inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

27.04.2015

Nemecké škôlky: Kto chce, nech sa rýchlo vráti do práce

Zuzana Špačková

V Nemecku má nárok na miesto v materskej škole dieťa od jedného roku. V mnohých mestách vyrástli nové škôlky, prípadne staré rozšírili svoje priestory. Materské školy sú rozdelené na katolícke, evanjelické, škôlky Červeného kríža a mestské škôlky.

čítaj viac...viac...

26.04.2015

Chceli ste hodiť plačúce dieťa o stenu?

Takakika

Takáto otázka padla kdesi čosi v prieskume na tému baby blue. Väčšina matiek na ňu odpovedala, či veríte, či nie, kladne.

čítaj viac...viac...

26.04.2015

Rozprávka o Červenej čiapočke a zlom vlkovi

Prvé rozprávky

Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno malé dievčatko. A tomu dievčatku nik inak nepovedal, iba Červená čiapočka. Tak ho volali, lebo stále nosilo na hlave červenú čiapočku, ktorú mu uplietla stará mama. Dievčatku veľmi pristala, nosilo ju či v zime, či v lete a veru, neraz v nej aj zaspalo.

čítaj viac...viac...

25.04.2015

Video, ktoré vás dojme: mamu spoznajú aj so zaviazanými očami

kika/redakcia

Krásne video, pri ktorom možno aj slzu stratíte: deti aj so zaviazanými očami spoznajú v rade žien svoju mamu! 6 detí vo veku 3 až 6 rokov hľadajú poslepiačky svoju mamu - používajú pri tom iba svoju intuíciu, nič viac.

čítaj viac...viac...

24.04.2015

Dotyk prírody pre vaše bábätko

pr

Viete ktorá slovenská kozmetiky pre deti má najdlhšiu históriu? Je pravdepodobne staršia, ako vy a používala ju aj vaša mama. Detská kozmetika Bupi BABY a jej rada mydielok sa už tradične používajú v slovenských pôrodniciach pri umývaní novorodeniatok.

čítaj viac...viac...

23.04.2015

6 najčastejších dôvodov, prečo ľudia nechcú mať deti

Annie

Každý môže mať chvíľu pocit, že rodičovstvo nie je pre neho, že sa do toho radšej ani nebude púšťať. Niektorým vydrží, života s deťmi sa dobrovoľne vzdajú. Napríklad preto, lebo majú kariéru alebo by to nezvládli, či aby neničili matku zem.

čítaj viac...viac...

23.04.2015

Tvoríme s deťmi: Obkresľovanie na sklo

Zuzana Špačková

Kreslili ste už na sklo? Ja veru už dávno nie. Nechcelo sa mi totiž čakať, kým to zaschne, aby som si to nezmazala. Deťom som to tiež radšej ani neukazovala, veď ich trpezlivosť je niekedy kratšia ako by som povedala švec.

čítaj viac...viac...

22.04.2015

Dojčím, preto (ne)pijem

Mária Kopčíková

Na dôsledky požívania alkoholu počas dojčenia jednoznačné odborné názory nie sú. Dojčiace ženy nezriedka dostanú hneď v úvode dojčenia radu, že tvorbu mlieka zvyšuje tmavé pivo alebo naopak, že ak budú piť alkohol, bude ich dieťa nepokojné a nebude dobre spať. Ako to teda s tým alkoholom počas dojčenia je?

čítaj viac...viac...

21.04.2015

7 knižiek, ktoré rada čítam mojim deťom (2-5 rokov)

Takakika

Ísť spať a nečítať na dobrú noc rozprávku, je u nás ako ísť do postele hladný bez večere. Tieto detské knižky sú u nás obľúbené. Sú tam klasiky, ktoré poznáte, plus mínus niečo nové, požičané.

čítaj viac...viac...

20.04.2015

Gašparko býva na Kolibe

PR

Škôlka Gašparko môže vďaka vlastnému interiérovému bazénu ako jedna z mála škôlok poskytnúť možnosť celoročného plávania. Deti majú prirodzene radi vodu, ale aj pesničky a všetko priestranné a pestré. Voľba súkromnej materskej školy Gašparko či už v blízkosti lesa na Kolibe garantuje rodičom, že o ich dieťa bude postarané na vysokej profesionálnej úrovni, v zdravom, pozitívne motivujúcom prostredí.

čítaj viac...viac...

inzercia