Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

26.05.2015

Vyhradené pre otcov... alebo veci, ktoré s deťmi robia iba otcovia

Súťaž

Áno, mama s deťmi, okolo nich a pre ne robí asi milión vecí, varením počnúc a fúkaním rozbitých kolien nekončiac. Ale sú aktivity, ktoré sú jednoducho vyhradené pre kategóriu otcovia a deti. No a čo, že nie sú vždy stopercentne zdraviu prospešné, dokonale bezpečné a úplne rozumné. V živote detí sú dôležité aj vzrušenie, zábava a dobrodružstvo. A na tie sú otcovia ako stvorení!

čítaj viac...viac...

26.05.2015

Dieťa v amoku má v paži aj Baracka Obamu

kika/redakcia

Čo tam po nejakej trápnej scénke v potravinách alebo pred plným kostolom. Mama Laura Moser sa neváhala na Twitteri podeliť s fotkou, kde sa jej dcérka v amoku tresla o zem pred americkým prezidentom Obamom a jeho ženou Michelle.

čítaj viac...viac...

25.05.2015

Keď si o sebe matky fantazírujú

Takakika

Pamätám si napríklad, ako som budúcemu otcovi svojich detí prednášala, že nikdy, ale naozaj nikdy nechytím nervy, ak náhodou moje dieťa v umeleckom rozpoložení pomaľuje steny, hoci aj vlastnými exkrementami.

čítaj viac...viac...

24.05.2015

Materské bude vyššie. Je pred voľbami

Kristína Kováčiková

Otázka zvyšovania materského je teraz znova na pretrase, zmestila sa do druhého sociálneho balíčku Smeru. Pritom ešte v auguste 2013 by išlo podľa názoru ministerstva práce len o "populizmus."

čítaj viac...viac...

23.05.2015

Tvoríme s deťmi: Vtáčie hniezdo

Zuzana Špačková

Je to veľmi trendy... vyrábať z prírodnín a nechať sa inšpirovať prírodou. Aj my sme sa inšpirovali a vytvorili sme hniezdo pre vtáčiu rodinku – tatina, maminu, dieťatko. Šikovné pršteky vašich ratolestí to tiež určite zvládnu.

čítaj viac...viac...

22.05.2015

Poznaj svoje pieskovisko (alebo kde zohnať piesok)

redakcia

Čo viete o vašom pieskovisku? Tušíte, čo sa v ňom skrýva? Kto ho má na starosti? Ako je to s kontrolou a prevádzkovateľmi? Máte svoje pieskovisko? Kde zohnať piesok do pieskoviska?

čítaj viac...viac...

21.05.2015

Dojčíme v pôrodnici

Mgr. Mária Kopčíková

Asi 50% žien má s dojčením problémy už v pôrodnici. Tieto problémy, ak nie sú riešené alebo nie sú riešené správne, môžu spôsobiť, že dojčenie bude pre mamičku nepríjemné, nepohodlné a bude vyčerpávajúce. Aj počiatočná vysiľujúca náročnosť môže odradiť od ďalšieho dojčenia.

čítaj viac...viac...

20.05.2015

9 jednoduchých aktivít pre rozvoj jemnej motoriky ruky

Mária Kopčíková

V poslednom čase sa mi znova ukazuje, že detičky pred vstupom do školy nemajú poriadne pripravené rúčky. Pripravené na to, aby bez väčších problémov zvládli písanie, prvé ťahy ceruzkami. Niekedy sú ich rúčky príliš „tvrdé“ a potrebujú veľa cvičiť. Nech sa páči, jednoduché aktivity ako na to.

čítaj viac...viac...

19.05.2015

Bylinky - dobré koreninky pre detičky aj dospelých (1.)

Martina Kačániová

Pri príprave pokrmov pre našich najmenších nepoužívame soľ ani korenie, ale mnohé bylinky dokážu ochutiť bábätkovské jedlá tak, že si na nich pochutíme aj my. Dnes niečo o bazalke, bobkovom liste, fenikle, oregáne a pažítke a samozrejme aj s receptami.

čítaj viac...viac...

18.05.2015

Pitný režim dojčeného a nedojčeného dieťaťa

Mária Kopčíková

Dojčatá nevedia vyjadriť pocit smädu a staršie deti často v zápale hry pocit smädu potláčajú. Preto je potrebné pre deti vytvoriť k dostatočnému pitnému režimu podmienky. Ponúkať ich, a myslieť za nich počas celého dňa. Doma, v škôlke, či v škole.

čítaj viac...viac...

inzercia