ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

24.05.2016

Mladá mama nakojila opustené bábätko

Annie

Keď krabicu otvorili náhodní okoloidúci, bolo v nej dievčatko, zabalené v deke. Opustené s poloprázdnou fľašou mlieka. Nemalo viac ako tri, štyri dni. A plakalo od hladu.

čítaj viac...viac...

23.05.2016

Tri typy správania rodičov, ktoré vedú k neistej citovej väzbe s dieťaťom

Mgr. Katarína Greškovičová

Pozrime sa konkrétne na jednotlivé typy správania sa detí a rodičov. Na základe týchto môžeme potom identifikovať vzorce správania sa rodičov, ktoré by mohli podporiť bezpečnú citovú väzbu.

čítaj viac...viac...

22.05.2016

Krásna fotka: starší braček klokankuje dvojičky predčasniatka

Annie

Podľa švédskeho profesora Uweho Ewalda kontakt telo na telo zabezpečí reguláciu telesnej teploty lepšie ako inkubátor. Pomáha predčasniatkam, aby ľahšie dýchali. Bábätká sú pokojnejšie a rýchlejšie naberajú hmotnosť.

čítaj viac...viac...

21.05.2016

Tvoríme s deťmi: Vážka z prírodnín

Zuzana Špačková

Už ste sa určite niekedy hrali z lietajúcimi krídelkami z javora. Veľmi ľahko ich nazbierame na zemi. A ak k tomu pridáme malú paličku a môžeme si spraviť nádhernú vážku.

čítaj viac...viac...

20.05.2016

Predkožka naša každodenná

Mgr. Luba Lapšanská

Mamičky, ktorým sa narodil chlapček často riešia otázku: Čo s predkožkou? Preťahovať? Nepreťahovať? Nechať tak? Riešiť? Neriešiť? Chcela som pre mamy nájsť jednoduchú a jednotnú! odpoveď.

čítaj viac...viac...

19.05.2016

14 zastaralých rád, ktoré môžu rodičia ignorovať

Annie

Kúpať každý deň, kŕmiť presne podľa stopiek, nezdvíhať na ruky, aby ste ho nerozmaznali. Dobromyseľných rád máte na každý prst desať? Na ktoré zabudnúť?

čítaj viac...viac...

18.05.2016

5 skvelých hračiek na rozvoj jemnej motoriky

Mária Kopčíková

Potrebuje vaše dieťa trénovať jemnú motoriku ruky? Pokiaľ sa vám nechce pomôcky pre aktivity vyrábať doma, ponúkame dnes tip na hračky, ktoré môžete kúpiť v obchodoch či na nete.

čítaj viac...viac...

17.05.2016

Jasle – áno či nie?

Mária Kohutiarová

To, či vaše dieťa pôjde do jaslí, záleží aj od vášho vnútorného hodnotového rebríčka – čo je na prvom mieste, na vyššom stupienku? Dieťa alebo zamestnanie?

čítaj viac...viac...

16.05.2016

Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody

Kika Kováčiková

Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“

čítaj viac...viac...

15.05.2016

7 vecí, ktoré by sme nemali robiť, keď má dieťa záchvat zúrivosti

Annie

Detský plač a záchvat zúrivosti u rodiča často vyvolá pocit bezmocnosti. Samozrejme, ideálne je myslieť dopredu a vyhnúť sa tejto situácii skôr, než nestane. Ak už problém nastal, netreba ho ešte viac zhoršovať. Čomu sa vyhnúť?

čítaj viac...viac...

inzercia