Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

09.02.2014

Rozumieme si aj bez slov

klaun (O. Z. červený nos)

Kristína s Silvia, zlaté baby. Veľmi si však nepokecáme. Nebudeme hovoriť o vzťahoch, party, ani o ďalších životných príjemnostiach. Vlastne nebudeme hovoriť vôbec. Baby veľmi slabo počujú.

čítaj viac...viac...

08.02.2014

Vaše bábo má 14 týždňov

redakcia

Dieťatko sa začína pretáčať na bok, brbloce, hrkúta si, rado pozoruje ľudskú tvár. Komentujte pred ním všetko, čo robíte, tak u neho podporíte vývoj reči. S vašou pomocou sa postupne naučí vnímať rozdiel medzi dňom a nocou.

čítaj viac...viac...

07.02.2014

Ako urobiť kúzelnú paličku

Hana Celušáková

Ak v čase karnevalov riešite, ako doma urobiť tú správnu detskú masku kúzelníka na karneval, pozrite si jednoduchý návod, ako spraviť kúzelnú paličku skoro ako z Harry Pottera.

čítaj viac...viac...

07.02.2014

Jakub ani Sofia neomrzeli. Prvé miesto nechcú pustiť.

takakika

Jakub alebo "držiaci sa za pätu," a "múdra" Sofia. V roku 2013 opäť raz najčastejšie mená, ktorými sme obdarovali naše novonarodené bábätká. Avšak celkové prvenstvo medzi najfrekventovanejšími menami na Slovensku patrí u žien Márii, u mužov je jednotkou Ján.

čítaj viac...viac...

06.02.2014

Čaro prokrastinácie

Vaša "Psychična"

Psychická lenivosť je metlou ľudstva, pokroku, vysokoškolákov a zrejme aj nás matiek na MD. Ohrozenie je tak zásadné, že si dokonca vyslúžila vlastný cudzojazyčný názov – prokrastinácia. Eeee, ani vy netušíte, čo to je? Ale však poďme prokrastinovati spoločne, čo by ste inak robili na rodinke:). 

čítaj viac...viac...

05.02.2014

Akú karnevalovú masku?

hana/redakcia

Stojíte pred dilemou, či si ísť deťom rýchlo kúpiť nejaký kostým do supermarketu alebo požičať od kamošky? Ak máte trochu času, chuti a tvorivé ruky, inšpirujte sa našimi karnevalovými maskami.

čítaj viac...viac...

05.02.2014

Odkedy má dieťa poznať farby

Mária Kopčíková

Kedy je dieťa schopné pomenovať farby a urobiť tak správne? Ako ho farby naučiť? A ozaj – treba ho to vôbec učiť? Kedy by malo pomenovávať aj odtiene farieb a nielen farby základné?

čítaj viac...viac...

04.02.2014

Smart podprsenku má každá mamička

Lenka Tinková

Smart podprsenka z dielne Japoncov sa rozopne, akonáhle dostane signál, že vaše srdce bije príliš rýchlo a ste zamilovaná. Ak muž nie je ten pravý, nerozopne sa :) Moje "múdre" podprsenky mi vždy signalizovali, že je čas dojčenia alebo, že mám dieťa. Žiaľ teda nie cez mobilnú aplikáciu, ale cez fľaky na tričku.

čítaj viac...viac...

03.02.2014

Ako nebabušiť dieťa

Mária Kohutiarová

Babušenie je syndróm vyplývajúci zo strachu či zvyčajného tlaku rodiny, že by dieťatku bolo zima. Otužovanie dieťaťa primeranými vrstvami oblečenia ešte nikoho nezabilo, babušenie svojím spôsobom áno: prehriatie a následné ochorenie prináša so sebou možnosť vypestovať z dieťaťa fajnovku, ktorú nemožno ofúknuť bez toho, aby sme nebežali hneď k doktorovi.

čítaj viac...viac...

02.02.2014

Do formy s kočíkom!

Lenka Tinková

Ako schudnúť po pôrode? Netreba k tomu ani opatrovateľku či babičku na stráženie. Stačí naleštiť kolesá kočíku a vyraziť do parku. Pri hľadaní cvičení pre mamičky som náhodou narazila na nový trend. Strollering. Teda cvičenie s kočíkom.

čítaj viac...viac...

inzercia