Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

27.11.2014

Hádankový adventný kalendár v mafinovom plechu

Zuzana Špačková

Ukážeme vám, ako si vytvoriť neobyčajný „mafinovský“ adventný kalendár, ktorý ukrýva nielen nejaké malé dobrotky alebo prekvapenia - ukryjeme doň aj 24 hádaniek. Kto uhádne, môže dostať darček.

čítaj viac...viac...

27.11.2014

Tvoríme s deťmi: Adventný veniec z papiera

Zuzana Špačková

Deti už určite presne vedia, koľko dní je ešte do Vianoc. Je to tak, už ostávajú iba 4 nedele. A to je čas umocniť si vianočnú atmosféru aj doma a čas spraviť si adventný veniec. Nie z ihličia, ani sviečok, ale z papiera. Pekne spolu s deťmi.

čítaj viac...viac...

26.11.2014

4 idejky, ako priblížiť deťom Advent

Kika/redakcia

Už sa teším, ako sa budú skláňať detské hlavy nad adventným vencom a pýtať sa, kto má dnes narodeniny. A prečo horí iba jedna sviečka... a počítať s nimi na prstoch, že keď budú blikať všetky štyri sviečky naraz, Vianoce budú na dosah. Ako deťom priblížiť Advent? Máme tieto 4 idejky.

čítaj viac...viac...

25.11.2014

Kedy si môže matka dovoliť ochorieť ?

eva

Na základe vlastných životných skúseností som vyvinula nový marketingový produkt pre poisťovne. Ide o nový tip PREVENTÍVNEJ PRIPOMIENKY. Táto by nám, matkám, chodila SMSkou, e-mailom, alebo poštovým holubom v situácii, kedy budú splnené podmienky na to, aby bola infikovaná, a mohla v klude ochorieť.

čítaj viac...viac...

24.11.2014

Daj mi svoje auto a ženu

Takakika

V detských izbách, na pieskoviskách a ihriskách sa dennodenne odohrávajú celé vlastnícke melodrámy, ktoré my, rodičia, nevieme zrežírovať podľa svojho dobromyseľného scenára. Prečo nechce naše dieťa nikomu nič požičať? Prečo iným vytrháva z rúk, z úst, z pažeráka? Prečo je taký odporný a po kom túto genetickú predispozíciu má?

čítaj viac...viac...

23.11.2014

Veselá detská móda na chladné dni

PR

Týždeň detskej módy sa vo všetkých predajniach Lidl začína 27. novembra. Nakúpite tu svetríky, termo nohavice, roláky, tričká s dlhým rukávom a ďalší detský sortiment v špičkovej kvalite, podľa najnovších módnych trendov a za výhodné ceny.

čítaj viac...viac...

22.11.2014

Prečo je matka ideálny zamestnanec?

Annie

Možno, že nám nevydalo ani na jazykový kurz, ani na postgraduál a keď sa tak prehrabávame v tých svojich fascikloch, nájdeme tam akurát certifikát z kurzu viazania babyšatiek. A účet za kurz prvej pomoci. Tak prečo by mal zamestnávateľ počítať práve s nami?

čítaj viac...viac...

21.11.2014

Najčastejšie sa únosov detí dopúšťajú matky

Kristína Kováčiková

Naposledy zarezonoval prípad slovenského chlapca Issu, ktorého dvakrát uniesol jeho otec. Napriek tomu, aký obraz o rodičovských únosoch podávajú médiá, rodičom, ktorý sa najčastejšie dopúšťa neoprávneného premiestnenia alebo zadržania dieťaťa, býva matka dieťaťa.

čítaj viac...viac...

20.11.2014

Tvoríme s deťmi: Kartónová sovička Hanička

Zuzana Špačková

Vieme, ako si doma urobiť zábavu pri recyklovaní starého kartónu či zbytočných kusov látok. Ukážeme vám, ako si s deťmi vyrobiť Sovičku Haničku. Budeme potrebovať kartón, nožnice, lepidlo, kúsky látky, vlnu, farebný papier.

čítaj viac...viac...

19.11.2014

Detské oleje

Mária Kopčíková

Pred desiatimi rokmi na mňa sestrička v pôrodnici pozerala divne, keď som si priniesla vlastný olej a nechcela som, aby mi dieťa čvachtali v kozmetike, ktorú odporúča 96% slovenských pôrodníc ... Chcete použiť nejaké detské oleje? V akej kvalite a akého druhu?

čítaj viac...viac...

inzercia