ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

09.03.2016

Prečo je dobré, keď sa hrajú deti rôzneho veku spolu

Mária Kopčíková

S dvomi deťmi doma naraz sa to nedá zvládnuť, pretože každé inak spí, každé sa inak hrá, niečo iné v danom čase chce ... Že sa popri dvoch deťoch doma nedá upratať, navariť, proste nedá sa nejak normálne žiť.... ani sa len hrať ... píšu mamy vo fórach.

čítaj viac...viac...

08.03.2016

Studený socíkový odchov alebo musia si deti zvykať na škôlku plačom?

Marika

Nechcem teraz haniť slovenské a zvelebovať iné, lebo v Nemecku je to lepšie. No mám pocit, že odkedy som chodila do škôlky ja, sa tu toho veľa nezmenilo. Odmietam uvažovať spôsobom, že prežila som to ja, nič sa mi nestalo, prežijú to aj moje deti.

čítaj viac...viac...

08.03.2016

Požičaj mi tú lopatku, lebo ťa zabijem.

Mgr. Lucia Čopíková

Raz sme boli so synom na ihrisku a jedno dievčatko na neho skríklo - o hlavu menšie a o pol roka mladšie: "Požičaj mi tú lopatku, lebo ťa zabijem."A jeho mamička sa len zasmiala: "To sú deti, že?" Zbalila som malého a odišla z pieskoviska.

čítaj viac...viac...

08.03.2016

Dávkovací systém „padajúcej kvapky“ bezpečný pre dojčatá

pr

Vhodný prípravok pre dojčatá nesmie byť vo forme spreja, pretože neumožňuje presné dávkovanie a deti v tejto vekovej skupine nie sú ešte schopné dýchať koordinovane so vstrekom.

čítaj viac...viac...

07.03.2016

Súťaž o produkty dm

redakcia

O pár dní tu máme oficiálny deň príchodu nového ročného obdobia – jari. Ani vy sa už nemôžete dočkať dlhých jarných prechádzok, opekačiek v prírode či šantenia na kvitnúcej lúke?

čítaj viac...viac...

07.03.2016

Strapaté kuriatko

Zuzana Špačková

Tak toto kuriatko zvládnu aj tí najmenší. Jemnú motoriku pri tom precvičia na strihaní a výtvarné cítenie vycibria pri lepení.

čítaj viac...viac...

06.03.2016

Načo po štyroch?

Mária Kohutiarová

Štvornožkovanie batoľaťa je jedným z dokonalejších spôsobov presunu, ktorý vedie už len priamo ku chôdzi. Prečo ho máme podporiť a čo sa môže stať pri jeho obmedzovaní alebo pri dobre myslenom šupnutí do kresielka či pavúka?

čítaj viac...viac...

05.03.2016

Po dvoch deťoch ostaneš tučibomba!

Takakika

V závere tehotenstva už bolo definitívne jasné, že si brucho môžem namazať aj s WD-40, vyblýskané strie ostanú dedičstvom, ktoré sa nebude dať odmietnuť. Moje okolie, podozrivo optimistické, mi tentokrát prialo veľa šťastia. Budem ho vraj potrebovať. Lebo po druhom pôrode tak skoro neschudnem.

čítaj viac...viac...

03.03.2016

6 skvelých hračiek z kartónu

Mária Kopčíková

Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.

čítaj viac...viac...

02.03.2016

Správanie dieťaťa raného veku – počiatky učenia

Mária Kopčíková

Učenie dieťaťa podmieňuje veľmi veľa faktorov a je to zložitý proces. Preto treba byť veľmi citlivým, dieťatko pozorovať od narodenia a reagovať na jeho prejavy. A nečakať, že sa niečo naučí „podľa tabuľky“ – v presne stanovenom veku, lebo to tak proste nefunguje.

čítaj viac...viac...

inzercia