Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

09.09.2015

Malí pasívni fajčiari

Mária Kopčíková

Deti sa hrajú na piesku a nad nimi rodičia debatujú a fajčia. Prípadne sa premávajú po nákupnom centre, kde stále nie je zakázané fajčiť vo vnútornom priestore. Že nevadí? Pasívne fajčenie je vážny problém.

čítaj viac...viac...

08.09.2015

Možné choroby novorodenca vieme zistiť už pri pôrode

redakcia

Už na pôrodnom stole vieme zistiť, či bude dieťatko celiatik, ci bude alergický na antibiotiká, či mu hrozí astma, problémy s pečeňou, alebo iné dedičné ochorenia. Ak vieme o možnom probléme zavčasu, môžeme mu zabrániť.

čítaj viac...viac...

08.09.2015

Malý tyran alebo pravidlá musia byť!

Mgr. Barbora Horváthová

Ste zúfalí? Neposlúcha vás vaše dieťa? Neviete si rady, ste bezbranní a necháte sa vytočiť až urobíte to, čo neskôr oľutujete? Alebo zvyknete dať častejšiu „výchovnú“ facku, capnúť po zadku, pritom však sami viete, že to nie je najlepšie riešenie a dieťa to už prestalo brať ako trest?

čítaj viac...viac...

07.09.2015

Mama ako prekážka v procese zvykania si na škôlku

Kika Kováčiková

Prečo by mala vôbec plakať, povie si jedna. Zatiaľ čo druhá vyhodí kartón papierových vreckoviek do koša a povie si, že to takto ďalej nejde a nebude trápiť ani dieťa, ani seba.

čítaj viac...viac...

06.09.2015

Strihanie nechtov deťom

MikSa/redakcia

Deti zväčša strihanie nechtov nemajú radi, ale od druhého mesiaca ich života to bude nevyhnutná procedúra. Najlepšie je nerobiť z toho „veľkú“ vedu: rýchlo ostrihať a hotovo.

čítaj viac...viac...

06.09.2015

Môžeme stravou ovplyvniť kvalitu materského mlieka?

Mária Kopčíková

Okrem toho, že ženy v šestonedelí riešia, čo môžu a čo nemôžu jesť, ešte sa zvyčajne pýtajú, čo by mali konzumovať, aby ich mlieko bolo kvalitné, nebolo slabé a dieťa z neho dostatočne priberalo ...

čítaj viac...viac...

05.09.2015

Prečo dávam dieťa do škôlky, keď som na materskej s druhým

kika/redakcia

Chodenie detí do škôlky zďaleka nevnímam ako "zbavovanie sa detí", či ich "odkladanie". Tak ako v rodine, aj v škôlke sa naučia veľa dôležitého pre život.

čítaj viac...viac...

04.09.2015

Pesničky vhodné aj pre najmenšie detičky

Zuzana Špačková

Pri ktorých pesničkách si deti nebudú prepínať hlasivky, lebo ich zvládnu spievať aj tie najmenšie detičky, bez ohľadu na rozsah? Toto je zoznam vhodných piesní pre všetky vekové kategórie.

čítaj viac...viac...

02.09.2015

Načo by matka chodila do fitka?!?

Kirkuša

Koľko mamín leží pri vode, plávať skutočne dlho vidím máloktorú, bárs mám malé deti hrajúce sa pri brehu, tak odplávam kúsok a robím kruhy, aby som bola v bezpečnej vzdialenosti, videla na deti, ale makám.

čítaj viac...viac...

02.09.2015

7 x „prečo?“ o batoľatách

Mária Kopčíková

Prečo majú deti taký ľahký spánok? Prečo sa deti zlostia? Prečo si malé deti dávajú všetko do úst? Prečo? Prečo? Prečo?

čítaj viac...viac...

inzercia