ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

03.05.2016

Hyperaktivita? Výhovorka!

Evča

Mladá mamička sedí s časopisom v rukách medzi svojimi bezdetnými priateľkami, tvári sa zničene a občas šľahne pohľadom na nervózne dieťatko pripútané v bugine. "Už neviem, čo s ním mám robiť! Pri ničom nevydrží dlhšie ako pár minút, je hrozne hyperaktívne."

čítaj viac...viac...

02.05.2016

Ako si dieťa ustelieš, tak budeš spať (o hraniciach a dôsledkoch)

Takakika

Postrkujeme deti, kričíme na ne, dávame najavo svoj hnev, vyvolávame pocity viny, atď. No tým odvraciame pozornosť od toho, čo je problémom (dieťa si nesplnilo povinnosť) a pre dieťa sa stávame problémom iba my, ukričaní rodičia.

čítaj viac...viac...

01.05.2016

Načo ste mali dieťa, keď si s ním neviete rady?

Takakika

Vášmu bábätku sa v preplnenej MHD fakt že nepáči, zajakáva sa od plaču, popolavie v tvári, ani na stý pokus nevie prísť k sebe. Pani s čerstvo nafarbenými fialovými vlasmi sediaca proti kočíku, listuje si v akciách, keď tu po vás zazrie a len tak prehodí: “Vy načo ste mali dieťa, keď ho neviete utíšiť.”

čítaj viac...viac...

30.04.2016

Zlozvyky

Mária Kohutiarová

Na zlozvyky sa neumiera.Na úvod jednoduché pravidlo: nedramatizovať, odpútať, zabaviť, vydržať. No pokiaľ to trvá dlho a zlozvyk je intenzívny, treba pátrať po príčine.

čítaj viac...viac...

29.04.2016

Pridávam sa do radu matiek zúfaliek

Martina

Potom sa narodil druhý syn a myslela som si, že horšieho dieťata niet. Ale omyl! Vždy môže byť horšie. Dúfala som, že to tretie bude za odmenu, že som zvládla to druhé. Túžila som po babe a tak ju mám.

čítaj viac...viac...

29.04.2016

Poslankyňu nevpustili s bábätkom do pléna parlamentu

Kika Kováčiková

Som presvedčená, že malé dieťa patrí k rodičom. Veď je rok 2016. A preto ma zaskočili počudovaní zamestnanci parlamentu, ktorí dali najavo, že dieťa v tejto budove nie je vítané.

čítaj viac...viac...

28.04.2016

4 hudobno-pohybové hry aj na detskú narodeninovú party

Zuzana Špačková

Každá dobrá oslava je plná zábavy, smiechu a hier. Aby hostia odchádzali naozaj s dobrým pocitom, treba si program pripraviť, pre prípad „keby niečo“... Potrebujete pár inšpirácií?

čítaj viac...viac...

27.04.2016

Ako u detí trénovať pravo – ľavú orientáciu

Mária Kopčíková

Vek, kedy by dieťa túto schopnosť malo mať, odborníci stanovujú do veku 6 – 9 rokov, pričom najväčší dôraz sa kladie na vek 6 – 7 rokov. Zároveň však upozorňujú, že pri nácviku deti túto zručnosť zvládnu už okolo 4. narodenín.

čítaj viac...viac...

26.04.2016

Prečo spia fínske bábätká v papierových krabiciach? (+video)

Kika Kováčiková

Baby boxy priniesli éru oddeleného spania bábätka a rodičov. Rodičia, ktorí dovtedy spávali s bábätkom v jednej posteli, dostali odporúčanie, aby s tým kvôli bezpečnosti a zdraviu bábätka prestali.

čítaj viac...viac...

26.04.2016

7 tipov, ako zabaviť celú rodinu

Silvia Paprancová

Rodinné výlety vám neujdú, ale ten, na ktorý pozýva Polus v sobotu 30. apríla, zažijete iba raz v roku. Máme pre hneď sedem dobrých dôvodov, prečo bude stáť za to!

čítaj viac...viac...

inzercia