Bábätko po týždniDruhý rok

Dva roky

  16.10.2010   0

Milí rodičia, blahoželáme, vaše dieťatko slávi svoje druhé narodeniny. Má 24 mesiacov, čo je 730 dní.  Všetko najlepšie!!!

Vaše dieťatko vstupuje do tretieho roka života a my vás naďalej chceme týmto čarovným obdobím sprevádzať a byť poruke.

Naučiť dieťa základným hodnotám je aspoň také dôležité ako naučiť ho utierať si zadok. Výchova detí je o sústavnej  a často tvrdej práci nielen s deťmi, ale aj so sebou.  Keď sa po rokoch pozrieme za seba, tak zistíme, že výchova detí je to najdôležitejšie a najzodpovednejšie poslanie, aké nás v živote postretlo.

Najbližší rok prejdeme spoločne základnými hodnotami v živote človeka ako je poctivosť, láska, úcta, rešpekt, zodpovednosť, odvaha ...  a ponúkneme vám zaujímavé a tvorivé tipy, ktoré vám pri realizácii tak vznešeného cieľa, akou je výchova detí k hodnotám, pomôžu. Správny čas začať!

VÝCHOVA

 Sebadisciplína

Vnútorná  hnacia sila, ktorá nás vyháňa z nášho pohodlia z našej lenivosti a káže nám robiť veci, ktoré sa nám vôbec nechcú robiť, a to len preto, že sú správne.    (Včas vstávať, cvičiť, neprejedať sa, odpratať hračky, motivovať sám seba, ovládať svoju náladu, schopnosť dávať si malé sľuby a následne ich plniť…)

Tipy:

  • Osobný príklad - najmocnejšia to výchovná metóda,ovládajte svoju náladu, rozumne nakupujte, jedzte zdravo,  ukážte deťom, že to robíte a prečo to robíte.
  • Oceňujte a chváľte – nenúťte dieťa, nekritizujte, nehnevajte sa
  • chceme, aby sa s hodnotou stotožnilo, aby ju zobralo za svoju, nie aby s ňou a aj s nami bojovalo. Čo máme nanútené máme tendencie odmietať! Pochvala motivuje a dieťa má snahu opakovať dané správanie
  • Uzatvárajte dohody – malé – dohodnúť cieľ a prípadnú odmenu, pr. vyzlečieš sa sám a odpraceš si veci – môžeš pozerať večerníček.
  • Pravidlo: práca pred zábavou.

Pre tých z vás, ktorí majú kuráž a chuť popracovať nielen na svojich deťoch, ale aj na sebe máme jeden nápad: sebadisciplína nie je nič iné, ako schopnosť príjmať a dodržovať záväzky a sľuby (hoci malé), to je podstata nášho rastu. Dajte si na nasledujúci mesiac jeden malý záväzok a plňte ho. Dokážte si, že sila vašich myšlienok je väčšia ako sila  vášho tela!!!

ZDRAVÉ A SPOKOJNÉ

 Kedy k logopédovi ?

Viete, že logopédia nie je len o račkovaní

Navštívte logopéda po druhom roku života,  ak vaše dieťa:

  • nemá potrebu komunikovať
  • nežiada o predmety
  • používa menej ako 10 zrozumiteľných slov
  • netvorí žiadne dvojslovné kombinácie
  • má neplynulosti v reči, ktoré pretrvávajú dlhšie ako 6 mesiacov, alebo tieto neplynulosti trápia vás alebo dieťa

TIPY  OD RODINKY

  Kope vás múza ?

A vy neviete, či sa jej uhýbať alebo brať radšej do ruky klávesnicu a ťukať a ťukať? Postrehy, zážitky, smútky, úvahy... Nenechávajte si vaše poklady zapadať v súboroch prachom a dajte o sebe vedieť. Máme pre vás na mieru ušitý priestor. Alebo môžte svoje dielka poslať priamo do našej redakcie. Tešíme sa.

Nechajte si posielať majlík pre vaše babetko!

Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo sa deje v živote vášho bábätka v jeho druhom rôčiku? Zaregistrujte sa, alebo si doplňte do vašej pôvodnej registrácie dátum narodenia vášho dieťatka, a každý mesiac  Vám pošleme majlík presne pre vek, ktorý práve prežívate. 

 Ako na to sa dočítate tu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised