Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

26.08.2014

Bioprodukty. Nemajú len plusy.

Anna Kalusová

Biopotraviny sú rozhodne dobrou voľbou vo vzťahu k prírode. Označenie bio na potravinách znamená, že pri pestovaní plodín či chove zvierat sa použili iba pomocné látky, ktoré nezaťažujú životné prostredie a sú povolené prísnou legislatívou. Či sú biopotraviny to najlepšie aj pre malé deti, nemusí byť až také jednoznačné.

čítaj viac...viac...

25.08.2014

Zavádzame príkrmy: O čom je „imunologické okno“?

Desiatky rokov dostávali bábätká popri dojčení od 6. týždňov hovädziu polievočku z fľaše, alebo nejakú tú zeleninovú šťavičku. Zo 10-15 rokov sme tu mali striktné NIE akémukoľvek jedlu okrem mlieka do pol roka veku, a o prvom rožku sa nám začalo snívať niekedy v 8.mesiacoch. Ako sa táto odborná debata vyvíja?

čítaj viac...viac...

25.08.2014

Čo len z neho raz bude

Antimama

Začalo sa to, keď bol ešte len v bruchu. Keď sa malý viditeľne pomrvil, zakopal či vystrčil lakeť, poznámka okolia bola vždy: Bude z neho futbalista. S jeho narodením sa škála budúcich profesií začala značne rozrastať.

čítaj viac...viac...

24.08.2014

Po dvoch deťoch ostaneš tučibomba!

Takakika

V závere tehotenstva už bolo definitívne jasné, že si brucho môžem namazať aj s WD-40, vyblýskané strie ostanú dedičstvom, ktoré sa nebude dať odmietnuť. Moje okolie, podozrivo optimistické, mi tentokrát prialo veľa šťastia. Budem ho vraj potrebovať. Lebo po druhom pôrode tak skoro neschudnem.

čítaj viac...viac...

23.08.2014

Keď kvôli škôlke plačú... mamy

Téma z fóra

Existujú návody, ako zvládať "škôlkarske" plače našich detí (a pravdepodobne máme odpredu odzadu naštudovaný článok, čo robiť, aby dieťa v škôlke neplakalo). Máme ale recept aj samé pre seba?:) Zatnúť zuby a zahrať divadielko, to asi teda cesta k úspechu nebude.

čítaj viac...viac...

22.08.2014

Dva roky s našou herečkou

Lenka Tinková

... ma naučil trpezlivosti, ovládať svoj náhly prísun emócií, chytať pavúky do servítkov, nespočetne veľa nových piesní a obnovil moju fantáziu. Ale je toho o niečo viac. Pripravte sa, že hlavnou témou tohto roku bude výchova.

čítaj viac...viac...

20.08.2014

Polohovanie na bruško

Mária Kopčíková

V poslednom čase som sa stretla s pomerne veľkým počtom čerstvých mamičiek, ktoré na mňa prekvapene pozerali, keď som sa pýtala, či svoje novorodeniatko dávajú na bruško. A dávali mi spätnú otázku, či sa to vôbec môže, keď hrozí SIDS.

čítaj viac...viac...

19.08.2014

Finty na "smrkanie"

Mária Kohutiarová

Prvá finta: Hrajte sa. Dajte pred dieťa vrtuľku, akú predávajú na kolotoči. Úloha znie: nech ju rozfúka nosom. Aby dieťa nepokúšalo fúkať ústami, treba mu dať do úst papierik. Máme v zálohe aj ďalšie finty. Ktorá sa osvedčila vám?

čítaj viac...viac...

18.08.2014

Tvorivý piknik s Lego Duplo

ts

Leto je pre deti časom nadväzovania nových priateľstiev. Usporiadať piknik je skvelá príležitosť spoznať nových kamarátov. Tvorivý piknik a Postav si zmrzlinu sú dve novinky tohoto leta od Lego Duplo.

čítaj viac...viac...

18.08.2014

Mama nie je na záchode sama

Takakika

Na materskej som už nejaký ten piatok, sobotu aj stredu, ale furt netuším, čo mi treba k tomu, aby som našla odvahu zamknúť sa na záchode a len tak si tam posedela zo 5 minút. Bez nervydrásajúcich pocitov, čo všetko sa zatiaľ môže stať vonku za dverami.

čítaj viac...viac...

inzercia