SprávySprávy

Deň, keď si môžete niečo želať, bude 22. septembra!

 Soňa Rebrová   21.09.2012   0

Balóny s lístočkom, na ktorý napísali svoj sen, vlani vypustilo 1016 ľudí. Keď sa romanticky vzniesli k nebu, podujatie bolo cítiť emóciami. Nostalgická pieseň a zážitok z hromadného pustenia ľudí očarili.

"Úžasná a vydarená akcia, hlavne pre našich zlatúšikov, boli nadšení:-) O rok zopakujeme:-)," nadchla sa rodina Režňáková. 

"Deň želaní - akcia, ktorá dostala moje srdce," povedal Dominik. Bea Svetliková prišla na akciu až z východu Slovenska, podľa nej "bola úžasná a mohli by byť takéto akcie po celom Slovensku," dúfa.  "Snažila som sa sledovať svoj balón, ale potom sa mi stratil. Kto vie, kde skončili naše želania, kto ich nájde, a či sa splnia," zamýšľa sa Evka.

Nuž, tento rok nebude musieť cestovať! Deň želaní sa totiž bude konať aj v Košiciach, a to na pódiu pri Dolnej bráne. V oboch mestách bude akcia trvať súčasne od 16.30 do 18.00, kedy sa balóniky vypustia. A možno sa tento rok podarí prekonať aj slovenský rekord: 2013 balónov. 

Deň želaní sa bude konať aj tento rok na nábreží obchodného centra Eurovea. Predaj balónov začne o 16.30 hod a skončí sa hromadným púšťaním balónov o 18.00 hod. Efekt hromadného pustenia balónov očarí deti rovnako ako tínedžerov či dospelákov. 

3000 balónov so želaním

Kúpou balóna v hodnote 2 eur prispievate na plnenie snov chorých a zomierajúcich detí, ktorým už šesť rokov pomáha nezisková organizácia ŽELAJ SI. V oboch mestách prevzali záštitu nad podujatím primátori: v Bratislave pán Milan Ftáčnik, v Košiciach Richard Raši.

Na predaj je pripravených 3000 balónov. Vaše priania upevnené na balónoch poletia až do neba. Viac info o ŽELAJ SI a snoch detí, ktoré už splnili, alebo na splnenie ešte len čakajú, nájdete na www.zelajsi.sk.  Na akcii sa môžete tešiť na rozprávkové postavičky, s ktorými sa môžete odfotiť: V Bratislave privítame naživo kapelu Los Banditos, príde sexi husľové trio G-strinx, a populárny spevák Miro Jaroš. V Košiciach si zase môžete vychutnať Maškrtníček,Tomáša Buranovského, husľového virtuóza Stanislava Salanciho a bude sa tancovať i zumba.

Každý, kto si kúpi balónik, sa automaticky zapojí do zlosovanie o víkendový pobyt v penzióne Motýľ či vo Ville Betula a ďalšie zaujímavé ceny. Svoju účasť môžete potvrdiť na facebooku, kde je udalosť publikovaná, aby organizátori vedeli, koľko balónov si majú na podujatie pripraviť. Tešíme sa na vás 

Ak sa podujatia nemôžete zúčastniť, môžete vyjadriť podporu plneniu snov chorých detí aj zaslaním esemesky v sieti ORANGE na číslo 882, v hodnote 1 eur, a to buď prázdnu alebo s ľubovoľným textom. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised