Bábätko po týždniNovorodeniatko

List mojim rodičom. Od vášho bábätka

 Bábätko   01.01.2019   0

Milá maminka a ocinko,

prosím Vás, tento môj list si odložte na miesto, kde si ho môžete vždy znovu prečítať, keď prídu ťažké chvíľky a budete mať toho nad hlavu.

Shutterstock

 

Prosím, neočakávajte toho odo mňa príliš, práve som sa narodilo. Neočakávajte príliš ani sami od seba. Darujte nám týchto šesť týždňov ako narodeninový darček. Šesť týždňov pre mňa, aby som narástlo, vyvíjalo sa, aby som sa zastabilizovalo a stalo sa predvídateľnejším. Šesť týždňov pre vás na oddych a pokoj, aby sa mamine telo mohlo začať vracať do normálu.

Prosím, nakŕmte ma, keď som hladné. Nikdy som nepoznalo hlad, keď som bolo v maminom brušku a hodinky a čas mi nič nehovoria.

Prosím, držte ma, objímajte ma, bozkávajte ma, maznajte sa so mnou. V brušku som sa vždy nosilo a nikdy som nebolo samé.

Prosím, prepáčte mi, ak veľmi plačem. Nie som tyran, ktorý prišiel na tento svet, aby vám zničil život. Len je to jediný spôsob, ako vám dať vedieť, že nie som v pohode. Sľubujem, že to bude trvať už len krátko, nebudem toľko plakať a bude so mnou aj viac zábavy.

Prosím, dajte si čas, aby ste sa so mnou zoznámili, zistili, kto som, čím sa od vás odlišujem a koľko veľa vám toho môžem dať. Sledujte ma pozorne a ja vám poviem, ktoré veci ma utíšia, ktoré veci sa mi páčia a tešia.

Prosím, nezabúdajte, že som odolné a pružné a dokážem vydržať mnoho prirodzených chýb, ktoré urobíte. Kým ich robíte s láskou, nikdy ma nemôžu zraniť.

Prosím, nebuďte zo mňa sklamaní, lebo nie som tak dokonalé, ako ste očakávali. A nebuďte sklamaní ani zo seba, že nie ste dokonalými rodičmi.

Prosím, starajte sa o seba, jedzte, odpočívajte a doprajte si dostatok pohybu, potom budete mať dosť trpezlivosti a energie pri starostlivosti o mňa. Liekom na úzkostlivé bábätko je oddýchnutejšia maminka.

Prosím, dobre sa starajte aj o váš vzájomný vzťah. Aby som malo rodinu, do ktorej môžem patriť.

Prosím, uchovajte si môj obrázok v pamäti. Takto malé som len veľmi krátky čas, hoci teraz vám to pripadá ako večnosť. Aj keď som vám obrátilo život hore nohami, prosím, pripomínajte si, že veci sa raz znova vrátia do normálu ako predtým.

Užívajte si ma. Už nikdy nebudem také malé, ako som v tejto chvíli!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 26 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Alebo si vyberte iný recept podľa veku vášho bábätka
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised