662 tisíc za sendviče Big Mac a pomocné ruky

Tlačová správa 0
Katka Brychtova v McDonalde

Rekonštrukcia izieb na nadštandardné na ORL oddelení DFN v Košiciach sa už môže začať. V piatok 30. novembra vyvrcholila charitatívna zbierka v reštauráciách rýchleho občerstvenia McDonald´s, vďaka ktorej pôjde na konto Ronald McDonald House Charities (RMHC) celkovo 662 032 korún. Táto nezisková organizácia podporuje najmä projekty, ktorých úlohou je pomáhať hospitalizovaným deťom, najbližšie smeruje pomoc do spomínanej nemocnice v Košiciach. Suma bola vyzbieraná predajom tzv. „pomocných rúk“ a sendvičov Big Mac.

Na pomoc akcii sa 30. novembra za obslužný pult postavili viaceré známe osobnosti. V bratislavských reštauráciách mohli zákazníci stretnúť napríklad členov populárnej rockovej kapely HEX Martina Žúžiho a Petra Dudáka, moderátorky a herečky Katku Brychtovú a Bibianu Ondrejkovú a moderátora súkromnej televízie Patrika Hermana. V Košiciach pomáhali predávať ručičky finalista minuloročnej súťaže Superstar Martin Kraus a finalista tanečnej súťaže Bailando Juraj Šoltes.

Minulý rok pribudlo na konto neziskovej organizácie RMHC Slovensko vďaka tejto akcii celkovo 711.598 korún, rok predtým 592.691 korún. Z jej prostriedkov bola financovaná rekonštrukcia 8 nemocničných izieb na nadštandardné. Nadštandardné izby slúžia malým pacientom a ich rodičom, aby mohli byť spolu hospitalizovaní počas liečby detí v nemocniciach. Ronald McDonald House Charities financovala aj nákup infúznej pumpy pre potreby DFNsP Kramáre v Bratislave a nedávno aj kúpu bezkáblovej oscilačnej píly Oddeleniu pediatrickej ortopédie v Žiline.

V najbližšej dobe bude RMHC okrem košických izieb financovať aj zariadenie interiéru 2 nadštandardných izieb na Detskej klinike Fakultnej nemocnice v Nitre.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár