Pre oteckovPre oteckov

Žeby nám ockovia mäkli?

 Lenka Tinková   19.05.2014   0

Aj keď si často na nové veci sťažujeme, niektoré trendy sú výborné. Už dávno neplatí, že otec len zarába a mama sa stará o dieťa.

Otec je dnes dôležitou súčasťou výchovy. Dokonca aj predpôrodnej či pôrodnej prípravy... Presvedčte sa sami.

Ingimage

 

Otcovia skin to skin

Naše mamy si možno ešte pamätajú ako na nich otcovia pískali pod oknami pôrodníc. „Podobá sa na mňa?“ Kričali do okien. Našťastie sú tieto časy už dávno preč. Aj filmy kde otcovia húfne odpadávajú pri vstupe na pôrodnú sál.

Zrejme nám vyrástla nová generácia odvážnych mužov alebo „nátlakových mamičiek?“ A tak si ich berieme k pôrodu, nechávame im dieťatko na holej hrudi kvôli skin to skin.

Doma im dovolíme ich v noci či ráno utešovať, kŕmiť, kočíkujú stále častejšie a cez víkend sú ich plné ihriská. Aj vďaka tomu sa už dokážu oveľa lepšie vžívať nielen do role otca ale aj našich starostí a starostlivosti.

Kopanec pre oboch

V tehotenstve sme samozrejme trošku „zvýhodnené.“ Môžeme cítiť ako v nás dieťatko rastie, ako sme jedno telo a jedna duša. Ale aj tu už možno čoskoro nastane nová éra. Nie nebojte sa. Neprenecháme im tehotenstvo. Na to majú príliš nízky prah bolesti.

Vraj ale môžu cítiť kopnutie svojho potomka. Jedna značka plienok vymyslela šikovný ťah na rodinnú idylku. Vymysleli falošné bruško, napojené na to pravé. Kedykoľvek dieťatko kopne mamičku a otec má nasadené druhé bruško, môže ucítiť kopnutie doslova na vlastnej koži. A slzy na tvárach prvých výskumníkov hovoria za svoje. Oteckovia nám mäknú.

 

Celý život v skratke

Aj obyčajné foto albumy či foto zložky sa možno čoskoro stanú retrom. Stačí na to jeden kreatívny tatík. Rozhodol sa, že zachytí svoje dieťa od narodenia až do puberty. Na čom nie je nič neobvyklé. Ale všetko pekne zmestil do videa s dĺžkou 3 minúty. Veľmi úsporné opatrenie. Odporúčame hlavne pre rodiny s niekoľkými deťmi. Rodinné video vám zaberie len jednu reklamnú prestávku.

 

Našťastie je móda odstrkovania otcov od výchovy už dávno preč. Mnoho z nich si vďaka tomu aj nájde obľubu vo varení. Doteraz si pamätám ako som v šestonedelí nedočkavo počítala minúty kým príde manžel domov a spraví mi jeho výborné maslové špagety.

Náš vzťah s dieťatkom je ovplyvnený tým, že ho deväť mesiacov nonstop nosíme pod srdcom. A potom sa nonstop staráme o jeho pohodlie. Ten otcov sa buduje stále. Tým, že im umožníme, aby sa dieťatko neustále dotýkalo ich srdca. A to sa nedá, ak ho dostanú do ruky len na pár minútové pomazlenie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised