Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

12.02.2014

Ako dieťa podporiť pri poznávaní a pomenovávaní farieb

Mária Kopčíková

Vyzerá to jednoducho, modrá je modrá. No áno, pre nás dospelých, Deti ale nemajú takýto koncept, nevedia pochopiť, že bledomodrá a námornícka modrá, je stále MODRÁ. A tiež nemajú dostatok verbálnych schopností, aby nám vysvetlili, ako farby vnímajú. Chcete vaše dieťa podporiť v poznávaní farieb? Tu je niekoľko tipov, čo môžete robiť.

čítaj viac...viac...

11.02.2014

Domperidon pri podpore laktácie. Naozaj bezpečný?

Agáta

Významné a nezastupiteľné miesto v prípadoch, kedy žena nemá dostatočnú tvorbu mlieka, je odborné poradenstvo pri dojčení. Domperidon, účinná látka lieku Motilium, ktorý sa používa na zvýšenie tvorby mlieka, môže byť podľa SUKL nebezpečný.

čítaj viac...viac...

10.02.2014

Materská je drina. Ak máte jedno dieťa

takakika

Bola som unavená, otrávená, rozčarovaná, a všetko to súviselo s mojou jedinou životnou náplňou: materstvom. Od rána do večera a celú noc v kuse vypínať a vychylovať stredovú os okolo jedného malého človeka, ktorý si nárokoval na každý môj nádych, výdych, nič medzitým mi nedaroval.

čítaj viac...viac...

09.02.2014

Rozumieme si aj bez slov

klaun (O. Z. červený nos)

Kristína s Silvia, zlaté baby. Veľmi si však nepokecáme. Nebudeme hovoriť o vzťahoch, party, ani o ďalších životných príjemnostiach. Vlastne nebudeme hovoriť vôbec. Baby veľmi slabo počujú.

čítaj viac...viac...

08.02.2014

Vaše bábo má 14 týždňov

redakcia

Dieťatko sa začína pretáčať na bok, brbloce, hrkúta si, rado pozoruje ľudskú tvár. Komentujte pred ním všetko, čo robíte, tak u neho podporíte vývoj reči. S vašou pomocou sa postupne naučí vnímať rozdiel medzi dňom a nocou.

čítaj viac...viac...

07.02.2014

Ako urobiť kúzelnú paličku

Hana Celušáková

Ak v čase karnevalov riešite, ako doma urobiť tú správnu detskú masku kúzelníka na karneval, pozrite si jednoduchý návod, ako spraviť kúzelnú paličku skoro ako z Harry Pottera.

čítaj viac...viac...

07.02.2014

Jakub ani Sofia neomrzeli. Prvé miesto nechcú pustiť.

takakika

Jakub alebo "držiaci sa za pätu," a "múdra" Sofia. V roku 2013 opäť raz najčastejšie mená, ktorými sme obdarovali naše novonarodené bábätká. Avšak celkové prvenstvo medzi najfrekventovanejšími menami na Slovensku patrí u žien Márii, u mužov je jednotkou Ján.

čítaj viac...viac...

06.02.2014

Čaro prokrastinácie

Vaša "Psychična"

Psychická lenivosť je metlou ľudstva, pokroku, vysokoškolákov a zrejme aj nás matiek na MD. Ohrozenie je tak zásadné, že si dokonca vyslúžila vlastný cudzojazyčný názov – prokrastinácia. Eeee, ani vy netušíte, čo to je? Ale však poďme prokrastinovati spoločne, čo by ste inak robili na rodinke:). 

čítaj viac...viac...

05.02.2014

Akú karnevalovú masku?

hana/redakcia

Stojíte pred dilemou, či si ísť deťom rýchlo kúpiť nejaký kostým do supermarketu alebo požičať od kamošky? Ak máte trochu času, chuti a tvorivé ruky, inšpirujte sa našimi karnevalovými maskami.

čítaj viac...viac...

05.02.2014

Odkedy má dieťa poznať farby

Mária Kopčíková

Kedy je dieťa schopné pomenovať farby a urobiť tak správne? Ako ho farby naučiť? A ozaj – treba ho to vôbec učiť? Kedy by malo pomenovávať aj odtiene farieb a nielen farby základné?

čítaj viac...viac...

inzercia