SprávySprávy

Krajšie Vianoce vďaka Zóne bez peňazí - už túto sobotu!

 Projekt Život   28.11.2014   1

Je vám ľúto zbaviť sa vecí, ktoré sú stále v dobrom stave, no vy sami ich už nepotrebujete? Môžete nimi potešiť niekoho druhého a zároveň si sami spraviť radosť inými vecami. A to všetko bez peňazí.

Zóna bez peňazí sa uskutoční súčasne v 60 mestách na Slovensku a to v sobotu 29. novembra 2014. Podporuje medzi ľuďmi recyklovanie a výmenu vecí, ktoré už nepotrebujú, no zároveň ich nechcú vyhodiť. Vďaka vám dostanú veci nový život.

foto: projekt-zivot.sk/zona/"Príďte darovať veci, ktoré už nepotrebujete a vymeňte ich za také, ktoré sa vám páči. Alebo si môžete zobrať to, čo by sa vám mohlo hodiť. Aj vďaka vám sa tak bude môcť naplniť hlavná myšlienka celej akcie - urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť.

Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí," vyzýva iniciátor akcie a hlavný organizátor Manik, ktorý je zároveň zakladateľom komunitného Projektu Život.

Ak ľudia prestanú riešiť peňažnú hodnotu vecí a začnú si pomáhať tak, že jeden druhému urobia láskavosť, časom môžu uspokojiť väčšinu svojich potrieb prostredníctvom vzájomnej pomoci a zároveň podporiť recyklovanie vecí, ktoré môžu ešte niekoľko rokov pokojne slúžiť, píše sa na hlavnej stránke Projektu Život.

Ak by ste chceli túto akciu podporiť vo vašom meste, kliknite na túto stránku kde nájdete odkliky na udalosti v zapojených mestách. Tam nájdete aj viac informácii o akcii, ktorá sa uskutoční už o 2 dni - v sobotu 29.11.2014.

Projekt Život Vás zároveň pozýva aj na svoju ďalšiu akciu, ktorá sa uskutoční v piatok 5. decembra v Batelieri - bude to už siedmy ročník tradičného stretnutia príjemných ľudí na podujatí zvanom Mikulášska žúrka.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Milan1 napísané 27.11.2014 22:36

Výborná myšlienka. Takto si predstavujem občiansky vyspelú spoločnosť...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
Milan1 napísané 27.11.2014 22:36

Výborná myšlienka. Takto si predstavujem občiansky vyspelú spoločnosť...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised