ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

28.03.2016

Môžem jesť suchý rožok, keď kojím?

Takakika

Dočítala som sa, že citrusy okrem alergií znižujú tvorbu mlieka. Aj to, že kapusta, kel, karfiol a iné „káčkové“ zeleniny spôsobujú deťom príšerné koliky. Že nielen strukoviny, ale aj obyčajná šupka z jablka nafúkne kojencovi bruško a bude mať neznesiteľné vetry.

čítaj viac...viac...

27.03.2016

Šibi, ryby a iné básničky o šibačke a oblievačke

Zuzana Špačková

Šibem, šibem, šibi ryby, môj korbáčik nemá chyby. Ešte vody trošička, daj vajíčko z košíčka.

čítaj viac...viac...

27.03.2016

Veselé veľkonočné básničky

Zuzana Špačková

Veľká noc, Veľká noc, kedyže už budeš? Kedy ma šuhajko pooblievať prídeš? Oblievaj, oblievaj, vlasy aj hlavičku, Ale mi neoblej tú novú sukničku.

čítaj viac...viac...

26.03.2016

Kedy má ísť dieťa spať? Tabuľka, ktorá vás pobaví

Annie

Jedna z najčastejších otázok rodičov, ktoré hľadajú „po internetoch,“ je otázka, kedy by dieťa malo ísť spať. Skúste chvíľku googliť a vyhodí vám to okrem vrások na tvári rôzne tabuľky, podľa ktorých by sa mali rodičia orientovať. Lenže od reality majú spravidla dosť ďaleko.

čítaj viac...viac...

25.03.2016

Dojčenie počas užívania liekov

Mária Kohutiarová

Drvivá väčšina liekov prechádza do materského mlieka v absolútne zanedbateľných množstvách. Sú lieky, ktoré neprechádzajú vôbec. Sú lieky, ktoré sa nevstrebávajú v tráviacom trakte a preto bábätko vôbec neovplyvňujú.

čítaj viac...viac...

24.03.2016

Dojčenské koliky - máte dobrú radu?

MikSa

Horšie boli ráno tie spýtavé pohľady susedov vo výťahu s nenápadnou poznámkou, že včera v noci počuli malého dlho plakať a že či je v poriadku.

čítaj viac...viac...

24.03.2016

5 zelených krémových polievok - na Zelený štvrtok

kika/ tedakcia

Máte radi zeleninu sviežej, jarnej, a teda zelenej farby? Brokolica, hrášok, špenát, mangold, špargľa... všetko kúsky plné vitamínov, minerálov, železa, vápnika. Ponúkame tieto recepty do pľacu.

čítaj viac...viac...

23.03.2016

Selfíčka mamy: takto vyzerá každý deň na materskej

redakcia

Mamu na materskej prestalo baviť, že medzi priateľmi nenájde pochopenie, keď si povzdychne, že je unavená: "Veď nič nemusíš celý deň robiť, iba sa staráš o dieťa." Zobrala si na pomoc selfie paličku.

čítaj viac...viac...

23.03.2016

12 tipov, čo robiť, keď sa bábätko nevie vykakať?

Andrea Biela

Môj syn má sedem týždňov a nemôže sa vykakať už druhý deň. Ako mu môžem pomôcť? V lekárni som bola, ale mi povedali, že je príliš malý a nič mu nemôžem dať. Je nervózny, každú chvíľu tlačí a nakoniec si len prdne...

čítaj viac...viac...

22.03.2016

S takými bradavkami dojčiť nebudete

Ľuba Lapšanská

Koľko žien už počulo túto vetu!Koľko z nás ju počulo tesne po pôrode, ešte na pôrodnej sále! A koľko z nás jej uverilo? Je dôležité, aké má žena bradavky? Ako rozoznať ploché, či vpáčené bradavky?

čítaj viac...viac...

inzercia