InternetujemeInternetujeme

Internet aj do kuchyne: Kam za kultúrou?

 Ing. Silvia Kočišková   27.06.2007   0

Kam sa vybrať cez víkend s deťmi? Čo premietajú dnes večer v kine? Na aké predstavenie ísť s partnerom do divadla? Nemusíte prelistovať všetky denníky a časopisy, ktoré máte doma, ani zháňať výtlačok najnovšieho sprievodcu kultúrnymi podujatiami vo vašom meste, aby ste si mohli  naplánovať večerný či víkendový výlet za kultúrou. Postačí vám pripojiť sa na internet a k informáciám o aktuálnom kultúrnom dianí na celom Slovensku sa dostanete rýchlo a pohodlne. Dokonca si môžete na vybranú akciu hneď zarezervovať lístky. Ako na to? Tomu sa venuje dnešná téma.

 

Premiéry v kinách, divadelné predstavenia, koncerty, výstavy, folklórne vystúpenia i diskotéky – jednoducho informácie o kultúrnych akciách kdekoľvek na Slovensku vám v kocke ponúka informačný server www.kultura.sk. Nechýbajú ani tipy kde a ako stráviť voľnú chvíľu s deťmi a niečo pre seba si tu nájdu aj priaznivci športových podujatí. Na stránke môžete vyhľadávať akcie podľa typu, dátumu i miesta konania. Ak sa zaujímate o nejaké konkréte podujatie, uveďte v položke Hľadaj pojem jeho presný výraz a informácie o ňom, vrátane miesta a času konania, vám stránka vysype ako “z rukáva” (samozrejme za predpokladu, že podujatie sa nachádza v jej databáze).

Popri kultúrnom spravodajstve vám internet ponúka aj možnosť rezervovať si lístky na vybranú akciu, prípadne ich priamo kúpiť, a to prostredníctvom stránky www.ticketportal.sk. Môžete si tu zabezpečiť lístky na koncert vážnej i modernej hudby, operu, balet, muzikál či talkshow, i na hokejový zápas.  Skôr, než prejdete k samotnej rezervácií, musíte sa na portáli zaregistrovať, čiže zvoliť si prihlasovacie meno a heslo a vyplniť pár osobných údajov. Potom už len stačí kliknúť na vybrané podujatie a lístky naň si môžete okamžite zarezervovať. Po úspešnom absolvovaní online rezervácie vám do e-mailovej schránky príde správa s informáciou o rezervačnom čísle a zoznamom predajných miest Ticketportálu, kde si vstupenky môžete osobne vyzdvihnúť a zaplatiť. V prípade, že to aj do najbližšieho predajného miesta Ticketportálu máte ďaleko, využite možnosť zaslania lístkov na dobierku. Lístky môžete zaplatiť aj prostredníctvom internet bankingu a nechať si ich poslať poštou priamo domov. Na záver ešte dodajme, že na Ticketportáli dostanete aj lístky na niektoré kultúrne podujatia v Českej republike, Maďarsku a Poľsku.

Vyhovuje vám viac kultúra “papučová”? Na internete nájdete informácie aj o tom, čo, kedy, ktorá televízna stanica vysiela. Stačí si otvoriť online verziu niektorého slovenského denníka alebo zájsť na niektorý z portálov. V celkom prehľadnej forme nájdete TV program napríklad na adrese tv.atlas.sk.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised