inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

01.03.2015

10 blbých fráz, ktoré (nechtiac) hovoria rodičia

Medulienka

A tak sa rodič pristihne, že len vykráda slová svojich vlastných rodičov, tie isté, o ktorých sa zaprisahával, že toto on nikdy, ale nikdy nepovie svojim deťom. Nikdy nehovor nikdy?!? Aké skvosty ako rodičia používame a ktoré situácie si o to priam pýtajú?

čítaj viac...viac...

01.03.2015

Marcové vydanie MAMA a ja

Janka Fialová

Marcové vydanie MAMA a ja vám prináša veľa zaujímavého „mamičkovského“ čítania.

čítaj viac...viac...

28.02.2015

Novorodeniatko plače, keď ho chcú zobrať od mamy (video)

kika/redakcia

Novorodeniatko patrí k svojej mame, telo na telo, hneď ako uzrie svetlo sveta. Toto bábätko to vie najlepšie. Iba pred chvíľočkou sa narodilo a dôverne pozná, u koho je mu najlepšie. Pozrite sa, čo si myslí o tom, keď ho chcú zobrať od mamy:

čítaj viac...viac...

27.02.2015

Trpí malé dieťa častou neprítomnosťou otca?

MikSa

Malé dieťa objavuje otca skôr cez pohľad, mienku a slová matky o ňom. Dieťa vycíti, akú hodnotu a cenu má otec v očiach matky. Mama je pre neho všemocná, ona je tvorcom jeho každodennej reality. A otec je pre dieťa útočiskom pred materinskou všemocnosťou. Matky môžu predstavovať pre svoje deti veľké nebezpečenstvo.

čítaj viac...viac...

26.02.2015

Tvoríme s deťmi: Papierový porcelán

Zuzana Špačková

Máte chuť na čaj alebo horúcu čokoládu alebo latte alebo kávu? Trasú sa vám ruky a bojíte sa, že by sa vám vzácny porcelán rozbil? Skúste tento nerozbitný... z papiera.

čítaj viac...viac...

25.02.2015

Rastlinné mlieka. Ako si ich vyrobiť doma (+video)

Mária Kopčíková

V porovnaní so živočíšnymi mliekami majú tie rastlinné takmer rovnaké zloženie živín, no odborníci upozorňujú, že sa líšia kvalitou. Rastlinné bielkoviny údajne neobsahujú všetky základné aminokyseliny potrebné na správny vývoj a rast. Zástancovia rastlinných mliek však preferujú to, že pri trávení menej zaťažujú organizmus.

čítaj viac...viac...

25.02.2015

Odkedy má dieťa poznať farby

Mária Kopčíková

Kedy je dieťa schopné pomenovať farby a urobiť tak správne? Ako ho farby naučiť? A ozaj – treba ho to vôbec učiť? Kedy by malo pomenovávať aj odtiene farieb a nielen farby základné?

čítaj viac...viac...

24.02.2015

7 návodov, ako sa hrať s dojčaťom

Mária Kopčíková

Minule som zahliadla jeden príspevok v našom fóre, kde sa jedna maminka pýtala, ako sa má hrať s dieťatkom. Tá otázka mi prišla zvláštna a vravela som si – do prkýnka, veď to snáď vieme všetky, nie?

čítaj viac...viac...

24.02.2015

Zopár tipov do jedálneho lístka pre ročné (a staršie)

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Prinášame Vám niekoľko tipov, čo môžete predložiť Vášmu ročnému (a staršiemu) dieťatku na raňajky, obed či večeru.

čítaj viac...viac...

23.02.2015

3 rady, ako reagovať na vzdor dieťaťa

Mária Kopčíková

To, čo nazývame detským vzdorom, sa objavuje v období od 1,5 roka veku dieťaťa do 3 rokov. Nemusí byť zrovna o zem plesknutí, ale jedujúce sa a kričiace na celú ulicu, či obchod, patrí tiež medzi "vzdory." Ako na tieto situácie reagovať?

čítaj viac...viac...

inzercia