Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

25.09.2014

Varíme zeleninový príkrm

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Do prvého príkrmu dávame vždy iba jeden druh zeleniny. Nový druh zeleniny pridáme po 3-4 dňoch. Mäso zaraďujeme približne 3-4 týždne po zaradení zeleninového príkrmu. Žĺtok sa odporúča pridávať do zeleninového príkrmu 1-2x do týždňa. Ako pripraviť zeleninový príkrm - s jedným druhom zeleniny, so zmiešanou zeleninou a zeleninový príkrm s mäsom?

čítaj viac...viac...

24.09.2014

Kedy dať dieťaťu do ruky prvú farbičku

Mária Kopčíková

Deti, ak majú príležitosť a vhodné materiály, tak začínajú „kresliť“ – teda pracovať s týmto materiálom zhruba okolo prvých narodenín. Zo začiatku deti len experimentujú, neskôr sa z ich prvých čmáraníc stávajú realistické kresby. Tipy na výtvarný materiál? Nech sa páči ...

čítaj viac...viac...

23.09.2014

Aj NOSENIE má svoj happening

Gabika Cabanová

V uliciach opäť pribúda rodičov, ktorí sa rozhodnú čiastočne alebo úplne vymeniť kočík za detský nosič alebo babyšatku. Tento rok sme sa už po druhý krát rozhodli stretnúť vo veľkom štýle, a to formou spoločných pochodov mestami pri príležitosti Medzinárodného týždňa nosenia detí.

čítaj viac...viac...

23.09.2014

Kedy už nebude musieť novorodenec na každom úrade dokladovať, že sa narodil ?

Kristína Kováčiková

Ministerstvo vnútra SR pripravuje projekt, ktorý by mal zmenšiť administratívnu záťaž rodičov pri narodení bábätka. Aké byrokratické prekážky na nich čakajú dnes a ako by to malo vyzerať po novom?

čítaj viac...viac...

22.09.2014

Prepáčte, že kvôli mne nechcete mať deti

Takakika

Prečo máme málo detí? Ideál matky 21. storočia natoľko odpudzuje niektoré dnešné ženy od rozmnožovacích úkonov, že radšej ako rodiť a vychovávať idú na manikúru.

čítaj viac...viac...

21.09.2014

Večere mojej šestnásťmesačnej dcéry

Silvia Bodláková

Ponúkam Vám recepty na chutné večere pre deti z poznámok mojej prastarej mamy. Ona svoje deti kŕmila takto. Mala ich sedem. Viem, je to dávno. Pozrite si však recepty a uvidíte, že aj oni jedli zdravo.

čítaj viac...viac...

20.09.2014

Haló, už sme doma z pôrodnice!

Mia Majerníková

Mnohokrát sa stáva, že zvedavci už vyklopkávajú na dvere, len čo ste si stačili vymeniť maličkému prvú plienku. Rešpekt „intimity“ mladej rodiny je alfou a omegou dobrého vzťahu so širšou rodinou. Návštevy počkajú...

čítaj viac...viac...

19.09.2014

Ako si doma vyrobiť vlhčené obrúsky pre bábo (video)

kika/redakcia

Nemusíme ich obdeň kupovať a bohumilo míňať prídavky na deti. Môžeme si vlhčené utierky vyrobiť aj doma, zabaliť do vrecka a nosiť ich so sebou kade-tade. Že nemáte chemické laboratórium? Nepotrebujete. Dokonca nebudete potrebovať ani žiadne extra komponenty, ktoré by ste už teraz nemali doma.

čítaj viac...viac...

19.09.2014

Mám perfektné dieťa. Až na to jedenie

Antimama

Som zlá matka, že som v zúfalstve naučila dieťa jesť len pri animovanej rozprávke? Ako to robila moja mama bez iPadu? Má moje dieťa dostatok živín a vitamínov, keď do neho nenarvem tú mrkvu? Prečo nemôže jesť normálne ako iné deti?

čítaj viac...viac...

18.09.2014

Ako to musí v škôlke vyzerať

Zuzana Špačková

Deti neriešia či je v šatni svetlo, či je v herni koberec alebo v jedálni dosť miesta. Riešia to za nich predpisy a vyhlášky, ktoré jasne hovoria, čo všetko a ako to má v materských školách vyzerať. A ako to má vlastne byť?

čítaj viac...viac...

inzercia