Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

19.03.2014

Dojčenie je strašidelná záležitosť.

Alenka v ríši divov

Neznášam idealistické články o kojení. Také tie, čo vzletne hovoria o spojení nádherného vzťahu s dieťaťom a ideálnej forme výživy v jeden prirodzený celok, bez akéhokoľvek náznaku toho, že to vôbec nemusí ísť hladko...

čítaj viac...viac...

18.03.2014

Dať deťom topánočky v prvom roku?

Mgr.art Anna Sedlačková, ArtD

Pri stoji a chôdzi je veľmi dôležitá pohyblivosť členkového kĺbu a kĺbov chodidla, ktorá sa používaním topánok s pevnou podložkou veľmi obmedzuje. Tým, paradoxne, často znemožníme vytvoreniu klenby chodidla. Aj v tomto období je výborné nechať deti aspoň na niekoľko minút denne s bosými nohami.

čítaj viac...viac...

18.03.2014

Malé deti, malé starosti? Blbosť!

Takakika

Technicky je úplne jedno, či vám dieťa nedá v noci spať, lebo sa mu prerezávajú zuby, lebo má horúčku, lebo má štikútku, lebo má zajtra sväté prijímanie či maturitu, lebo sa ešte nevrátilo z diskotéky, lebo chodí s tým odroňom, ktorého nechcete do rodiny...

čítaj viac...viac...

17.03.2014

7 výhod materstva po štyridsiatke.

Vivat Kofein

Zúbková víla bude vo vašej rodine hneď 2x užitočná. Z podvankúšika vášho chrobáčika vyzdvihne tie mliečne zúbky, a peniažtekom prispeje na vaše prvé - umelé.

čítaj viac...viac...

16.03.2014

Som EKO a BIO...

Kaja Bachledová

Niekto pojme cestu za BIO životom ako cestu jednoduchosti – príde do prvého obchodu, navštívi BIO kútik s biopotravinami a je rád, že je rád. Moja peňaženka dotovaná len pravidelným rodičovským príspevkom a nulové presvedčenie o „čistote“ tohto počinu takéto konanie našťastie (a či nanešťastie) úplne vylučujú.

čítaj viac...viac...

15.03.2014

Ako Agátka nemohla večer zaspať

Katarína Reiterová

„Umyť zúbky, prezliecť do pyžamka a spinkať,“ zavelila Agátkina mamka, tak ako každý večer. Dnes večer sa však Agátke vôbec, ale vôbec nechcelo spinkať. Chcela sa hrať s bábikami a nie ísť do postieľky.

čítaj viac...viac...

14.03.2014

Šestonedelie –obdobie vylaďovania

Mgr. Art Anna Sedlačková ArtD

Pôrod je prelomovým momentom pre dieťa i pre matku. Pre dieťa znamená dramatickú zmenu prostredia, v ktorom sa nachádza. Tieto zmeny sa dejú vo viacerých oblastiach. Ako vytvoriť čo najplynulejší prechod do nového prostredia?

čítaj viac...viac...

13.03.2014

7 spôsobov, ako sa nenudiť na materskej

Antimama

Už po pár týždňoch od narodenia syna mi plienky, kojenie, varenie a kočíkovanie išli na mozog, a tak som sa jednak vrátila k aktivitám, ktoré som už mala predtým, ale zároveň som hľadala nové, ktoré by mi zapojili ďalšie mozgové závity.

čítaj viac...viac...

12.03.2014

Dokedy má dieťa spať cez obed?

Mária Kohutiarová

Mnohí rodičia majú predstavu, že ak nebude spať ich dieťa cez obed, zaspí večer rýchlejšie. Je to omyl. Vyčerpané dieťa po celodenných aktivitách bez odpočinku zaspáva oveľa dlhšie, nepokojnejšie a ani ťažko vybojovaný spánok nie je pokojný.

čítaj viac...viac...

11.03.2014

Pšeno. Recepty nielen pre detičky

redakcia, Martina Gregušová

Pšeno obsahuje kopu úžasných, zdraviu potrebných vecí od „béčkových“ vitamínov po železo. Je prirodzene bezlepkové, takže pšenové kaše môžeme zaradiť medzi prvé príkrmy našim bábätkám. Staršie deti si obľúbia sladké pšenové raňajky. Príprava je jednoduchá, prinášame pár receptov na inšpiráciu.

čítaj viac...viac...

inzercia