Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

30.12.2014

Fajnšmekri medzi bábätkami. Čo všetko sa im podarilo zjesť?

kika/redakcia

Inteligenti medzi bábätkami požuli kúsky kartónu, či papieru, ale ani mikroténový sáčok nevyšiel na zmar. Okresní hygienici ochutnávajú mydlá, počas prebaľovania pijú mandľové mlieko, oblizujú flakóny parfémov a obhrýzajú pemzu.

čítaj viac...viac...

30.12.2014

Jedálniček dojčiacej matky

redakcia

Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?

čítaj viac...viac...

29.12.2014

Zima, detská pokožka a obliekanie.

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Aj pri teplote okolo 0°C môže u niektorých ľudí dochádzať k omrzlinám - ohrozené sú okrajové, najmä nekryté časti tela (nos, uši, ruky, nohy). S novorodencom nechoďte von, pokiaľ je teplota pod -5°C, so starším dojčaťom, ak je teplota pod -10°C. Príliš silný mráz by mohol bábätku uškodiť.

čítaj viac...viac...

29.12.2014

Voňavé nápoje na zimu

Petra Gubková

Zázvor má plno zdravotných plusov. Siahame po ňom napríklad, aby sme uvoľnili dýchacie cesty alebo pri hnačkách, ak ju sprevádzajú kŕče a bolesti v brušku. A teraz zopár receptov na zahriatie.

čítaj viac...viac...

28.12.2014

Najlepšie prekvapko pod stromčekom? Pozrite si video!

redakcia

Že čakáte bábätko, môže Vašich blízkych pekne rozcítiť a dojať, to je jasná vec. Ale ak tú radostnú zvesť zabalíte ako prekvapenie pod vianočný stromček, asi niet krajšieho darčeka. Pozrite si video:)

čítaj viac...viac...

27.12.2014

Ako Agátka venčila dážďovku

Katarína Reiterová

„Budem potrebovať malilinký obojok a tenkú retiazku,“ rozmýšľa nahlas Agátka. „Veru, taká ranná prechádzka s dážďovkou je ťažká vec, hlavne vtedy, keď nemáte obojok a ani dážďovku,“ zamýšľalo sa dievčatko.

čítaj viac...viac...

26.12.2014

Tri otázky nad rečou nemluvňaťa

Iva Jungwirthova

Znakovať, alebo nie? Jeden jazyk, alebo dva? Šušlať, alebo nešušlať?

čítaj viac...viac...

26.12.2014

Ako hovorí nemluvňa

Iva Jungwirthova

Prvé „naozajstné“ slovo síce povie až okolo jedného roku, ale už s novorodeniatkom sa môžeme rozprávať. Ako? Čomu rozumie a čo nám samo povie? Poradíme vám...

čítaj viac...viac...

25.12.2014

Sú Vianoce Vianocami iba kvôli deťom?

redakcia - téma z fóra

Keby som nemala deti, ani nekupujem stromček. Boli by to pre mňa úplne obyčajné dni, vianočné rozprávky, filmy, motívy sú už akoby obohrané. Alebo mi chýba iba sneh? Neviem... aké máte pocity Vy?

čítaj viac...viac...

24.12.2014

Video: Ako naozaj vyzerajú vianoce s bábätkom?

kika/redakcia

Tiež si myslíte, že Vianoce - Nevianoce, tým bábätkám je to aj tak jedno? Nenechajte sa uchlácholiť. A nepodceňujte ich. Pripravte sa na to, že to môže byť celkom nakladačka:) Pozrite si video pre tú približnú predstavu...

čítaj viac...viac...

inzercia