Materský product placementMaterský product placement

Kozmetika od žirafky Sophie la Girafe Baby

 Pavlínka/ redakcia   18.04.2016   2

Dostal sa mi do ruky Štartovací balíček kozmetiky Sophie La Girafe Baby.

Že otestujte na svojich deťoch:)

Krásne balenie, estetické, milé, jemné, no proste "ňu- ňu" . Ale pri mojich atopických, alergických a bledokožích deťoch sa na "skúšanie kadečoho" nedám len tak nahovoriť.  

Dôležité pre mňa je, čo hovorí zloženie. 

 

Sophie La Girafe Baby 

Obsahuje až 99,4% ingrediencií výhradne prírodného pôvodu. Certifikát ECOCERT Organic zaručuje, že dokonca aj samotné peniace zložky nesmú byť iné, ako prírodné - v tomto prípade sú získavané z kokosov.

100% vegan, bez obsahu gluténu a orechov, neobsahuje dokonca ani včelí vosk, lanolín či rimbabu, harmanček a nechtík, ktoré pokožku vysušujú. Čo znie fajn, lebo s harmančekom a spol sme mávali ako atopici sem tam problémy.

Veziem si ich teda do testu:)

 

Hair & Body Wash

Koľko krát je nám nepríjemná akákoľvek neprirodzená vôňa kozmetiky, šampónu, mydla,  a o deťoch ani nehovorím. Tie si nepovedia, že je to niečo " trendy", "fashion", alebo "must be". Tie proste divné vône jednoducho neznášajú.

Máme doma kopec krásnych rozprávkových balení bubliniek do kúpeľa, šampónikov, ktoré sme museli kúpiť, lebo boli takééé krááásne v tom obchodnom regále. Ale po otvorení? To nechcééém... A naporúdzi sú folklórne výhovorky  ”..susedovie Mará nerada sa češe, neradá umýva..”.

 

So žirafkou je to iné.

Nikomu nebude nič smrdieť, ani umelo vonať. Vôňa je neutrálna. Neutrálnosť je pre deti dôležitá.

Pestrosť si vedia v živote spraviť svojpomocne. Nepotrebujú na to chemické laboratórium:)

 

A po kúpeli .... Baby Oil

Na príjemnú masáž pre bábätká, ale načo pre väčšie deti? Ja vám poviem prečo. Odstráni z pokožky ručičiek aj čarbanice z pera, či pozostatky z pečiatok.  A nášho malého atopika výborne hydratuje a zanecháva pokožku hladkú aj jemnú.

Hlavne v tomto jarnom pelovom období, máva ruky zvráskavené suchou pokožkou takmer ako jeho stará mama. Kozmetika Sophie la Girafe Baby nám pekne zafungovala.

 

Sophie la Girafe Baby Oil obsahuje zmes organických olejov (vrátane olivového), bieleho čaju a extrakt z levandule - všetky pomáhajú upokojiť, chrániť a hydratovať pokožku.

 

A druhou rukou sa olejom odlíčime.

Nebudeme riskovať, že to zasa nestihneme, ako včera večer, keď sme zaspali pri čítaní večernej rozprávky:)

 

 

 

Face Cream

Napriek protestom, že nijééé, nič na lýčka nechcééém!  sme to zvladli. No proste nemá na tvár rád žiadne krémy . Ale aspoň sem tam na pery, ktoré máva hlavne po behaní vonku úplne vysušené. Hydratuje ich veľmi rýchlo. 

Príjemné, jemné. Zložky ako sú Biely čaj alebo Extrakt z oleja severskej čučoriedky, príroda.

Ale ja  neprotestujem ani náhodou. Na moju komplikovane precitlivelú pleť, s červenými fľakmi a malými žilkami, ktoré sa snažím schovávať pod makeup, ako balzam na dušu. Neviem, či mu z toho krému ešte nechám:)  Používam ho ako podklad pod makeup, ale nikomu to nepovedzte. No a čo že " bejby produkt". 

 

Body Lotion

Body Lotion má upokojujúce účinky pri svrbivej pokožke. V tie dni, kedy sa nekúpeme, natieram Dankove suché rúčky a nôžky večer pred spaním. Máme to ako večerný ukludňovací rituál.

A pomáha aj v boji proti striám! Pri tomto treťom tehotenstve mi brucho rastie akosi rýchlejšie. Musím sa teda viac snažiť a bojovať na strane svojej pokožky účinnými zbraňami. Keďže popri svojich dvoch špuntoch nemám veľmi čas vystavovať svoje "belly" dlhým rituálom krúživého mazania procesom vsakovania nejakých krémov a krémikov, vyzdvihujem hlavne rýchle vstrebanie jemného mlieka do pokožky.

 

Len pohladenie, šup, stiahnuť tričko na brucho, a byť pri nich. Ach, už nech je tu medzi nimi ten tretí. A nech je zdravý, krásny, a hravý, ako sú oni. Budem robiť pre to všetko, čo dokážem. Ako snáď každá mama:)

Pocit na záver? 

Ide o tri prosté veci blízke nám ženám:

“si jemná, milá a prirodzená.”

Presne takto na mňa pôsobí celá táto edícia žirafkových krémov kozmetiky Sophie La Girafe Baby .

 

 

A nemusíte ju googliť. Tu je: MojaSofia.sk »»»

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.1 z 5. Celkom 10 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Sisi napísané 21.04.2016 11:23

"lýčka" -- to vazne?! Rolleyes

klára napísané 18.04.2016 08:30

Ešte som to nevidela. Sa to normálne predáva napr v DMku?

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
Sisi napísané 21.04.2016 11:23

"lýčka" -- to vazne?! Rolleyes

klára napísané 18.04.2016 08:30

Ešte som to nevidela. Sa to normálne predáva napr v DMku?

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised