Internet aj do kuchyne: Stretnite starých priateľov!

Ing. Silvia Kočišková 0

Zatvorte na chvíľu oči a pokúste sa vrátiť do čias, keď ste sedeli v školskej lavici. Vybavujú sa vám v mysli tváre a mená spolužiakov? S koľkými z nich sa stretávate aj dnes?

Priateľstvá, ktoré vznikajú na strednej škole, bývajú obvykle veľmi silné. Keď však opustíme brány strednej školy, každý sa vydá vlastnou cestou – niektorí pokračujú v štúdiu na vysokej škole, iní vhupnú priamo do pracovného kolotoča, ďalší odídu skúsiť šťastie do zahraničia. Spočiatku ešte vieme, kto kde je, čo robí, ako sa mu darí. No s pribúdajúcimi rokmi strácame na väčšinu spolužiakov kontakt a len náhodne sa dozvedáme, že Jana má trojičky, z Kláry je úspešná podnikateľka a Vojto, najväčší sukničkár na škole, sa nedávno oženil. Stretávať bývalých spolužiakov môžete aj bez toho, aby ste prekonávali veľké vzdialenosti či hľadali vo svojom diári vhodný termín. Stačí na to len málo – pár kliknutí myšou.

www.spoluziaci.sk a spoluziaci.atlas.sk – to sú adresy, na ktorých môžete stretnúť ľudí, s ktorými ste kedysi chodili do školy a stratili ste na nich kontakt.  Obidva servery fungujú na princípe virtuálnych tried, v ktorých sa bývalí spolužiaci “schádzajú”, píšu si odkazy, diskutujú, delia sa o svoje radosti i starosti, prípadne organizujú triedne stretávky.

Svoju triedu nájdete veľmi jednoducho. Zo zoznamu na stránke vyberiete okres, mesto, následne zvolíte školu, ktorú ste navštevovali a rok, v ktorom ste ju ukončili.  Pred vstupom do triedy si od vás systém vyžiada odpoveď na kontrolnú otázku, ktorú zadefinoval zakladateľ triedy. Kontrolná otázka slúži na to, aby sa do triedy okrem spolužiakov nedostal nikto iný a obvykle znie: Ako sa krstným menom volal náš triedny? alebo Akú prezývku mal Jano N.? alebo tak nejako podobne. Ak sa ocitnete v situácii, že nie a nie si spomenúť ako ste toho Jana prezývali, tak nezúfajte. Na stránke môžete kontaktovať priamo spolužiaka, ktorý vašu triedu založil, a ten vám to iste rád pripomenie.

Po vstupe do triedy môžete prezerať všetky uložené záznamy – pozrieť sa, kto a kedy triedu navštívil, aký odkaz napísal i to kto, s kým, o čom diskutoval. Môžete tiež sama niečo pripísať, pridať svoje fotky alebo vložiť nejakú udalosť do kalendára, napríklad návrh na triednu stretávku.

Môže sa stať, že v databáze vašu triedu nenájdete. V tom prípade neváhajte a založte ju vy. Stačí kliknúť na odkaz Vytvoriť novú triedu a vyplniť pár údajov. Možno budete prekvapená, koľko stratených spolužiakov sa vám vďaka internetu podarí opäť stretnúť.

Nuž, veľa šťastia pri hľadaní starých priateľov!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár