ŠkôlkariŠkôlkari

Uvažujete nad škôlkou pre vaše dieťa? Teraz je ten správny čas

 PR   20.03.2021   0

Zaradenie dieťaťa do predškolskej výchovy je citlivý proces dôležitý rovnako pre dieťa, ako aj pre rodičov. Kľúčové je rozhodnúť sa pre takú škôlku, ktorá bude čo najviac vyhovovať osobným preferenciám a hodnotám rodiny. Obavy rodičov z adaptácie v novom kolektíve sú prirodzené. Deň otvorených dverí môže byť výbornou príležitosťou na to, aby si rodičia urobili čo najlepší obraz o fungovaní vybraného predškolského zariadenia.

Materská škola ako partner vo výchove a vzdelávaní

 

Rovnako ako pri stavbe domu aj vo výchove je potrebné položiť pevné základy. Dobrý príklad rodičov dopĺňa kvalitné vzdelávanie v predškolskom zariadení. V súkromnej materskej škole Pramienok je vzdelávací program zameraný na komplexný rozvoj poznania a myslenia prostredníctvom hier, experimentov a zážitkových foriem.

"Využívame moderné pedagogické poznatky ako raná stimulácia metódou Glenna Domana, 8 inteligencií podľa Gardnera, Hejného matematika, metóda fonematického uvedomovania podľa Eľkonina, hravé aktivity v anglickom jazyku či zdravotné cvičenia. Medzi najobľúbenejšie aktivity našich detí patria hry v kruhu, keď je pre ne učenie zábavou a radosťou,“ hovorí Andrea Pisárčiková, riaditeľka škôlky Pramienok.

 

Vnímavý a individuálny prístup

Nástup do škôlky býva pre deti aj rodičov náročným obdobím. Priateľský kolektív a vnímavé pani učiteľky v Pramienku sú veľkou oporou nielen v adaptačnom období, keď si dieťa zvyká na nové prostredie a kamarátov. „Spolupráca rodičov a učiteľov je pre nás kľúčová. Ku každému dieťaťu pristupujeme individuálne, rozvíjame jeho pozitívne charakterové vlastnosti a učíme sa spoločne rásť vo všetkých oblastiach. S deťmi a rodinami pomáhame a podporujeme slabších, staráme sa o životné prostredie. Dbáme o zdravú stravu z kvalitných surovín, každodenný prísun ovocia a zeleniny,“ vysvetľuje Katarína Rácz, projektová manažérka materskej školy.

 

Rovnaké hodnoty

Materská škola Pramienok je prvá a jediná súkromná materská škola, ktorej súčasťou výchovy a vzdelávania je aj osobnostný a duchovný rozvoj detí v súlade s kresťanskými ideálmi. Ak sa rodičia rozhodnú pre zápis svojho dieťaťa do Pramienka, môžu sa spoľahnúť na to, že ich potomok bude vedený k samostatnosti, zodpovednému spoločenskému správaniu, sociálnym zručnostiam a správnym návykom v stravovaní.  

 

Deň otvorených dverí online v marci aj apríli

Pre rodičov, ktorí hľadajú pre 3 až 6-ročné dieťa v Bratislave kvalitné predškolské vzdelávanie založené na kresťanských hodnotách, pripravujú v Pramienku deň otvorených dverí online. Až v dvoch termínoch: 24. marca a 14. apríla 2021 sa môžu z pohodlia svojho domova rodičia spýtať na všetko, čo ich zaujíma. Online stretnutiu predchádza registrácia na konkrétny termín.  

Viac informácií o súkromnej materskej škole Pramienok nájdete na www.skolkapramienok.sk , facebookovom profile skolkapramienok a instagramovom účte skolkapramienok.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Náš TIP