Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

01.09.2014

Kedy dať dieťa do škôlky?

redakcia

Obyčajne sa odporúča vek 3 rokov, nakoľko v tomto období končí aj rodičovská dovolenka. Podľa môjho názoru je v 3 rokoch ešte skoro, v 4 rokoch je to možné a v 5 rokoch je to pre dieťa nevyhnutné, hovorí v rozhovore detská psychologička a mama 3 detí, Eva Poláková.

čítaj viac...viac...

31.08.2014

Tabuľka veľkostí detských odevov

redakcia

Oblečenie pre deti býva označovaný rôzne. Podľa veku, výšky dieťaťa alebo dokonca hmotnosti. Ak je na výber, odporúčame orientovať sa vo veľkostiach podľa výšky, na začiatku dĺžky :-) dieťaťa. Nasledujúce tabuľky veľkostí detských oblečení vám poslúžia pre vašu lepšiu orientáciu.

čítaj viac...viac...

30.08.2014

Rodičia škôlkarov: nezabudnite na oznamovaciu povinnosť!

kika/redakcia

Či pôjde vaše dieťa do škôlky prvýkrát alebo vás čaká zmena škôlky, nezabudnite na oznamovaciu povinnosť voči Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorú zaviedla novela zákona o prídavku na dieťa. Stiahnite si tlačivo k oznamovacej povinnosti.

čítaj viac...viac...

29.08.2014

Určenie otcovstva

JUDr. Andrea Bachová

"Moj tata že neni moj tata?". Nielen vo filmoch Bolka Polívku môžu byť zvyčajne úplne jasné veci nejasnými. Na základe mnohých dotazov na tému určenia otcovstva v našej právnej poradni prinášame v spolupráci s Kanceláriou verejného ochrancu práv tento komplexný článok.

čítaj viac...viac...

28.08.2014

Ako prežiť škôlku bez choroby?

Mária Kopčíková

Pre niektorých rodičov obdobie, kedy ich dieťa nastupuje do škôlky, prinesie zamotaný kruh óčeeriek, angažovania starých rodičov alebo milej pani susedky, ktorí by sa mohli o chorého drobca postarať. Ktoré choroby vášho škôlkara môžu postretnúť najčastejšie?

čítaj viac...viac...

27.08.2014

Opatrovateľka v detskom kútiku: Ak sa vám nepáči, trávte čas spolu

Melany

Volám sa Melany a som opatrovateľka v detskom kútiku. Prišlo mi dnes naozaj smutno z komentárov mamičiek na margo " kútikov". Vraj si nepamätáme ani len to, komu patrí ktoré dieťa.

čítaj viac...viac...

26.08.2014

Bioprodukty. Nemajú len plusy.

Anna Kalusová

Biopotraviny sú rozhodne dobrou voľbou vo vzťahu k prírode. Označenie bio na potravinách znamená, že pri pestovaní plodín či chove zvierat sa použili iba pomocné látky, ktoré nezaťažujú životné prostredie a sú povolené prísnou legislatívou. Či sú biopotraviny to najlepšie aj pre malé deti, nemusí byť až také jednoznačné.

čítaj viac...viac...

25.08.2014

Zavádzame príkrmy: O čom je „imunologické okno“?

Desiatky rokov dostávali bábätká popri dojčení od 6. týždňov hovädziu polievočku z fľaše, alebo nejakú tú zeleninovú šťavičku. Zo 10-15 rokov sme tu mali striktné NIE akémukoľvek jedlu okrem mlieka do pol roka veku, a o prvom rožku sa nám začalo snívať niekedy v 8.mesiacoch. Ako sa táto odborná debata vyvíja?

čítaj viac...viac...

25.08.2014

Čo len z neho raz bude

Antimama

Začalo sa to, keď bol ešte len v bruchu. Keď sa malý viditeľne pomrvil, zakopal či vystrčil lakeť, poznámka okolia bola vždy: Bude z neho futbalista. S jeho narodením sa škála budúcich profesií začala značne rozrastať.

čítaj viac...viac...

24.08.2014

Po dvoch deťoch ostaneš tučibomba!

Takakika

V závere tehotenstva už bolo definitívne jasné, že si brucho môžem namazať aj s WD-40, vyblýskané strie ostanú dedičstvom, ktoré sa nebude dať odmietnuť. Moje okolie, podozrivo optimistické, mi tentokrát prialo veľa šťastia. Budem ho vraj potrebovať. Lebo po druhom pôrode tak skoro neschudnem.

čítaj viac...viac...

inzercia