ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

14.01.2016

Hry pre malé deti II.

Mária Kopčíková

V našom minulom článku sme vám priniesli niekoľko tipov pre hru s najmenšími deťmi. Je pre nich veľmi dôležitá a významná a my dospeláci často krát nevieme, čo za hru vymyslieť. Takže nech sa páči – tu sú ďalšie inšpirácie ...

čítaj viac...viac...

13.01.2016

Pápež František: slobodne nakojte dieťa aj v kostole

Anna Veselá

V nedeľu pápež František v Sixtínskej kaplnke pokrstil 26 detí. Podobne ako v minulosti, aj tentokrát posmelil mamy, aby slobodne nadojčili svoje bábätká na verejnosti.

čítaj viac...viac...

13.01.2016

Aké dieťa považujú rodičia za problémové?

Agáta

Z hľadiska koho je dieťa problémové? Kto to o ňom hovorí? Matka, otec, starí rodičia, susedia? Niekedy je so správaním dieťaťa nespokojná mama, nikto iný pripomienky nemá. Niekedy si mama naštuduje, čo všetko by dieťa malo, či nemalo, prípadne ho porovnáva s inými deťmi a vtedy nastúpi jej nespokojnosť.

čítaj viac...viac...

12.01.2016

Snehuliak Olaf z penových cukríkov

Zuzana Špačková

Vtipného a stále usmiateho snehuliaka Olafa z kreslenej rozprávky Ľadové kráľovstvo by chcelo určite každé dieťa. Snehuliaka, ktorému sa dá telo rozoberať a spájať a miluje leto. No, tak takého snehuliaka si viete vyrobiť aj vy.

čítaj viac...viac...

11.01.2016

Deťom dajte radšej slaninu ako párky

Anna Veselá (Annie)

Okrem rôzneho podielu mäsa môžu párky obsahovať aj kože, ktoré ich robia gumovými, škroby, zahusťovadlá, konzervačné látky, regulátory kyslosti, koreniny, ale napríklad aj sušené mlieko, sóju a iné zaujímavé látky.

čítaj viac...viac...

10.01.2016

Keď jete za dvoch

Anička Kasardová

Príroda dbá na svojich potomkov. Aj v oblastiach, kde majú matky nedostatočný príjem potravy, je mlieko relatívne bohaté na živiny. Pravda, uberá sa matke a nedostatok živín sa skôr či neskôr prejaví.

čítaj viac...viac...

10.01.2016

Ako si spoločnosť váži matky, tak si váži aj život. Zn.: Nijak

redakcia a Michaela

Áno, inde majú značne kratšie materskú a deti idú do jasieľ a k opatrovateľkám skôr, vo veľmi malom veku. Ale to je argument a výhra? Treba si všímať aj širšie súvislosti, napríklad, kam speje ľudstvo, kde peniaze vyhrávajú nad všetkým, vrátane detí a rodiny.

čítaj viac...viac...

09.01.2016

Keď vás doma prikvačí zima, čo budete s deťmi robiť?

Mária Kopčíková

Keď vás unaví pobehovanie po vonku alebo vás veľká zima prikvačí doma, možno vám padnú vhod nejaké tvorivé aktivity pre detičky. Nečakajte, že sa vaše dieťa bude vedieť zahrať samo, mali by ste pripraviť nejaký program – v zmysle spoločného trávenia času.

čítaj viac...viac...

08.01.2016

Relaxácia s menšími deťmi

Mária Kopčíková

Už takmer otrepane sa hovorí, že v dnešnej dobre žijeme vo veľkom strese, ponáhľame sa naháňame, žijeme v napätí. Čo sa však našich malých detí týka, niekedy sú už od útleho detstva stavané do rôznych výkonových pozícií, športové tréningy, angličtina, tance.

čítaj viac...viac...

07.01.2016

Prečo je matka ideálny zamestnanec?

Annie

Možno, že nám nevydalo ani na jazykový kurz, ani na postgraduál a keď sa tak prehrabávame v tých svojich fascikloch, nájdeme tam akurát certifikát z kurzu viazania babyšatiek. A účet za kurz prvej pomoci. Tak prečo by mal zamestnávateľ počítať práve s nami?

čítaj viac...viac...

inzercia