Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

26.09.2015

Keď mám niekde vytiahnuť fľašku, cítim sa nesvoja

Monika

Cítila som silný tlak, slzy sa mi tlačili, keď som videla dáku mamičku v parku dojčiť a pýtala som sa prečo to my nedokážeme. Patrím medzi ženy, ktoré nedojčia. Nie preto, že by som nechcela...

čítaj viac...viac...

25.09.2015

Kozmetička, ktorá ma pohladí, keď si lusknem - Phillips VisaCare

kika/redakcia

Ku kaderníčke chodím raz, dvakrát za rok, aj to len keď sa potrebujem vyrozprávať. A ku kozmetičke nechodím vôbec. Preháňať sa po salónoch krásy, na to nemám čas, ani nervy, ale vyplakávať zase tiež nemusím. Iba nájsť nejaké iné, elegantné riešenie. Tak som si luskla prstom a mám.

čítaj viac...viac...

25.09.2015

Cvičenie s riekankou pre 3 - 4-ročné deti

Zuzana Špačková

Zdravotné cviky, ktoré cvičia deti aj v škôlke v rámci ranného cvičenia alebo aj počas celého dňa si vyžaduje dobrú motiváciu, aby to deti zaujalo a bavilo. Krátke básne či riekanky sú to správne orechové. Ponúkame zopár tipov.

čítaj viac...viac...

24.09.2015

Recenzia: Ako som si vybrala dobré plienky

Marcela Jonášová

Jednorázovky? Nudné, nezdravé, neekologické. Vyskúšala som také tie huňaté ovečkové. Ale keď mi v noci pri prebaľovaní malú budil rachotiaci suchý zips, vyhodnotila som, že ani to nie je cesta. Napokon som našla som, čo som hladala.

čítaj viac...viac...

24.09.2015

Už o týždeň bude Slovensko opäť oslavovať radosť z nosenia!

Jana Felcanová

Rodičia z celého Slovenska budú v týždni 4.-10. októbra 2015 už tretí rok oslavovať radosť z nosenia svojich detičiek vrámci 7. ročníka Medzinárodného týždňa nosenia detí (MTND), do ktorého sa tento rok zapojí rekordných 37 miest s nabitým programom ako pre deti, tak aj pre dospelých.

čítaj viac...viac...

23.09.2015

Prelustrovali sme zdravotné poisťovne. Zmeniť, či zostať?

redakcia

Zdravotné poisťovne máme tri. Ktorá má aké výhody? Čo považujú za ťaháky, na ktoré nás stiahnu? V tehotenstve, pri pôrode, alebo potom neskôr - pre bábätko? Skúsili sme ich prelustrovať a prinášame prehľad toho, čo každá z nich špeciálne pre mamy a bábätká ponúka.

čítaj viac...viac...

23.09.2015

6 činností, kde deti potrénujú svoje vnímanie a schopnosti

Mária Kopčíková

Matematické predstavy. Dramatický názov, ktorý zahŕňa v sebe to, že dieťatko sa naučí triediť predmety podľa farby, kvality, a iných parametrov, že bude poznať základné počtové operácie do 5 či 10. AKo mu s tým v rámci hry pomôcť?

čítaj viac...viac...

23.09.2015

Oznámkujte svoju pôrodnicu a vyberte si, čo ste vyhrali

redakcia

Priviedli ste počas posledných mesiacov v slovenskej pôrodnici na svet dieťatko? Podeľte sa o svoje skúsenosti. Vyplňte dotazník a hrajte každý týždeň o nákup v DM-ku.

čítaj viac...viac...

22.09.2015

Svadba alebo ako zo seba urobiť debila

Takakika

Tak to už pri tých svadbách býva... Vždy sa nájde niekto, komu neulahodíte. Malá svadba nebude nikdy dosť malá alebo bude malá až príliš. Môžete mať megasvadbu, vždy niekoho zabudnete pozvať. Svadba síce bude v kostole, ale nie v tom, čo chcela babka.

čítaj viac...viac...

22.09.2015

5 spôsobov, ako deťom povedať NIE inak

Annie

NEpočúvajú, NEposlúchajú, NEsprávajú sa tak, ako by sme chceli. Akoby mali naše deti alergiu na NIE. Akoby sme ich otrávili tými zápormi. Akoby nasiakli všetkými NEgatívami. Čo sa s tým dá robiť? Ako s nimi rozprávať, aby počúvali?

čítaj viac...viac...

inzercia