ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Začíname papať

10.04.2016

V kaši od Nestlé zistili nebezpečné množstvo atropínu

Mária Kopčíková

Informovala o tom Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia Českej republiky (SZPI). Zároveň nariadili spoločnosti dm drogerie markt s.r.o. stiahnuť z celej trhovej siete potravinu Nestlé nemliečna kaša osemzrnná.

čítaj viac...viac...

04.07.2014

7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.

čítaj viac...viac...

23.01.2016

Probiotiká vo výžive dojčiat

MUDr. Katarína Babinská, PhD

Našimi „neviditeľnými“ spoluobyvateľmi na Zemi sú i mikroorganizmy. Ich prítomnosť si zväčša uvedomíme, keď nám spôsobia ochorenie. Nie všetky mikroorganizmy sú však našimi nepriateľmi, naopak, mnohé z nich majú významné pre zdravie prospešné účinky.

čítaj viac...viac...

15.09.2015

Čo si myslia bábätká o citróne?

video

Nehovorte mi, že vy ste to neskúšali. Dať mu prvý krát ochutnať citrón a sledovať, ako sa bude tváriť:) Veď načo by sme chodili do kina, keď ho máme doma...

čítaj viac...viac...

22.08.2015

Čo nepatrí deťom do úst pred prvým rokom

Mária Kohutiarová

Prvá na čiernej listine je soľ. Za ňou v tesnom závese nasledujú klasické koreniny, ktoré používame vo veľkom my, dospelí: tým sa myslí čierne korenie, paprika, čilli a iné pálivosti. Rovnaké tabu platí aj pre cukor bez rozdielu a čo je dôležité, aj pre med, ktorý je okrem iného pre deti ťažko stráviteľný.

čítaj viac...viac...

04.06.2015

Začíname papať: Kedy? Čo? Tabuľky po mesiacoch.

redakcia

Ak máte radi tabuľky, ktoré by vás mohli nezáväzne inšpirovať, čo zaradiť na tanier dieťatka od prvého sústa, možno vám pomôže takýto zoznam pri plánovaní, akú novú zeleninku alebo obilninu vyskúšate dnes, akú zajtra.

čítaj viac...viac...

14.02.2015

Výživa dieťaťa v prechodnom období – 6.mesiac

MUDr. Silvia Barteková

Zbierate od skúsenejších priateliek a múdrych kníh rady, čo dať bábätku na tanier ako prvé? Čo to má by, ako to má vyzerať a hlavne kedy začať? Aj tejto téme sa na www.babetko.sk podrobne venuje MUDr. Silvia Barteková, pediater z Ústavu klinickej a preventívnej medicíny.

čítaj viac...viac...

17.10.2015

Výživa dieťaťa (7.-10.mes) v prechodnom období

MUDr. Silvia Barteková

Súperíte s dilemou, či je ešte nutné behať denne po kuchyni s mixérom? Môžeme už skúsiť termix, alebo jogurt? A aký? Klasická krupicová kaša je pre deti naozaj dobrá?

čítaj viac...viac...

16.10.2014

Odmieta príkrm!

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Odmieta vaše dieťa príkrm? Mnohé detičky musia novú potravinu najprv viackrát ochutnať, pokým si na novú chuť zvyknú. Dieťatku môže spôsobovať ťažkosti i konzistencia príkrmu. Čo robiť, aby mu chutilo nielen ovocie, ale i zelenina?

čítaj viac...viac...

25.08.2014

Zavádzame príkrmy: O čom je „imunologické okno“?

Mária Kopčíková

Cestou prevencie alergií je aj zavádzanie tuhej stravy v období tzv. imunologického okna. Veľmi skorý, ako aj veľmi neskorý kontakt organizmu s alergénmi môže viesť k tomu, že táto orálna tolerancia nevznikne. Pri zavádzaní príkrmov platí: nezačať skôr než je ukončený 17. týždeň a nie neskôr než v 26. týždni.

čítaj viac...viac...

26.03.2014

Ako vybrať stoličku na kŕmenie

Mária Kopčíková

Pri zavádzaní prvých príkrmov veľa rodičov rieši aj kúpu vhodnej stoličky na kŕmenie. Podľa akých kritérií ju vyberať? Plastovú, drevenú, polohovateľnú? aké bezpečnostné normy by stolička na kŕmenie mala spĺňať?

čítaj viac...viac...

04.04.2016

V čom variť prvé príkrmy

Mária Kopčíková

Osobne si myslím, že zavádzanie príkrmov by nemusela byť veľká téma. Nejaké hrnce v kuchyni asi máte, zeleninu v chladničke asi tiež – tak sa len treba do toho pustiť. Pokiaľ ste rodič - príkrmový začiatočník - toť nejaké tipy, čo sa vám hodí.

čítaj viac...viac...

inzercia
inzercia