Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

04.05.2015

10 možných riešení, keď sa dieťa hnevá

Mgr. Katarína Greškovičová

Vaše dieťa sa hnevá? Hneváte sa aj vy? Hnev je normálna emócia. Zameriame sa na jednotlivé riešenia výbuchov hnevu u dieťaťa. Prečítajte si zoznam návrhov, ako by ste mohli riešiť hnev vášho dieťaťa.

čítaj viac...viac...

03.05.2015

Ktorý vek dieťaťa je bubulácky?

Takakika

Ako sa mi zdôverila predavačka v zmiešanom tovare: “Vždy som si tak hovorila, aby už boli tie decká väčšie, že mi bude ľahšie a potom som zistila, že ľahšie už bolo.”

čítaj viac...viac...

02.05.2015

Podporte rozvoj reči u svojho dieťaťa

Mária Kopčíková

Deti sa učia rozprávať tak, že najprv „nasávajú“ zvuky. Neskôr ich aj začnú používať a tvoriť prvé slová. Dieťa využíva svoje zrakové a sluchové vnímanie a musí mať aj dobrú motoriku hovoridiel. Ako ju môžete podporiť?

čítaj viac...viac...

01.05.2015

Májové MAMA a ja – láskavé, inšpiratívne, náučné, bábätkovské, maminkovské...!

Janka Fialová

V aktuálnom, májovom vydaní sme pre vás opäť priniesli množstvo odborných článkov, skúsenosti mamičiek, ale i tipy na úžasné jarné recepty či darček pre mamičku, lebo – ako inak – aj tento máj práve mamičky oslavujú svoj sviatok, Deň matiek! Oslávte a užite si ho, milé mamičky, hoci aj s vyloženými nohami a časopisom MAMA a ja v ruke!

čítaj viac...viac...

30.04.2015

3 najčastejšie chyby v stravovaní dojčiacich matiek

Anna Kalúsová

Štúdia Nutričné návyky dojčiacich matiek a malých detí, ktorá prebiehala na prelome rokov 2014 a 2015, priniesla niekoľko varovných zistení: stravovanie dojčiacich matiek má závažné nedostatky, ohrozujúce dojčenie.

čítaj viac...viac...

30.04.2015

Škôlkari a kreslenie: s čím kresliť a čo radšej nekupovať?

Zuzana Špačková

Ideálny je čo najmäkší materiál na kreslenie, hlavne pre najmenšie deti. Ak by sme používali tvrdý materiál, deti v snahe vytvoriť výraznú kresbu by príliš tlačili a vytvárali by si nesprávne návyky. Čo vybrať ako vhodné do ruky a s čím radšej nekresliť?

čítaj viac...viac...

29.04.2015

Večerné kaše pre bábätko na dobrú noc (od 6 mesiacov)

kika/redakcia

Ponúkame vám 9 receptov na kaše, ktoré môžete vašim bábätkám podávať na večeru (alebo hocikedy inokedy :) Sú jednoduché, ľahko sa pripravujú, ale hlavne nezaťažia bábätko náročným trávením, takže bude môcť pokojne spinkať.

čítaj viac...viac...

28.04.2015

Ty natieraš bábätko touto chémiou?!?

Kika/ redakcia

Koža bábätka je krehučká, citlivá. U novorodenca dokonca platí, že to, čím ho natierame, akoby jedol ústami, tak priepustná je jeho ešte nevyvinutá pokožka. Na čo si treba dávať pozor? Zorientujte sa v tabuľke kozmetických výrobkov a ich zloženia.

čítaj viac...viac...

27.04.2015

Nemecké škôlky: Kto chce, nech sa rýchlo vráti do práce

Zuzana Špačková

V Nemecku má nárok na miesto v materskej škole dieťa od jedného roku. V mnohých mestách vyrástli nové škôlky, prípadne staré rozšírili svoje priestory. Materské školy sú rozdelené na katolícke, evanjelické, škôlky Červeného kríža a mestské škôlky.

čítaj viac...viac...

26.04.2015

Chceli ste hodiť plačúce dieťa o stenu?

Takakika

Takáto otázka padla kdesi čosi v prieskume na tému baby blue. Väčšina matiek na ňu odpovedala, či veríte, či nie, kladne.

čítaj viac...viac...

inzercia