15.08.2014

Aby dieťa v škôlke neplakalo...

Eva Pekariková

Matky všeobecne veľmi ťažko znášajú situácie, keď dieťa plače a ony nemôžu nijako plač utíšiť. Nejedna z nás ráno odchádzala zo škôlky so slzami v očiach a výčitkami svedomia. Ak utešujeme dieťa, že v škôlke mu bude dobre, musíme tomu samy veriť.

čítaj viac...viac...

14.08.2014

Štikútka u dojčiat

Mária Kopčíková

Rodičia malých bábätiek sa často pýtajú, ako majú riešiť štikútku ich dieťatka. Odpoveď – „nijak“, alebo „opakovane priložte na prsník“ ich obvykle uspokojí len málo a hľadajú nejaké tipy a triky, ako sa štikútky zbaviť. Prípadne spôsoby, ako jej predísť.

čítaj viac...viac...

13.08.2014

Chobotnica z papierovej rolky

Zuzana Špačková

Papierových roliek z WC papiera sa obvykle v domácnostiach povaľuje veľa. Zafarbiť a vyrobiť chobotničku trvá len pár minút. A zvládnu to aj malé deti.

čítaj viac...viac...

12.08.2014

Divná matka zo Slovenska na chorvátskej pláži

Takakika

Bola som tá divná matka zo Slovenska, ktorej deti sa jediné nemôžu kúpať „normálne,“ naholo, prirodzene. Vynímali sa ako päsť na oko pomedzi holé telíčka ostatných belokožcov, tvarožníkov a jogurtovačov.

čítaj viac...viac...

11.08.2014

Maľovaním k prvým písmenkám

Lucia Belanová

Kreslenie je pre deti veľmi podstatná činnosť a je v našom záujme detskú tvorivosť už od malička podporovať. Neskôr deti písmo napodobňujú, obkresľujú, avšak správne tvary sa ešte neučia. To prichádza až v prvom ročníku na základnej škole. Ako môžete podporiť vaše dieťatko?

čítaj viac...viac...

inzercia