Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

10.08.2015

Tri tajomstvá super-úžasných dovoleniek s deťmi

kika/redakcia

„Boli sme na dovolenke s deťmi, prišli sme rozbití a týždeň sa dávali dokopy. Potrebovali by sme dovolenku po dovolenke...“ Alebo: "zažili sme fantastickú dovolenku, a toto je tajomstvo úspechu..."

čítaj viac...viac...

09.08.2015

Celoslovenská roadshow - bezplatné školenia pre učiteľky v materských školách

Raabe

Odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe Slovensko organizuje v priebehu augusta 2015 bezplatné školenia pre učiteľky a riaditeľky v materských školáchpod názvom Rozvíjanie počiatočnej gramotnosti detí v novom Štátnom vzdelávacom programe pre predprimárne vzdelávanie v materskej škole.

čítaj viac...viac...

08.08.2015

Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo

kika/redakcia

Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.

čítaj viac...viac...

07.08.2015

Uletené hry pre deti s ľadom (+ video)

kika/redakcia

Mrazničku mám celú natrieskanú. Normálne veci sa dnu nezmestia. Sú v nej totiž samé "hovadiny"na hranie. Robíme ľadové kocky z ovocia, ľadové obrázky z kvetov, ale keby len to.. my sme zmrazili ešte aj figúrky z kinderiek...

čítaj viac...viac...

06.08.2015

Dojčenie na verejnosti je politicky nekorektné

Takakika

Kojím si uprostred hýriaceho davu, keď tu zbadala ma postaršia pani. Výraz hnusu prebehol jej po vráskach na tvári, znechutene odhodila kus chleba od úst a s ráznou piruetou odpochodovala preč. Očividne zmarený apetít.

čítaj viac...viac...

06.08.2015

Čo má nové LEGO DUPLO

Petra Tomanová

Stavebnice LEGO DUPLO deti prirodzenou formou zoznámia s novými situáciami, ktoré zažívame na dovolenke a budú ich baviť celé hodiny.

čítaj viac...viac...

05.08.2015

Potrebujem špeciálnu podprsenku na dojčenie?

Mária Kopčíková

Nemôžeme v čase dojčenia nosiť obyčajnú podprsenku, na akú sme boli zvyknuté dovtedy? V čom by mala byť „dojčiaca“ podprsenka iná, špeciálna? Ako a kedy ju vyberať, keď sa náš horný objem v tehotenstve zväčšuje?

čítaj viac...viac...

04.08.2015

Rozprávky na dobrú noc

Katarína Valábková

Každé dieťa si pamätá na to, že mu ktosi rozprával večerné rozprávočky, ak si na to nespomína, znamená to, že mu ich ani nikto nerozprával... Tak hlboko si z detstva máločo pamätáme!

čítaj viac...viac...

03.08.2015

Tešiť sa na vnúčatká je iba fráza

Radka

Starí rodičia sa budú rozplývať, aké sú len vnúčatká chutnučké na zožratie, usmievať sa na nich, keď im behajú ako šetrič po obrazovke, ale reálne s nimi nevydržia ani pol dňa.

čítaj viac...viac...

02.08.2015

Nechaj ho vyplakať...

Mária Kohutiarová

... nič sa mu nestane, len sa mu posilnia pľúca. Táto stará hláška, dedená z generácie na generáciu, sa zdá byť v čase, kedy sú rodičia večer na odstrel od únavy, zúfalo najjednoduchším riešením. Ale: naozaj sa nič nestane, ak bude plakať?

čítaj viac...viac...

inzercia