Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

22.06.2014

Ríbezľový lekvár

Mária Kopčíková

Mám skvelý recept. Možno preto, že som sa k nemu musela dopracovať opakovanou zlou skúsenosťou, keď som si to chcela uľahčiť a použila som kadejaké želírovače a iné urýchľovače hustnutia. Vyhnite sa im.

čítaj viac...viac...

21.06.2014

8 drobných zmien v živote rodiča. Malé a veľké dieťa.

eva

Malý:Tešíte sa z každého nového slova, ktoré sa naučí povedať. Veľký: Desíte sa každého nového slova, ktoré začne používať. Malý: Sledujete či vypilo dosť, aby nebolo dehydrované. Veľký: Sledujete, či náhodou nepilo !

čítaj viac...viac...

20.06.2014

Obilninové kaše: Kukuričná (6)

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Ak ste sa rozhodli obohatiť jedálniček vášho bábätka o kaše, je vhodné vybrať na začiatok inú ako najbežnejšie používanú kašu - kašu z pšeničnej krupice, obsahuje totiž lepok (glutén). Prirodzene bezlepkové sú kaše z pohánky, ryže alebo kukuričnej krupice.

čítaj viac...viac...

20.06.2014

Edukačne hračky – aké to vlastne sú?

Mária Kopčíková

Minule som sa snažila v známom hračkárstve kúpiť niečo pre polročné dieťatko. Stála som medzi regálmi blikajúcich, pískajúcich, vrčiacich, pištiacich „rozvojových hračiek“. A nevedela som nájsť niečo, čo by som bola ochotná tomu dieťatku dať do ruky. Edukačná hračka nemusí byť "multisenzoriálna" a nemusí byť o 80% drahšia než všetky ostatné.

čítaj viac...viac...

19.06.2014

S takými bradavkami dojčiť nebudete

Ľuba Lapšanská

Koľko žien už počulo túto vetu!Koľko z nás ju počulo tesne po pôrode, ešte na pôrodnej sále! A koľko z nás jej uverilo? Je dôležité, aké má žena bradavky? Ako rozoznať ploché, či vpáčené bradavky?

čítaj viac...viac...

18.06.2014

Ako pomasírovať bábätko – praktický návod s videom

Mária Kopčíková

Na čo je dobré masírovať dieťatko, keby a ako to urobiť? Veľa rodičov, ktorým sa narodilo dieťatko, akosi tuší, že masáž je vhodná a nápomocná. Len nevedia, ako na to. Ako teda masírovať bábätká?

čítaj viac...viac...

17.06.2014

Dieťa: koniec rozprávky

Zinaida

Kvapky vody dopadajúce na jeho hlavu v sprche ho zakaždým spasili. Tie jediné prehlušili jej monológ výčitiek, deň čo deň, taký istý. Na všetko som sama, nikdy nie si doma, vôbec si si nevšimol, že máme dieťa, žiješ si svoj život.

čítaj viac...viac...

16.06.2014

Kto hučí na deti viac. Mama, či tata?

Takakika

My, mamy. Oveľa častejšie točíme volume smerom doprava, niekedy až na doraz, čo hlasivky dajú. V porovnaní s našimi mužnými polovičkami sme totiž náchylnejšie na rôzne nervozity, neurózy, hystérie, lability a debility. Preto okrem iného keby dačo v huči-súťažiach vedieme.

čítaj viac...viac...

15.06.2014

Otcovia niektorých detí...

eva/ redakcia

Niektoré deti majú otcov, ktorí žijú ďaleko a posielajú im peniaze alebo ošatenie. Niektoré deti majú otcov, ktorí bývajú blízko a pravidelne ich navštevujú. Iné deti majú otcov, ktorí ich vychovávajú sami.

čítaj viac...viac...

14.06.2014

Najkrajší ľúbostný list

Marlene

Keď synovi dochádzali všetky tromfy a ja som ho v duchu správnej výchovy - partner je partner - dieťa je dieťa - poslala do postele, za pol hodinu sa ozvalo klopkanie na dvere, objavila sa tá malá vymúdrelá tvár, v ruke obálka a jeho hlas: "Mami, prišla ti pošta."

čítaj viac...viac...

inzercia