InternetujemeInternetujeme

Internet aj do kuchyne: Čo čítate?

 Ing. Silvia Kočišková   27.06.2007   0

Rodina, vzťahy, zdravie a zdravá výživa, krása a móda... to sú témy blízke snáď každej žene a zaručene ich nájdete v ktoromkoľvek časopise pre ženy. Pravdu povediac, nepoznám ženu, ktorá by aspoň občas po nejakom ženskom časopise nesiahla. Niektorú potešia rady ako zvládnuť deti v období puberty, ďalšiu inšpirácie na módne kúsky, ktoré nesmú chýbať v jesennom šatníku, inú návody na to, ako vykúzliť pravú vôňu domova či ako byť fit aj po päťdesiatke.

 

No nielen pulty novinových stánkov sú plné časopisov určených ženám. Na ženské magazíny je bohatý aj internet. Nájdete tu online verzie väčšiny printových časopisov, ale aj také, ktoré nemajú svoju papierovú podobu a „vychádzajú“ len na internete. Pre internetové magazíny sa zaužíval výraz e-zine alebo aj webzine. Články sú v nich uverejňované obvykle denne, takže nemusíte čakať týždeň či dokonca celý mesiac, aby ste si mohli otvoriť nové číslo vášho obľúbeného časopisu. Okrem toho ponúkajú webziny niečo, čo vám klasický papierový časopis nikdy neponúkne – možnosť porozprávať sa s ostatnými čitateľkami. Žena je tvor od prírody komunikatívnejší než muž a tvorcovia ženských online magazínov to vedia. Každý magazín poskytuje preto svojím čitateľkám väčší či menší priestor, kde sa môžu vyjadriť k rôznym témam, zdôveriť sa a posťažovať, prípadne si len tak poklebetiť.

Najväčšej obľube medzi užívateľkami slovenského internetu sa teší webzine www.woman.sk. Aspoň o sebe tvrdí, že je najčítanejším online magazínom pre ženy. Nemáme dôvod tomu neveriť. Woman.sk je obsahovo bohatý magazín, v ktorom sa popri klasických ženských témach a praktických radách dočítate aj čo to zo sveta vedy a techniky. Príjemne prekvapí aj typicky neženská rubrika Auto-moto s informáciami o nových modeloch áut i o tom, za volantmi akých áut sedia predstaviteľky slovenského showbiznisu. Všetkým ženám, ktoré sa snažia vyformovať si niektoré problematické partie, no nemajú čas na fitnesscentrum ani na ranný jogging, ponúka Woman.sk vlastný fit program s profesionálnou cvičiteľkou. A na záver bonus – množstvo praktických darčekov, ktoré môžete získať, keď sa zapojíte sa do SMS súťaží.

Ďalší webzine, ktorý navštívime, sídli na adrese www.lady.sk. Prehľadný magazín, v ktorom nebudete mať problém orientovať sa. Okrem ženskej klasiky si tu môžete aj virtuálne pocestovať po najrôznejších kútoch sveta v rubrike Cestovanie. Hneď pod ňou sa nachádza téma s rafinovaným názvom Dokonalá. Ktorá žena by takou nechcela byť? Špecialitou magazínu Lady.sk je celoslovenský katalóg firiem ponúkajúcich výrobky a služby pre ženy – od módnych odevov, cez kabelky až po kaderníctva a štúdia krásy.

Dokonalú adresu pre ženský webzine má magazín www.zena.sk, ktorý patrí pod portál Centrum.sk. Prehľadný dizajn, farby evokujúce pozitívne emócie a témy, ktoré nesklamú – to je Zena.sk. Pre všetky romantičky spustil webzine v septembri nový špeciál s názvom Vaše lásky. Začítajte sa do dojímavých i bolestných príbehov lásky iných čitateliek, prípadne sa podeľte s ostatnými čitateľkami o ten svoj.

O ženské publikum sa okrem portálu Centrum bijú aj ďalšie dva portály - Atlas oslovuje ženy prostredníctvom e-zinu s ženským menom www.wanda.sk a najnavštevovanejší slovenský portál Zoznam ponúka magazín www.lesk.sk s článkami z obľúbených ženských titulov vydavateľstva Ringier Slovakia – Eva, Rebecca, Nový čas pre ženy a Život.

Posledný slovenský ženský webzin, pri ktorom sa zastavíme, má adresu www.femme.sk a dozaista vás prekvapí svojím netradičným dizajnom. Témy, ktorým sa venuje, sú však osvedčené - móda, zdravie, krása, bývanie... Môžete si tu tiež overiť svoje znalosti vo vedomostných kvízoch či poslať virtuálnu pohľadnicu priateľke, sestre, mame, dcére alebo komukoľvek inému.

Pri browsovaní „ženským svetom internetu“ si môžete ľahko odskočiť aj k našim západným susedom. Český web je na ženské webziny nesmierne bohatý. Spomeňme aspoň tri adresy. Za prvú stránku českého webu pre ženy býva označovaný server www.babinet.sk - doslova informáciami nabitý webzine s množstvom odkazov na ďalšie zaujímavé ženské magazíny. Jedným z najstarších českých online magazínov pre ženy a stále populárnym je www.dama.cz. Drží sa hesla v jednoduchosti je krása, čo vidieť tak na dizajne ako aj na navigácií. A na záver aspoň stručne môj osobný typ - www.victorie.cz.

Či už hľadáte návody, inšpirácie, romantické a dojemné príbehy alebo máte len chuť pozrieť sa, čo radia iné ženy ženám, vyberte si z našich tipov a navštívte niektorý ženský webzine. Že už svoj obľúbený online časopis máte? Nenechávajte si to len pre seba a prezraďte jeho adresu i ostatným čitateľkám v našom fóre.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised