ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

10.01.2017verzia pre tlač


Pápež František, najväčší zástanca kojenia na verejnosti

Autor: redakcia

Pápež František nezabudol ani tentokrát na nedeľnej svätej omši, po ktorej krstil v Sixtínskej kaplnke 28 detí, povzbudiť mamy, aby sa nehanbili nakojiť svoje deti počas omše.

Keď sa počas pápežovej kázne Sixtínskou kaplnkou rozozvučal plač bábätiek, povedal František: „Koncert začal“ a zasmial sa.

Ingimage

 

„Bábätká plačú, pretože sú na neznámom mieste alebo preto, lebo ich museli skoro zobudiť alebo jednoducho preto, že počuli plakať aj iné deti. Ježiš robil to isté,“ povedal svätý otec a dodal, že si vždy rád predstavoval Pánovu prvú kázeň ako jeho plač v jasličkách.

„A ak bábätká plačú, pretože sú hladné, neváhajte, slobodne ich nakojte tak, ako aj Mária kojila Ježiša,“ vyzval pápež mamy bábätiek.

Mlieko je dar

Pápež sa od začiatku svojho pontifikátu javí ako najväčší zástanca práva žien slobodne kojiť svoje deti na verejnosti. A to navzdory veľkej nevôli vo veľmi konzervatívnych kruhoch.

Dokonca aj ženy v tých najvyspelejších západných demokratických štátoch sa často stretávajú s požiadavkami, aby sa počas kojenia zakryli alebo opustili verejný priestor a nekojili v parkoch, reštauráciách, radšej aby to „vybavili“ na záchode...

V minulosti sa pápež František osobitne modlil za chudobné matky všade na svete: „Poďakujme Pánovi za dar mlieka a pomodlime sa za tie matky, a žiaľ, je ich mnoho, ktoré nemajú dosť jedla, aby nakŕmili svoje deti.“

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Poslať odkaz priateľovi

inzercia