Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

26.05.2014

Máte doma malého tyrana? (1.)

Sára P.

Čoskoro som začala padať na hubu. Inú lyžičku chcem. Nebudem. Nepôjdem. Nechcem. Ty mi utrieš zadok, nie tatino. Ty si otvorila jogurt? Už ho nechcem! A budem to robiť! Upracem, ale až keď mi pustíš rozprávku. Prečo? Lebo ja to takto chcem.

čítaj viac...viac...

25.05.2014

Keď ste egoisti, spravte si dieťa

Takakika

Moja sestra už istý čas vyhlasuje, že deti mať nechce. Že si radšej kúpi papagája. Vágny pojem „istý čas“ môžeme kľudne spresniť. Podobné rétorické skvosty používa, odkedy mojím pričinením do rodiny pribudol náš Jano. Pohľad naň je vraj tá najlepšia antikoncepcia, zhodli sa obidve tetky.

čítaj viac...viac...

24.05.2014

Jahody

Silvia Bodláková

Jahody obsahujú mangán a zinok, ktoré účinkujú ako afrodiziakum. Rovnako jahody obsahujú vitamíny C a E. Majú nízky obsah cukru, veľa vlákniny, preto sa doporučujú pri rôznych diétach. A čo tak nejaké recepty s jahodami?

čítaj viac...viac...

24.05.2014

Láska je, keď mamina vidí tatina na záchode a nemyslí si, že je to hnusné.

MikSa

Čo je láska? Skupina amerických odborníkov položila túto otázku deťom vo veku 4-8 rokov. Odpovede, ktoré dostali, boli krajšie a hlbšie, ako si všetci mohli predstaviť....

čítaj viac...viac...

23.05.2014

Príkrm z miešanej zeleniny (2)

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Obvykle sa u nás odporúča začať zeleninovým príkrmom, jedným druhom zeleniny – mrkvou, zemiakom, cuketou. Podľa toho sme postupovali aj v pilotnom článku "Ako uvariť prvú mrkvu." Dnes pokračujeme o level ďalej, uvaríme si príkrm z miešanej zeleniny.

čítaj viac...viac...

22.05.2014

Optimistické rána na materskej

Sjuzi

Občas sa ráno prebudím s neprekonateľným pocitom, že od dnes bude všetko lepšie. Už žiadny krik, žiadne vyhrážanie a ultimáta, naháňanie detí s varechou v ruke... Len ťažká, ťažká pohoda.

čítaj viac...viac...

21.05.2014

Hladkáme svoje smartfóny viac, ako svoje deti?

Kixs

Jedna mamička sa popri formičkovaní pieskových báboviek rúti do levelu 8.14 Candy Crush Saga. Druhá ostošesť fotí „selfie“ zo šmykľavky a „in time“ prehadzuje vidlami na Fejs. Tretia len tak ťukinká do displeja, hlasno jej tam čosi žblnká...

čítaj viac...viac...

21.05.2014

Lehátka a podložky do vaničky

Mária Kopčíková

Niektorým rodičom príde náročné (technicky) držať dieťa pri kúpaní na rukách, nezdá sa im to dosť bezpečné a preto hľadajú nejaké pomôcky. Kam by dieťatko mohli pri kúpaní vo vaničke či vani položiť. Sú to praktické pomôcky? Aké sú s nimi skúsenosti a aké majú napr. ceny?

čítaj viac...viac...

20.05.2014

Obsahuje materské mlieko naozaj všetko potrebné?

Petra Polovková

"Materské mlieko má ideálne zloženie - obsahuje všetko, čo dieťa potrebuje." Podobné tvrdenia môžeme počuť všade okolo nás. Je to niečo samozrejmé, niečo nad čím sa ani nezamýšľame. Prečo potom ale rovnako bez zamyslenia dávame svojim ratolestiam rôzne výživové doplnky?

čítaj viac...viac...

19.05.2014

Máte už niečo tajné pod posteľou ku Dńu detí?

PR

Darčeky čo sa zmestia pod posteľ nájdete v ponuke LIDL už od 22.mája. Stavte sa, že to do 1. júna nevydržíte:) Panáčikovia vo výklopnom kufríku, domáci stan, alebo kufrík s farbičkami. NIe, nevydržíte to.

čítaj viac...viac...

inzercia