ŠkôlkariŠkôlkari

Po prvýkrát do škôlky...ako to prežívajú mamy?

 Jana Andrejová   02.09.2016   0

Prvý deň v škôlke dieťa zvládlo lepšie ako ja. Bolel ma chrbát od krčenia sa za plotom pri špehovaní detí a hlava od preplakaného doobedia.

Foto: Ingimage.com

Adelka nastupovala do škôlky ako trojročná dievčinka. Veľmi som sa bála, ako to v škôlke zvládne - tak som sa snažila priblížiť jej budúce nové protredie najviac, ako to len šlo.

Materská škola bola blízko materského centra, kde sme chodili pravidelne - škôlku sme teda mali "okukanú".

Pozorovali sme deti na dvore ako sa hrajú, hovorili sme, ako sa tam aj ona bude hrať a s čím, škôlkárov sme dokonca navštívili ešte aj tesne pred začiatkom nového školského roku.

Pravou prednou...

Prišiel deň D a my sme slávnostne vykročili pravou nohou, spolu s odhodlaním a nabalenou taškou. Dieťa vyzeralo pokojne, nechala sa odviesť za ručičku do triedy k pani učiteľke a žiadne cirkusy (ako ma strašili) sa nekonali. 

Žiadne dlhé lúčenia - poučili ma tie skúsenejšie matky. Pusa, krížik na čelo a rýchlo preč. 

Foto: Ingimage.com

Tak to by sme mali, pomyslela som si, keď som zavrela dvere na škôlke. Bola som hrdá, ako to Adelka zvládla.

Počas cesty domov som však ja mala problém hystericky nerevať priamo na ulici. Emócie ma prevalcovali ako tank. Porevala som si doma. Riadne, od srdca.

Matky špiónky

Pocit materskej kontroly prevládol nad rumádzganím, tak som sa vybrala na prechádzku k škôlke. Zdá sa vám to pritiahnuté za vlasy?

Možno....ale nebola som tam sama. Výhodou materstva je aj to, že skoro vždy nájdete niekoho, kto má podobný nápad ako vy. To je jedno, o čo ide.

Pri chodení okolo škôlkárskeho plota som stretla ďalšiu mamičku prváka, ktorá sa tam plížila s nádejou zazrieť svoje dieťa a zistiť, či je spokojné.

Tak sme sa tam v podrepe zoznámili a spolu krčili, načúvali kriku detí z prvej triedy a snažili sa rozpoznať hlas svojho dieťaťa.

Keďže sa na nás pozerali okoloidúce dôchodkyne, situácia (dve dospelé ženy, čupiace pri kríkoch) začala byť po čase trápna. Tak sme radšej s matkou spolušpiónkou išli na kávu.

Poviem vám, bol to náročný deň. Nechať svoje dieťa ísť treba cvičiť naozaj už od škôlky. Nacvičí to matku na nástup do školy, krúžky, letné tábory či školy v prírode.

Všimnite si, ako rýchlo začne plynúť čas. Nástupom do škôlky sa začína "rýchla jazda".

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised