Materský product placementMaterský product placement

Tefal Ultrablend Cook: Mixér, v ktorom uvaríte

 Pavlínka Pavlíková   07.10.2019   0

Kuriér priniesol mega krabicu a v nej mega prístroj. Otváram box s Tefal Ultrablend Cook.
Pod pojmom mixér som si predstavovala niečo bežné. Niečo, čo vás nemôže zaskočiť. Priznávam, vyvolal vo mne rešpekt (ak teda nepoviem rovno nahlas, že som sa zľakla, ako s týmto strojom naložím) .

Predo mnou stojí mašinka s ôsmimi automatickými programami, a chválabohu - tiež s funkciou automatického čistenia. Je určený na prípravu studených aj teplých jedál.

Keďže uvarí aj poseká, môže byť dobrým pomocníkom pri prvých príkrmoch od ovocných po tie mäskovo-zeleninové.  Pre malých aj pre nás najväčších:)

Idem ho teda otestovať.

 

Pred prvým použitím...potopa

S trošku pokrčeným sebavedomím otváram prvé stránky návodu. Odporúča sa: pred prvým použitím - umyte prístroj.
Idem teda na to a nalievam do sklenenej nádoby vodu so saponátom, veď nech je to poriadne umyté z tej fabriky, nie?

Ťuknem na tlačidlo čistenia a nečakane sa spustí efekt "Mlynček var". Z vrchu sa valí pena, veľa peny, asi až príliš veľa peny. Toto asi nemalo byť na pláne. Rýchlo naberám naberačkou vytekajúcu tekutinu, utieram okolie, kričím na všetkých okoloidúcich, tí spolupracujú a hádžu po mne ďalšie utierky. 

Lokálna katastrofa, kuchyňa zavalená penou, voláme hasičov? Dobre, trošku preháňam. Poučenie hneď pri prvom pokuse: zákaz penivých prostriedkov. Ok, tak začnem čítať ten návod poriadne.

Krémová polievka z mixéra 

Keďže je Ultrablend Cook vysokorýchlostný mixér s možnosťou varenia -rozhodla som sa využiť túto funkciu. Čo tak spraviť v mixéri krémovú polievku? Doma sme práve mali pekné tekvice zo záhrady, ošúpané a pokrájané ich hádžem do mixéra. 

 

Pridávam ďalšie suroviny ako sú cesnak, zemiaky, cibuľa, soľ aj korenie. Na koniec suroviny zalievam vývarom, ktorý mi zostal z predchádzajúceho dňa.  Všetko je prichystané,  nastavím funkciu varenia polievok a nechávam prístroj prístrojom.

Vrátim sa o pol hodinku. Polievka ma čaká uvarená a krásne rozmixovaná. Doma mi obyvatelia polievočku schválili a pýtajú ju znova. Nehádzať suroviny a stlačiť tlačidlo, to snáď ešte zvládnem, nie? :)

 

Ako stvorený na babyfood

Do tekvicového príkrmu  len nepridáte soľ a korenie, alebo sa pohráte s mrkvičkami, zemiakmi, a akoukoľvek zeleninou, ktorú vám tento stroj na jeden dotyk tlačidla premení na baby food. 

Alebo ovocné pyré či smoothie za studena? Aha: 

 

Studené smoothie v ktorom cítiť jahody, aj keď ste ich tam nedali

Ďalší deň som sa rozhodla vyskúšať funkciu zo studených programov - Smoothie. Jablká, hrušky a broskyňu som pokrájala a hodila "do stoja". Po pravde, bála som sa pridať aj hrozno. Veď kto má rád tie zrniečka? Ale testujeme predsa Tefal Ultrablend Cook so šiestimi čepelami z antikorovej ocele poháňaných výkonným 1300W motorom, tak do pokusu vstupuje pokusne aj hrozno.

Mixér ma príjemne prekvapil, zrniečka boli pekne zošrotované. Prvý ochutnávač mal dokonca pocit, ako by v mojom smootičku cítil jahody (a to tie rozšrotené hrozienka).  Test dopadol úspešne, smoothiečko bolo fresh, ako sa patrí.  

 

Konečne naozaj vidím, čo varím

Tefal Ultrablend Cook sa používa naozaj jednoducho, nemusí sa ho báť pravá, ani prefarbená blondínka. Na displeji sa zrozumiteľne nastavuje funkcia, otáčky a čas mixovania - naozaj nič zložité. A vďaka sklenenej (varnej a mixovacej) nádobe sa mi splnil sen, lebo vidím, čo sa v tom " hrnci" počas varenia vlastne deje. 

Už sa teším ako vyskúšam jeho ďalšie funkcie určené na výrobu mliečneho kokteilu, mandloveho mlieka, pyré,omáčky,kompotu, alebo ľadovej triešte. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Pavlínka Pavlíková

Ahoj, volám sa Pavlínka. Som študentkou andragogiky na UK a vo voľnom čase sa venujem športu, videjkám o vareni, pečeni, cestovaniu, oblasti beauty, ale aj histórií.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised