ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

27.05.2016

Ortopéd radí rodičom

MUDr. Brozmanová Blažena, CSc.

Nevhodnými návykmi postupmi môžme svojmu dieťatku brániť v správnom vývoji chrbtice a nôh, či v celkovom držaní tela a spôsobiť mu tak neskôr problémy. Ktoré to sú?

čítaj viac...viac...

27.05.2016

5 „liekov“ na detské protesty, ktoré fungujú

Silvia Hanová

Dieťa sa nechce pripútať v autosedačke, nechce si umývať zuby, jesť zeleninu, nepočuje, keď ho voláte. Poznáte dôverne? Existuje niekoľko účinných a praktických trikov, ktoré vám pomôžu priviesť vaše ratolesti k väčšej spolupráci.

čítaj viac...viac...

27.05.2016

Škôlkari na výlety len so súhlasom rodičov

Zuzana Špačková

Výlety aj exkurzie patria z hľadiska bezpečnosti a ochrany zdravia osôb, aj z hľadiska organizácie k veľmi náročným a dosť rizikovým aktivitám, súhlas rodiča je nevyhnutný.

čítaj viac...viac...

26.05.2016

Cumlíky, cumlíky, ach tie cumlíky...

Petronela Hercová

V tomto období riešim dilemu s cmúľaním cumlíka... A tak som si zistila informácie o cumlíkoch – aký je vhodný, odkedy a dokedy ho používať, a či vôbec...

čítaj viac...viac...

25.05.2016

Nepodceňujte intímnu hygienu najmenších

pr

Potreba intímnej hygieny u detí nenastupuje v puberte, ale už odmalička. Viete, ako sa šetrne a správne starať o intímne partie najmenších detí?

čítaj viac...viac...

25.05.2016

7 zásad dobrej polohy pri dojčení

Mária Kopčíková

Mamy veľmi často zaujmú krkolomnú polohu, len preto, aby sa dieťa konečne prisalo. Zabúdajú na seba a na to, že pri dojčení môžu stráviť veľa času a môžu príliš namáhať svoje telo.

čítaj viac...viac...

24.05.2016

Vážení rodičia, zamyslite sa nad tým, ako sa chováte!

Rudolf/ komentár

Vaše ego vám nedovolí, aby ste dali úctu ľudom, ktorý učia a starajú sa o vaše deti a bohužiaľ suplujú vašu výchovu. Mnohé z vás máte deti ako zbraň v partnerstve. Máte ich ako hračky, ktoré si odložíte od 6 hod. až do 17.30 hod.

čítaj viac...viac...

24.05.2016

Mladá mama nakojila opustené bábätko

Annie

Keď krabicu otvorili náhodní okoloidúci, bolo v nej dievčatko, zabalené v deke. Opustené s poloprázdnou fľašou mlieka. Nemalo viac ako tri, štyri dni. A plakalo od hladu.

čítaj viac...viac...

23.05.2016

Tri typy správania rodičov, ktoré vedú k neistej citovej väzbe s dieťaťom

Mgr. Katarína Greškovičová

Pozrime sa konkrétne na jednotlivé typy správania sa detí a rodičov. Na základe týchto môžeme potom identifikovať vzorce správania sa rodičov, ktoré by mohli podporiť bezpečnú citovú väzbu.

čítaj viac...viac...

22.05.2016

Krásna fotka: starší braček klokankuje dvojičky predčasniatka

Annie

Podľa švédskeho profesora Uweho Ewalda kontakt telo na telo zabezpečí reguláciu telesnej teploty lepšie ako inkubátor. Pomáha predčasniatkam, aby ľahšie dýchali. Bábätká sú pokojnejšie a rýchlejšie naberajú hmotnosť.

čítaj viac...viac...

inzercia