Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

26.06.2014

Čo ste jedli, keď ste dojčili – skúsenosti

Dagmar Mozolová

Strava dojčiacej maminy. Čo je dovolené, čo robí dieťatku zle, čo je dobré na mliečko, to všetko zo skúseností a názorov dojčiacich mamičiek. Vyberte si, porovnajte...

čítaj viac...viac...

25.06.2014

Od anarchie k režimu, alebo ako to s bábätkami chodí

Takakika

Je vlastne otázne, kto sa potrebuje upínať na akýkoľvek režim. Deti ho vraj milujú, majú rady, keď deň za dňom ubieha vo vyšľapaných koľajniciach, keď sa majú na čo spoľahnúť. Jedine, žeby ich rodičia lipli na zabehnutom rozvrhu ešte viac.

čítaj viac...viac...

24.06.2014

Dva týždne

Katarína Heráková

Dva týždne. Naše dieťa dostalo nálepku prežitia dva týždne. A ja som tomu vôbec nerozumela. Mám začať odrátavať dva týždne od momentu ako to vyslovila? Alebo od najbližšieho rána? Či tie dva týždne končia už zajtra?

čítaj viac...viac...

23.06.2014

Nikdy nesklamú. Murphyho zákony a deti

Sjuzi

Viete, kedy je najlepšie dostať defekt na bicykli? S dieťaťom po boku, kilometre od civilizácie. A kedy zistíte, že vám auto nie a nie naštartovať? Keď sa deti ponáhľajú do škôlky. A čo sa stane, keď sa po dlhej dobe stretnete s kamarátkou v príjemnej reštaurácii a tá vám práve oznámi...

čítaj viac...viac...

22.06.2014

Ríbezľový lekvár

Mária Kopčíková

Mám skvelý recept. Možno preto, že som sa k nemu musela dopracovať opakovanou zlou skúsenosťou, keď som si to chcela uľahčiť a použila som kadejaké želírovače a iné urýchľovače hustnutia. Vyhnite sa im.

čítaj viac...viac...

21.06.2014

8 drobných zmien v živote rodiča. Malé a veľké dieťa.

eva

Malý:Tešíte sa z každého nového slova, ktoré sa naučí povedať. Veľký: Desíte sa každého nového slova, ktoré začne používať. Malý: Sledujete či vypilo dosť, aby nebolo dehydrované. Veľký: Sledujete, či náhodou nepilo !

čítaj viac...viac...

20.06.2014

Obilninové kaše: Kukuričná (6)

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Ak ste sa rozhodli obohatiť jedálniček vášho bábätka o kaše, je vhodné vybrať na začiatok inú ako najbežnejšie používanú kašu - kašu z pšeničnej krupice, obsahuje totiž lepok (glutén). Prirodzene bezlepkové sú kaše z pohánky, ryže alebo kukuričnej krupice.

čítaj viac...viac...

20.06.2014

Edukačne hračky – aké to vlastne sú?

Mária Kopčíková

Minule som sa snažila v známom hračkárstve kúpiť niečo pre polročné dieťatko. Stála som medzi regálmi blikajúcich, pískajúcich, vrčiacich, pištiacich „rozvojových hračiek“. A nevedela som nájsť niečo, čo by som bola ochotná tomu dieťatku dať do ruky. Edukačná hračka nemusí byť "multisenzoriálna" a nemusí byť o 80% drahšia než všetky ostatné.

čítaj viac...viac...

19.06.2014

S takými bradavkami dojčiť nebudete

Ľuba Lapšanská

Koľko žien už počulo túto vetu!Koľko z nás ju počulo tesne po pôrode, ešte na pôrodnej sále! A koľko z nás jej uverilo? Je dôležité, aké má žena bradavky? Ako rozoznať ploché, či vpáčené bradavky?

čítaj viac...viac...

18.06.2014

Ako pomasírovať bábätko – praktický návod s videom

Mária Kopčíková

Na čo je dobré masírovať dieťatko, keby a ako to urobiť? Veľa rodičov, ktorým sa narodilo dieťatko, akosi tuší, že masáž je vhodná a nápomocná. Len nevedia, ako na to. Ako teda masírovať bábätká?

čítaj viac...viac...

inzercia