Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

19.06.2014

S takými bradavkami dojčiť nebudete

Ľuba Lapšanská

Koľko žien už počulo túto vetu!Koľko z nás ju počulo tesne po pôrode, ešte na pôrodnej sále! A koľko z nás jej uverilo? Je dôležité, aké má žena bradavky? Ako rozoznať ploché, či vpáčené bradavky?

čítaj viac...viac...

18.06.2014

Ako pomasírovať bábätko – praktický návod s videom

Mária Kopčíková

Na čo je dobré masírovať dieťatko, keby a ako to urobiť? Veľa rodičov, ktorým sa narodilo dieťatko, akosi tuší, že masáž je vhodná a nápomocná. Len nevedia, ako na to. Ako teda masírovať bábätká?

čítaj viac...viac...

17.06.2014

Dieťa: koniec rozprávky

Zinaida

Kvapky vody dopadajúce na jeho hlavu v sprche ho zakaždým spasili. Tie jediné prehlušili jej monológ výčitiek, deň čo deň, taký istý. Na všetko som sama, nikdy nie si doma, vôbec si si nevšimol, že máme dieťa, žiješ si svoj život.

čítaj viac...viac...

16.06.2014

Kto hučí na deti viac. Mama, či tata?

Takakika

My, mamy. Oveľa častejšie točíme volume smerom doprava, niekedy až na doraz, čo hlasivky dajú. V porovnaní s našimi mužnými polovičkami sme totiž náchylnejšie na rôzne nervozity, neurózy, hystérie, lability a debility. Preto okrem iného keby dačo v huči-súťažiach vedieme.

čítaj viac...viac...

15.06.2014

Otcovia niektorých detí...

eva/ redakcia

Niektoré deti majú otcov, ktorí žijú ďaleko a posielajú im peniaze alebo ošatenie. Niektoré deti majú otcov, ktorí bývajú blízko a pravidelne ich navštevujú. Iné deti majú otcov, ktorí ich vychovávajú sami.

čítaj viac...viac...

14.06.2014

Najkrajší ľúbostný list

Marlene

Keď synovi dochádzali všetky tromfy a ja som ho v duchu správnej výchovy - partner je partner - dieťa je dieťa - poslala do postele, za pol hodinu sa ozvalo klopkanie na dvere, objavila sa tá malá vymúdrelá tvár, v ruke obálka a jeho hlas: "Mami, prišla ti pošta."

čítaj viac...viac...

13.06.2014

Obilninové kaše: Pohánková (5)

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Na začiatok sú vhodné kaše bezlepkové: ryžová, kukuričná alebo pohánková. Neskôr môžete pridať kašu z ovsených alebo pšeničných vločiek, prípadne krupičnú - veľmi riedku kašu.

čítaj viac...viac...

12.06.2014

Ako prežiť rozhovor s cudzou matkou

Antimama

Toto je návod pre matky, čo robiť, keď sa stretnete s inou cudzou matkou a chcete toto stretnutie prežiť bez ujmy na psychike či materskom sebavedomí či viery v lepšiu budúcnosť nášho národa.

čítaj viac...viac...

11.06.2014

Ako rozbehnúť dojčenie, keď nemám po pôrode dieťa pri sebe

Mária Kopčíková

Niekedy sa stane, že dieťatko má pri narodení zdravotné komplikácie a musí byť sledované na špecializovanom oddelení. Ako v takýchto situáciách podporiť tvorbu mlieka, ako dieťatko "nadojčiť" mimo prsník?

čítaj viac...viac...

10.06.2014

Zmrzlina

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Zmrzlina sa pre deti a rodičov v letných mesiacoch stáva často každodennou súčasťou jedálneho lístka. Môžu ju konzumovať už malé deti? Je zmrzlina iba "kalorickou bombou"?

čítaj viac...viac...

inzercia