Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

16.10.2014

Odmieta príkrm!

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Odmieta vaše dieťa príkrm? Mnohé detičky musia novú potravinu najprv viackrát ochutnať, pokým si na novú chuť zvyknú. Dieťatku môže spôsobovať ťažkosti i konzistencia príkrmu. Čo robiť, aby mu chutilo nielen ovocie, ale i zelenina?

čítaj viac...viac...

15.10.2014

Prečo ženy prestávajú dojčiť? Predčasne ...

Mária Kopčíková

Na Slovensku máme len 50% bábätiek, ktoré sa ešte dojčia vo svojom polroku. Ostatné už nie. Prečo to tak je? Prečo je najväčší úbytok dojčených detí do 3. mesiaca? Malé zamyslenie ...

čítaj viac...viac...

15.10.2014

Prevencia už od narodenia s ATODERM PRÉVENTIVE.

PR

Až 60 % detí sa narodí so sklonom k veľmi suchej koži a približne u tretiny z nich sa ešte pred prvými narodeninami rozvinie atopická dermatitída. V Laboratoire BIODERMA sme našli spôsob, ako účinne oddialiť jej nástup.

čítaj viac...viac...

14.10.2014

Kedy ísť von a ako sa obliecť?

Dagmar Mozolová/MikSa

Máte doma bábätko a váhate, kedy s ním ísť von? Ako ho obliecť, aby mu nebolo zima alebo sa neprehrialo? Ísť von, keď prší či sneží? Niekde som čítala tento výrok: „Na prechádzku nie je nikdy zlé počasie, je len zle oblečené dieťa.“ Tak čítajte, ako to vlastne je.

čítaj viac...viac...

13.10.2014

Fekálne okienko a iné sprosté slová

Takakika

„Za siedmymi horami, za siedmymi dolami, bolo raz jedno hovno.“ Smiech v detskej izbe, až sa zachádzajú obidvaja. „Cikanica, kakanica, grcanica...“ ďalšia várka rehotu, ako to už zväčša býva, keď sa náhle otvorí Pandorina skrinka plná fekálií.

čítaj viac...viac...

12.10.2014

Kultové rozprávkové seriály nášho detstva

kika

Sú to klasiky, ktoré neomrzia. Mám také tušenie, že Deduško Večerníček bude zažínať hviezdy na oblohe aj o takých päťdesiat či koľko rokov, aj keby na dôchodky nebolo. Stavíme sa?

čítaj viac...viac...

11.10.2014

Cukor, cukor, cukor

Zuzana Ludlow

Aj vy ste si to všimli? Cukor v kašiach pre deti od renomovaných výrobcov, cukor všade, kam sa pozrieme... A prirodzená chuť? Tá je „málo sladká“... Tak aký vlastne existuje cukor a ktorý je ten „najzdravší“? Čím nahradiť ten rafinovaný?

čítaj viac...viac...

10.10.2014

Tvoríme s deťmi: Obrázky z ostružliniek

Zuzana Špačková

Strúhame, strúhame a strúhame. Každý deň, niekedy aj viackrát. Jeden obrázok a farbičky sú zase tupé. A tak strúhame a strúhame znovu a znovu. Farbičkové „strúhance“ sú vari všade. Nezahadzujme ich. Skúsme si z ostružliniek vyrobiť pekný obrázok.

čítaj viac...viac...

09.10.2014

Kedy sa stali deti centrom vesmíru?

Ruth

Premýšľam o tom, kam sme už došli, že na uspávanie vlastných detí potrebujeme metódy, tréningy a stopky....

čítaj viac...viac...

09.10.2014

Hry pre malé deti

Mária Kopčíková

Dnes vám ponúkame niekoľko tipov na hry s úplne malými deťmi, cca od 1 roka, ktoré sa môžete hrať doma len sami dvaja alebo s väčšími detičkami vonku na ihrisku.

čítaj viac...viac...

inzercia