inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

25.01.2015

Prvé tri mesiace - 2.časť, pohyb a poloha

Mgr. Anna Sedlačková

Často si rodičia všimnú, že ich bábätko sa oveľa viac pozerá na jednu stranu ako na druhú, niekedy sa pozerá iba na jednu. Je to prirodzený jav, ktorý odráža polohu hlavy a krku a zmyslové stimuly, ktoré mali deti v maternici.

čítaj viac...viac...

24.01.2015

Dávate dieťaťu D vitamín? Vigantol či iný model?

Mária Kopčíková

U nás sa odporúča podávanie D3 vitamínu deťom od novorodeneckého veku po 1 - 2 roky. Je to potrebné? Aké možnosti ako rodičia máme? Z akých dostupných možností si vieme vybrať?

čítaj viac...viac...

23.01.2015

Najsilnejšie dieťa na svete alebo šibnutí rodičia (+ video)

Takakika

Pre niekoho je malý Giuliano s vyrysovanými tehličkami na brušku a hrubým krkom úchvatným zjavom, iný ho majú za monštrum a ukážku šibnutých rodičov. Cvičenie mu nezaškodí, tvrdí otec - tréner.

čítaj viac...viac...

22.01.2015

Pečené kamene maľované voskovkami

Zuzana Špačková

Na prechádzke je to stále o tom istom, maľovať ceruzkami ich tiež už nebaví... No, možno by ste si mohli vyskúšať upiecť kamene. A zároveň vyskúšať netradičný spôsob kreslenia a tak trochu si aj zaexperimentovať.

čítaj viac...viac...

22.01.2015

Malé milé novinky pre vaše bábätká

PR

Aj vy tak radi vyberáte oblečenie pre bábätká? Od 26. januára si prídete na svoje v sieti predajní Lidl. V ponuke nájdete širokú paletu kvalitného oblečenia pre najmenších za výhodné ceny v rôznych farebných kombináciách, vzoroch a samozrejme – podľa najnovších módnych trendov. Je to tiež výborný tip na darček, ak sa chytáte na prvú návštevu bábätka.

čítaj viac...viac...

20.01.2015

Strašiak menom atopický ekzém

Zuzana Jakubčíková, pr

Červené fľaky, svrbenie a suchá pokožka dieťatka môžu byť prejavom atopickej dermatitídy, ktorá je najčastejším kožným ochorením v detskom veku.

čítaj viac...viac...

19.01.2015

Mamičky, ideme sa mať lepšie. Štát nám daruje 23 miliónov eur

Kristína Kováčiková

Matka sa bude môcť naplno venovať práci, kým o dieťa sa bude starať profesionál, odborná kvalifikovaná sila, ktorého zaplatí štát. Štát chce zaplatiť aj všetok neinvestičný materiál – pomôcky, hračky, postieľky, nábytok.

čítaj viac...viac...

18.01.2015

Vaše bábo má 8 týždňov

redakcia

Vaše dvojmesačné dieťatko prespí ešte 15-16 hodín denne, ale v čase bdelosti je už aktívne. Zdvíha hlavičku a v polohe na brušku sa vypína na predlaktie, objavuje si rúčky, hrá sa so svojím hlasom...

čítaj viac...viac...

16.01.2015

Nie, nemusíš požičať svoje hračky

Takakika

Keď podídem k nemeckej kamarátke, dá voľný prechod svojim emóciám, a všetci tak počujú, že som sa nezachovala správne: „Ale on sa musí naučiť požičať hračky,“ prehovorí na mňa nepríjemným tónom, „Sara na tom aute predsa sedela prvá...“

čítaj viac...viac...

15.01.2015

Tvoríme s deťmi: Snehuliak s priesvitným hrkajúcim bruškom

Zuzana Špačková

Videli ste už snehuliaka s priesvitným bruchom? Nie? A snehuliaka, ktorému brucho hrká? Nie? A my tu takého jedného pre vás máme. A vy si ho môže veľmi jednoducho doma spraviť tiež.

čítaj viac...viac...

inzercia