ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

27.03.2013verzia pre tlač


„Mamičkovské“ nápady

Autor: MikSa

Mamičky majú úžasne veľa fantázie a perfektné „zlepšováky“ na svoje deti. Alebo sú len donútené vynájsť nejaké triky, aby prežili? 

Nech sa páči, tu je zopár z nich:)

 

 

Napady

 

Bezpečnosť

Ako si neprivrieť prstíky?

Aby si naše dieťa neprivrelo prsty do dverí, prevesili sme cez ne uterák a pršteky sme zachránili. Pomáha to aj vtedy, ak chce dieťa „silou – mocou“ tresknúť s dvermi.

 

 

Obliekanie 

Aby si deti našli svoje oblečenie...

Aby si každé z našich detí (, ktoré nevedia ešte čítať) našlo svoje tričko alebo nohavice, na krabice s oblečením som nalepila ich menovky aj s fotografiou. Odvtedy vedia, kam sa majú pozrieť, ak si chcú obliecť svoje veci. Uľahčilo to aj prácu nášmu tatinkovi, ktorý ma predtým musel zavolať vždy, keď mal obliekať deti on.

Stále strácal ponožky

Aby sa nášmu synovi „nevyzúvali“ ponožky, natrela som mu chodidlá hydratačným krémom a čuduj sa svete ponožky sa mu z nôžky už viac nešmýkajú.

Ako si zjednodušiť obliekanie dieťaťa?

Každé obliekanie sa u nás podobalo hodine telocviku, kým som si to nezjednodušila. Dávam dve oblečenie jedno do druhého, napr. vložím tričko do pulóvra a oblečiem obe veci naraz, ide mi to rýchlejšie.

 

Kúpanie

Odrádza vaše bábätko od kúpania studená vanička?

Vložte na jej dno bavlnenú plienku alebo jemný uterák.

 

 

Hygiena

Suché „vlhké utierky“?

Vlhké utierky nám uľahčili život, ale tie navrchu krabičky boli stále suché a tie na spodku premočené. Až keď som začala nádobu na noc obracať hore dnom, navlhčili sa konečne všetky utierky od poslednej po prvú.

 

Obľúbená hračka

Čo robiť, ak musí na chvíľu zmiznúť?

Obľúbeného „plyšáka“ alebo inú hračku treba aspoň raz začas oprať. Potom sa ešte musí osušiť a to už dieťa dávno začalo kričať, že chce svoju hračku? Dopredu si zabezpečte dva identické exempláre a 1 hračku môžete pokojne „prepašovať“ do práčky.

 

Vlastná knižka

Máte pocit, že všetky leporelá pre najmenšie deti sú len o zvieratkách?

Vyrobte si vlastnú knižku! Odfoťte známe predmety vášho domu/bytu, ktoré vaše bábo dobre pozná a vložte ich do malého fotoalbumu (môžete vystrihnúť aj obrázky z reklamných časopisov, napr. IKEA), pridajte aj fotky členov rodiny a na svete je krásna knižka pre vaše dieťa.

 

Papkanie

Ako nachystať pre začínajúceho papkáča jeho „mravenčie“ porcie?

Keď deti prechádzajú na tuhú stravu, hádankou nie je len, čo im najskôr ponúknuť ale ako vyčariť každý deň tie mini-porcie, ktoré dieťa zje... všetko jedlo sa do 48 hodín určite pokazí a keďže na začiatku zjedlo naše bábo z každého jedla len 2 - 3 lyžičky, tak som „domácke“ pyré a výživu zmrazila v nádobke na ľad alebo vo vreckách na ľad. Tak môžem „mravenčiu“ porciu kedykoľvek vybrať z mrazničky a servírovať. Kocky sa stali pre nás tými správnymi dávkami a ja som mala neskôr prehľad, koľko “kociek“ naše bábo zjedlo.

 

Teplá fľaša

Nemáte termosku ani izolačný obal na fľašku?

Aby ste udržali fľašu teplú, keď idete na prechádzku, silno ju najprv nahrejte, zabaľte ju do uteráčika a strčte do vlnenej ponožky, tak si dieťa môže dať teplý nápoj hoci aj vonku.

 

Rast dieťaťa

Chcete aj vy vidieť ako vaše bábätko rastie?

Odfoťte si ho každý mesiac v deň jeho narodenín na tom istom mieste a s tou istou hračkou až do jeho 1. roka. Potom fotografie nalepte na jeden papier a vytvorte z fotografií obraz, tak ako nasledovali za sebou. Tak môžete pekne pozorovať, ako vaše dieťa rástlo a menilo sa každým mesiacom (úsmev, pribudli zuby, už sedí, už stojí). Je to aj pekný darček a spomienka k jeho 1. narodeninám.

 

Kojenie

Z ktorého prsníka som naposledy dojčila?

Aby som si spomenula, ktorým prsníkom mám pri kojení pokračovať, dám si po každom dojčení hodinky alebo obrúčku na tú ruku, z ktorého prsníka som kojila.

Alebo.

Na podprsenku/ na jej ramienko ,na stranu, z ktorej som práve dojčila, si priviažem vždy stužku.

 

Dúfam, že aspoň niektoré nápady spríjemnia život aj vám.

Zberateľka dobrých nápadov MikSa

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 12 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Poslať odkaz priateľovi

inzercia