Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

14.11.2014

Ži a nechaj žiť, mama!

Evelyn

Až moc často vidím vo svojom okolí mamy - moje kamarátky z čias, keď sme boli ešte “bezdetné a bohaté”, ktorým sa zdravý únik z pod vplyvu “ultrahormónov” zatiaľ nedarí. Marika má 1,5 ročnú Mišku, od ktorej sa nemôže pohnúť ani na krok. Nemôže sa ani vycikať...

čítaj viac...viac...

13.11.2014

Tvoríme s deťmi: Papierový vlniaci sa had

Zuzana Špačková

Dnes je veľká paráda, my sa hráme na hada... Ak sa aj vám už zunovala klasická „chodiaca“ hra na hada popri špagáte, a nemáme práve chuť sa s deťmi plaziť po zemi, vyskúšajte si spoločne vyrobiť papierového hada. Je to jednoduché, rýchle a deti budú aj strihať, aj lepiť, aj kresliť a aj sa zahrajú na hada.

čítaj viac...viac...

13.11.2014

Purpurové srdce bije na Slovensku už tretí rok

ts

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí (17. november) pripravilo OZ malíček benefičný koncert spojený s odovzdávaním ceny Purpurové srdce. Na Slovensku toto ocenenie predstavuje symbol, ktorý spája komunitu rodín s predčasne narodenými deťmi po celom svete.

čítaj viac...viac...

12.11.2014

Keď si dieťa cmúľa palec

Mária Kopčíková

Pre niekoho áno a radšej dieťaťu ponúkne cumeľ. Pre iného zas nie, pretože verí, že až dieťa bude potrebovať rúčku na niečo iné – na hru s hračkami, na uchopovanie predmetov, tak ju prestane cmúľať. Treba cmúľanie palca liečiť?

čítaj viac...viac...

11.11.2014

Dieťa/práca: je moje rozhodnutie správne?

PhDr. Anna Dvorská

Nebojte sa dieťa zveriť opatrovateľke z nejakej opatrovateľskej agentúry - sama som túto možnosť využila, keď som bola nútená nastúpiť do ambulancie, keď mal môj syn 8 mesiacov. A popritom môže žena aj naďalej svoje dieťa dojčiť. Svojho syna som dojčila 2 roky.

čítaj viac...viac...

10.11.2014

5 spôsobov, ako deťom povedať NIE inak

Annie

V určitom momente sa deti stávajú rezistentnými. NEpočúvajú, NEposlúchajú, NEsprávajú sa tak, ako by sme chceli. Akoby mali alergiu na NIE. Akoby sme ich otrávili tými zápormi. Akoby nasiakli všetkými NEgatívami. Čo sa s tým dá robiť? Ako s nimi rozprávať, aby počúvali?

čítaj viac...viac...

09.11.2014

Vaše bábo má 2 týždne

redakcia

Pri odchode z novorodeneckého odelenia ste dostali Zdravotný preukaz dieťatka, obsahujúci aj Očkovací preukaz, s ktorým budete navštevovať preventívne prehliadky v ambulancii pediatra. Kedy ísť prvý krát von? Čo sa deje s vašim telom?

čítaj viac...viac...

08.11.2014

Sopľavý do škôlky? No a čo?

Petra Polovková

K napísaniu tohto článku ma vyprovokovali články, ktoré na tému posielania sopľavých detí do škôlky majú výlučne zamietavý/negatívny postoj, teda opačný názor ako je ten môj. Rozhodla som sa preto prispieť touto výpoveďou a pomôcť mamičkám prehodnotiť, či to, čo robíme, je naozaj dobré.

čítaj viac...viac...

07.11.2014

Tvoríme s deťmi: Dáždnik s tancujúcimi kvapkami

Zuzana Špačková

Klope, klope dáždik, na farebný dáždnik... Kvapky nemusia klopkať len vonku, môžu zavítať aj k nám, keď si s deťmi vytvoríme papierový dáždnik. Nedá sa síce pod neho skryť, ale zábavu si užijete určite aj tak. A pekne doma v teplúčku.

čítaj viac...viac...

06.11.2014

Deti, študenti a dôchodcovia - ako cestovať vlakom zadarmo

kika/redakcia

Od 17. novembra 2014 budú môcť deti, študenti a dôchodcovia využiť bezplatnú prepravu vlakmi ŽSSK. Bezplatná preprava bude možná vo vozňoch 2. triedy v regionálnych aj diaľkových vlakoch, nie však napríklad v InterCity vlakoch. Vo vybraných kategóriách diaľkových vlakov bude bezplatné cestovanie viazané na konkrétny vlak, trasu, deň.

čítaj viac...viac...

inzercia