ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

28.07.2016

Pomoc, moje dieťa nechce piť!

Mária, Kika/redakcia

Dojčatá nevedia vyjadriť pocit smädu a staršie deti často v zápale hry pocit smädu potláčajú. Sú aj deti, ktoré piť jednoducho odmietajú.

čítaj viac...viac...

27.07.2016

Ako urobiť letné horúčavy pre deti znesiteľné

Mária Kopčíková

Krehké detské telo je v teple zraniteľné – ľahko sa prehreje, dehydratuje, môže sa objaviť vyrážka na koži. Ako dieťa v teple chrániť? Tu je niekoľko rád a tipov...

čítaj viac...viac...

26.07.2016

Nechať dieťa pri zaspávaní vyplakať?

Mária Kopčíková

Vedci zistili, že pri použití spánkového tréningu deti zaspia v priemere o 15 minút skorej. Potrebujeme ušetriť 15 minút na úkor oveľa dlhšieho plaču dieťaťa?

čítaj viac...viac...

25.07.2016

Prevencia SIDS

Mária Kopčíková

Ak poznáme príčiny vzniku, vieme o rizikových faktoroch SIDS, môžeme sa zamyslieť aj nad prevenciou a pokúsiť sa minimalizovať situácie, ktoré k rozvoju SIDS pravdepodobne vedú. Ako teda robiť prevenciu SIDS?

čítaj viac...viac...

24.07.2016

Kedy má už rozprávať? 7 otázok pre logopédku

Mária Kohutiarová/ rozhovor

Podľa psychológov a ich tabuliek má vedieť 16-mesačné dieťa cca 50 slov. Ale často ich narátame sotva 15, aj to je veľa. Je to zle? Pýtala som sa logoédky Barbory Králikovej.

čítaj viac...viac...

23.07.2016

Truc. Čo s ním podnikne prevádzkovateľ výchovy?

Mária Kohutiarová

Základné parametre sú rovnaké: Pohľad úkosom, oduté líca, zovreté pery. Na každú priateľskú otázku svojho rodiča (snažíme vyjsť v úsrety) odpovedá zasiahnutý trucom iba „Lebo!“

čítaj viac...viac...

22.07.2016

9 hier, ktoré pomôžu bábätku rozvíjať reč a jazyk

kika/redakcia

Logopedička Martina Starčević ako jeden z prvých tipov, ktoré majú pomôcť dieťatku rozvíjať jazyk a reč, odporúča vypnúť televízor. Podľa profesorky logopédie nič totiž nenahradí interakciu rodič - dieťa. Tu sú niektoré jej tipy na jednoduché hry.

čítaj viac...viac...

21.07.2016

Prichádza druhé bábätko. Rozkrájajte sa.

Alenka z R.D.

Čakala som druhé bábätko. „Uvidíš, ako bude to staršie žiarliť“. Psychológovia hovoria, že najobtiažnejší vek na zvládanie, či vlastne nezvládanie situácie, kedy príde do rodiny pre dieťa „konkurent“, je 2.-4. ročný vekový rozdiel.

čítaj viac...viac...

20.07.2016

Trojičky ako kompromis?

Alexandra Húsková

„Bol to sprvu šok a stres. Čím viac detí máte, tým viac sa o ne bojíte,“ povedala mamička Petra. Pri pôrode boli pripravené tri tímy neonatológov.

čítaj viac...viac...

20.07.2016

Hráme sa na výlete: Olympijské hry

Dagmar Mozolová/redakcia

Vybrali ste sa na výlet s viacerými rodinkami, ktoré majú detičky v podobnom veku ako vy a premýšľate nad programom pre ne? Usporiadajte im Olympijské hry! Stačí niekoľko súťaží a deti môžu vystupovať na stupienky víťazov...

čítaj viac...viac...

inzercia