Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

20.10.2014

Z denníka Ely Z.

Zuzana Mojžišová

Prsteň, čo som Ivete kúpila – bolo na ňom napísané že LOVE – som hodila naštvaná na dvore do kanála. Sebe som kúpila taký istý, na čo by mi boli dva? Z trucu som si sadla vedľa toho nového. Je starší, lebo už dva razy za sebou prepadol. Všetci sa ho boja. Aj preto, že je Cigán.

čítaj viac...viac...

19.10.2014

Váš psík sa nudí? Zaobstarajte mu bábätko.

Mirka

Niekedy sa zaobstaral psík deťom, aby sa učili o niekoho starať, byť zodpovednejší, budovať si návyky, vzťah, rešpekt, ... Nie je to poradie dnes niekedy obrátené?

čítaj viac...viac...

18.10.2014

Bábätko. Mazať? Kúpať? Ako, kedy a čím?

eva/redakcia

Sestra z novorodeneckého nás pri odchode z pôrodnice vyprevádzala vetou: „Máte krásne, zdravé bábätká. Starajte sa o ne tak, aby ste im neublížili“. Zvláštne, nie? Veď každá mama chce pre svoje bábätko len to najlepšie. Ale sme si isté, že vieme, čo „tým najlepším“ naozaj je?

čítaj viac...viac...

17.10.2014

Sľúb mi, že už nebudeš kojiť!

Takakika

Častokrát som počula od iných mám, ktoré kojili vyše roka až dvoch a možno by kojili dodnes, nebyť nejakej operácie. Bol to jednoznačný, rešpektovaný argument. Nie ako ten môj čisto sebecký dôvod, že som sa chcela konečne vyspať.

čítaj viac...viac...

16.10.2014

Odmieta príkrm!

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Odmieta vaše dieťa príkrm? Mnohé detičky musia novú potravinu najprv viackrát ochutnať, pokým si na novú chuť zvyknú. Dieťatku môže spôsobovať ťažkosti i konzistencia príkrmu. Čo robiť, aby mu chutilo nielen ovocie, ale i zelenina?

čítaj viac...viac...

15.10.2014

Prečo ženy prestávajú dojčiť? Predčasne ...

Mária Kopčíková

Na Slovensku máme len 50% bábätiek, ktoré sa ešte dojčia vo svojom polroku. Ostatné už nie. Prečo to tak je? Prečo je najväčší úbytok dojčených detí do 3. mesiaca? Malé zamyslenie ...

čítaj viac...viac...

15.10.2014

Prevencia už od narodenia s ATODERM PRÉVENTIVE.

PR

Až 60 % detí sa narodí so sklonom k veľmi suchej koži a približne u tretiny z nich sa ešte pred prvými narodeninami rozvinie atopická dermatitída. V Laboratoire BIODERMA sme našli spôsob, ako účinne oddialiť jej nástup.

čítaj viac...viac...

14.10.2014

Kedy ísť von a ako sa obliecť?

Dagmar Mozolová/MikSa

Máte doma bábätko a váhate, kedy s ním ísť von? Ako ho obliecť, aby mu nebolo zima alebo sa neprehrialo? Ísť von, keď prší či sneží? Niekde som čítala tento výrok: „Na prechádzku nie je nikdy zlé počasie, je len zle oblečené dieťa.“ Tak čítajte, ako to vlastne je.

čítaj viac...viac...

13.10.2014

Fekálne okienko a iné sprosté slová

Takakika

„Za siedmymi horami, za siedmymi dolami, bolo raz jedno hovno.“ Smiech v detskej izbe, až sa zachádzajú obidvaja. „Cikanica, kakanica, grcanica...“ ďalšia várka rehotu, ako to už zväčša býva, keď sa náhle otvorí Pandorina skrinka plná fekálií.

čítaj viac...viac...

12.10.2014

Kultové rozprávkové seriály nášho detstva

kika

Sú to klasiky, ktoré neomrzia. Mám také tušenie, že Deduško Večerníček bude zažínať hviezdy na oblohe aj o takých päťdesiat či koľko rokov, aj keby na dôchodky nebolo. Stavíme sa?

čítaj viac...viac...

inzercia