Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

23.05.2014

Príkrm z miešanej zeleniny (2)

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Obvykle sa u nás odporúča začať zeleninovým príkrmom, jedným druhom zeleniny – mrkvou, zemiakom, cuketou. Podľa toho sme postupovali aj v pilotnom článku "Ako uvariť prvú mrkvu." Dnes pokračujeme o level ďalej, uvaríme si príkrm z miešanej zeleniny.

čítaj viac...viac...

22.05.2014

Optimistické rána na materskej

Sjuzi

Občas sa ráno prebudím s neprekonateľným pocitom, že od dnes bude všetko lepšie. Už žiadny krik, žiadne vyhrážanie a ultimáta, naháňanie detí s varechou v ruke... Len ťažká, ťažká pohoda.

čítaj viac...viac...

21.05.2014

Hladkáme svoje smartfóny viac, ako svoje deti?

Kixs

Jedna mamička sa popri formičkovaní pieskových báboviek rúti do levelu 8.14 Candy Crush Saga. Druhá ostošesť fotí „selfie“ zo šmykľavky a „in time“ prehadzuje vidlami na Fejs. Tretia len tak ťukinká do displeja, hlasno jej tam čosi žblnká...

čítaj viac...viac...

21.05.2014

Lehátka a podložky do vaničky

Mária Kopčíková

Niektorým rodičom príde náročné (technicky) držať dieťa pri kúpaní na rukách, nezdá sa im to dosť bezpečné a preto hľadajú nejaké pomôcky. Kam by dieťatko mohli pri kúpaní vo vaničke či vani položiť. Sú to praktické pomôcky? Aké sú s nimi skúsenosti a aké majú napr. ceny?

čítaj viac...viac...

20.05.2014

Obsahuje materské mlieko naozaj všetko potrebné?

Petra Polovková

"Materské mlieko má ideálne zloženie - obsahuje všetko, čo dieťa potrebuje." Podobné tvrdenia môžeme počuť všade okolo nás. Je to niečo samozrejmé, niečo nad čím sa ani nezamýšľame. Prečo potom ale rovnako bez zamyslenia dávame svojim ratolestiam rôzne výživové doplnky?

čítaj viac...viac...

19.05.2014

Máte už niečo tajné pod posteľou ku Dńu detí?

PR

Darčeky čo sa zmestia pod posteľ nájdete v ponuke LIDL už od 22.mája. Stavte sa, že to do 1. júna nevydržíte:) Panáčikovia vo výklopnom kufríku, domáci stan, alebo kufrík s farbičkami. NIe, nevydržíte to.

čítaj viac...viac...

19.05.2014

Žeby nám ockovia mäkli?

Lenka Tinková

Naše mamy si možno ešte pamätajú ako na nich otcovia pískali pod oknami pôrodníc. „Podobá sa na mňa?“ Kričali do okien. Našťastie sú tieto časy už dávno preč. Aj filmy kde otcovia húfne odpadávajú pri vstupe na pôrodnú sál. Zrejme nám vyrástla nová generácia odvážnych mužov alebo „nátlakových mamičiek?“

čítaj viac...viac...

18.05.2014

Novorodenecká žltačka

Mária Kopčíková

Dieťa sa nenarodí „žlté“, žltačka sa vyvíja, vrcholí na 3 – 4 deň života a potom začína klesať. Hladinu bilirubínu zdravotníci priebežne sledujú a až ak dosiahne tzv. vysoké pásmo, odporúčajú pristúpiť k niektorým opatreniam.

čítaj viac...viac...

17.05.2014

Pomoc pracující matce

eva/ redakcia

Jesle vychovávají děti ke společnému soužití s ostatními dětmi, k lepšímu vývinu těch rysú povahy, ktoré jim budou užitečné:pomáhají vychovávat v dětech smysl pro kolektivní život, ohled na druhé, samostatnost, kázeň, dobré hygienické návyky, někdy musí i napravovat špatnou výchovu rodiny

čítaj viac...viac...

16.05.2014

Ako uvariť prvú mrkvu (1)

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.

čítaj viac...viac...

inzercia