Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

19.09.2014

Mám perfektné dieťa. Až na to jedenie

Antimama

Som zlá matka, že som v zúfalstve naučila dieťa jesť len pri animovanej rozprávke? Ako to robila moja mama bez iPadu? Má moje dieťa dostatok živín a vitamínov, keď do neho nenarvem tú mrkvu? Prečo nemôže jesť normálne ako iné deti?

čítaj viac...viac...

18.09.2014

Ako to musí v škôlke vyzerať

Zuzana Špačková

Deti neriešia či je v šatni svetlo, či je v herni koberec alebo v jedálni dosť miesta. Riešia to za nich predpisy a vyhlášky, ktoré jasne hovoria, čo všetko a ako to má v materských školách vyzerať. A ako to má vlastne byť?

čítaj viac...viac...

17.09.2014

Čo by ocko neurobil, len aby zaspalo! Pozrite si video

redakcia

Majú vaši tatinkovia nejaký špeciálny grif, aby vaše bábo zaspalo? Ten náš veru nie, vždy záhadným spôsobom dôjde k výmene rolí a na dobrú noc ukladajú deti ocinka. Pozrite si video, kde to tiež má tatinko na mále. Ale čo by neurobil, aby jeho dievčatko zaspalo!

čítaj viac...viac...

17.09.2014

Ako a v čom odniesť bábätko z pôrodnice

Mária Kopčíková

Ako novorodeniatko obliecť pri odchode z pôrodnice a v čom ho domov doviezť? Maminy sa boja, aby sa dieťa nepodchladilo, neprechladlo, aby ho neofúklo. a najradšej ho domov povezú na rukách a nie v autosedačke.

čítaj viac...viac...

16.09.2014

Môžem jesť suchý rožok, keď kojím?

Takakika

Dočítala som sa, že citrusy okrem alergií znižujú tvorbu mlieka. Aj to, že kapusta, kel, karfiol a iné „káčkové“ zeleniny spôsobujú deťom príšerné koliky. Že nielen strukoviny, ale aj obyčajná šupka z jablka nafúkne kojencovi bruško a bude mať neznesiteľné vetry.

čítaj viac...viac...

15.09.2014

Tvoríme s deťmi: Plávajúca loď zo štupľov

Zuzana Špačková

Vlnky a loďky ostali na fotkách z dovolenky a deťom smútok na duši, že už si nemôžu vonku púšťať loďky. A čo tak vyrobiť si riadne plavidlo a púšťať si ho v umývadle alebo vo vani? Táto loďka naozaj pláva a prežije aj vlnobitie detských rúk. Ukážeme vám, ako ju vyrobiť.

čítaj viac...viac...

14.09.2014

Deti a hranice

Mgr. Ľubica Kordošová

Deti sa často búria voči hraniciam, ktoré im dávame. Chcú nás zmiasť, rozhnevať, zneistiť, vytvoriť v nás pocity viny, že ich výchovu nezvládame. Často sa im to aj darí. Preto je také dôležité, aby predovšetkým rodič sám poznal svoje hranice, hovorí Mgr. Ľubica Kordošová, špeciálna pedagogička a terapeutka.

čítaj viac...viac...

13.09.2014

Hráme sa s gaštanmi

Dagmar Mozolová

Ak na prechádzke jesenným parkom nazbierate s deťmi gaštany, možno si z nich doma vytvoríte najrôznejšie figúrky. Ale ak by vám nejaké predsa len zostali, nevyhadzujte ich, prosím. Okrem toho, že ich kedykoľvek môžete využiť ako dekoráciu, poslúžia aj pre deti na hranie.

čítaj viac...viac...

12.09.2014

Materská na Slovensku: najprv hojno, potom...

Takakika

Na Slovensku môžeme „dovolenkovať,“ kým nesfúkne tri sviečky na torte posledné dieťa v poradí. Byť doma toľko rokov je pre niekoho luxus, pre niekoho istota. Potom príde také malé podovolenkové precitnutie.

čítaj viac...viac...

11.09.2014

Ako sa môžeme desiť úplne sami. Návod.

Chuanita/ blog

Cítite sa bez nálady? Nemastné, neslané? Sú rôzne spôsoby, ako prežívať svoj život emočnejšie. Vieme ako na to. Nenechávajte svoje emócie na náhodu. Vytočte sa sami:)

čítaj viac...viac...

inzercia