ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

03.02.2006verzia pre tlač


Tehotná v Anglicku

Autor: Marcela M.

Tehotná - akt

Tehotná? To hádam nie! Bola moja reakcia. Prišla som do Anglicka pred 2,5 rokom. Po roku som sa zoznámila z mojou terajšou láskou a „náhodne“ sme splodili baby. Boli sme spolu len 6 mesiacov a toto bol šok. Po úvahách, čo

ďalej bola východiskom len jedna cesta: budeme rodičia.

Môj partner bol veľmi šťastný a ja, úprimne povedané v strachu, v hĺbke som cítila šťastie, ale navonok som bola zmätená.21 rokov, 6 mesačná známosť a

dieťatko na ceste, trochu silná káva. Po pár týždňoch som sa presťahovala k nemu a užívali sme si moje tehotenstvo.

Na začiatku bolo absolútne bez problémov, dokonca sme išli na dovolenku do Španielska keď som bola v 30. týždni tehotenstva. Na bábo sme sa obaja tešili. Asi v 33.týždni sa začali moje komplikácie, len so mnou. Nie s bábätkom.

Moja chrbtica začala štrajkovať, a tie neznesiteľné bolesti boli hrozné. Doktor nepomohol, že vraj zober si paracetemol, samozrejme bez žiadneho účinku. Skončilo sa to na toalete, keď som sa už od bolesti vôbec nemohla pohnúť, partner volal pohotovosť, a dve pohotovostné sestry ma pomocou vdychovania dopravili na gauč asi za necelú hodinu. Dali mi silnejšiu tabletku, povedali ,že ak sa to nezlepší, máme ich zas zavolať a bolo po všetkom. Pekná starostlivosť pre tehotnú mamičku. Priateľ mi dával horúce obklady, vymieňal vedro ,ktoré som používala ako toaletu, lebo som sa ledva pohla a skuvíňala som od bolesti.

Po pár dňoch bolesti ustúpili, ale nie na dlho. Prišli naspäť presne

po 2. týždňoch. Priateľ ma odviezol na pohotovosť, s ťažkosťami ma vykladal z auta , hneď ma posadil do vozíčka a odviezol na recepciu. Keďže som

nezomierala, nechali ma tam v kŕči sedieť 2 hodiny, ktoré som si vážne

užila. Od stresu sa k tomu pridala teplota a triaška. Doktor mi zas

oznámil, že mi nemá ako pomôcť. Myslela som, že tam odpadnem, mama mi zo

Slovenska volala každú chvíľu: Keďže je zdravotná sestra na pôrodníckom

oddelení, vedela že mi môžu niečo pichnúť a pomôcť mi. Ale nestalo sa, tam mi

navrhli prevoz do nemocnice na pozorovanie, ale zas, nie som „vážny“ prípad

,tak som hodinu čakala na sanitku: Lebo do auta ma nebolo možné naložiť ani po mnohých pokusoch sestier, ktoré si boli isté, že to so mnou zvládnu. Keď som vrieskala od bolesti, len čo sa ma snažili postaviť, vzdali to a nechali ma ležať v ordinácii, čakať na sanitku.

Od zúfalstva som sa len pozerala do steny a slzy mi tiekli po lícach ako hrachy, vtedy môj parter začal plakať so mnou, čo ma rozplakalo ešte viac, lebo je to silný chlap a je to vždy on, čo mi dodáva optimizmus a energiu a vie ma rozosmiať v najťažších chvíľach. Keď konečne prišla sanitka, v bolestiach ma naložili na lehátko, odviezli do nemocnice, ešte sme zažili zmätok na recepcii, lebo nevedeli kde ma majú priradiť, keďže chrbát nejako nesúvisí s pôrodom, ale som tehotná.

Po dlhej dobe ma odviezli na nejaké oddelenie, ani presne neviem kde, tam ma, ako podľa pravidla nechali čakať ďalšiu hodinu, potom prišiel doktor, že „čo ma bolí“. Tak mi nahmatal chrbát, počúval ozvy bábätka, zmeral teplotu a tlak a previezli ma na izbu. Jedna tabletka a uvidíme sa ktovie kedy.

Po dlhej noci, ráno prišiel expert na chrbtice, čo bol môj anjel. Veľmi mi pomohla, dlho do mnou cvičila, ukázala ako sa mám prevracať v posteli, ako robiť prvé kroky, aby to tak nebolelo a ako chodiť po schodoch. V ten deň som sa pýtala domov, lebo mi bolo jasné, že mi tam nikto nedá cárovnú tabletku. Viem že lepšia pomoc ma čaká doma, v starostlivých rukách môjho partnera. Po cvičeniach mi bolesti prešli asi po 2. dňoch a našťastie sa nevrátili. Mojim najväčším sklamaním bol prístup doktorov, ktorí sami nevedeli čo majú robiť. Ďalšou „krásnou skúsenosťou“ bol pôrod v Anglicku, ktorý rozpíšem nabudúce. Chcem len, aby si naše slovenské mamičky nemysleli, že starostlivosť v zahraničí je oveľa lepšia ako na Slovensku, lebo ja tú skúsenosť nemám.

Foto: Evča

 

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.9 z 5. Celkom 8 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Poslať odkaz priateľovi

inzercia