Verejná zbierka na pomoc obetiam záplav

TS - Slovenská katolícka charita 0

Slovenská katolícka charita (SKCH) pomáha ľuďom na východnom Slovensku, ktorí sa stali obeťami záplav. Najviac postihnuté boli oblasti sú košický a prešovský samosprávny kraj. Ľudia prišli o strechu nad hlavou, voda odplavila ploty, zdevastovala záhradky, v ktorých si pestovali zeleninu. Bola ochromená i doprava, na niektorých riekach boli dokonca strhnuté mosty. Doposiaľ bolo evakuovaných 250 obyvateľov v okrese Bardejov.

SKCH vyhlasuje verejnú zbierku určenú na rýchlu a účinnú pomoc ľuďom v regiónoch východného Slovenska, najmä košického a prešovského samosprávneho kraja, ktoré boli doposiaľ najviac postihnuté záplavami.

Číslo účtu vyhradené špeciálne pre záplavy na východnom Slovensku je:

10006-55615010/4900 v Istrobanke, variabilný symbol 159.

Názov účtu je Slovenská katolícka charita.

Uvádzajte, prosím, pridelený variabilný symbol, aby sme mohli príspevky okamžite identifikovať!

Iné formy ako prispieť: vkladom finančných prostriedkov do pokladne na sekretariáte SKCH alebo poukázanými poštovými poukážkami. Verejná finančná zbiera bude trvať do 31.októbra 2008. Do zbierky sú zapojené: Arcidiecézna charita Košice, Diecézna charita Spišská Nová Ves a Gréckokatolícka diecézna charita.

ZAPOJME SA DO POMOCI SPOLOČNE

Charitatívno-sociálne centrá a farské charity v košickej, spišskej a prešovskej diecéze budú poskytovať svoje služby tamojším obyvateľom. Momentálne sa mapuje situácia a zisťuje sa rozsah škôd. Pomoc SKCH bude v ďalšej fáze sústredená na dodávku pitnej vody, trvanlivých potravín, zabezpečenie provizórneho prístrešia a náradia a materiálu na odstraňovanie následkov povodní, zabezpečenie prikrývok, zapožičanie sušičov miestností, zakúpenie čistiacich a dezinfekčných prostriedkov.

VÝZVA PRE ORGANIZÁCIE, FIRMY, ZDRUŽENIA A JEDNOTLIVCOV

Vyzývame organizácie, firmy, združenia i jednotlivcov, aby sa zapojili do zapožičania zariadení na odsávanie vody a vysušovanie miestností. Uvítame každú pomocnú ruku pri zabezpečovaní trvanlivých potravín ako aj pitnej vody a dezinfekčných a čistiacich prostriedkov.

Charita z Litoměřic sa rozhodla vypomôcť 20 priemyselnými sušičmi miestností. Charita z Olomouca tiež poskytne Arcidiecéznej charite Košice niekoľko desiatok sušičov. O ich definitívnom umiestnení v teréne rozhodnú príslušné krízové štáby. Úprimne ďakujeme za podporu.

SKCH POMÁHA DOMA I V ZAHRANIČÍ

SKCH pravidelne pomáha pri živelných katastrofách doma i v zahraničí. Dodnes spolupracuje na projektoch obnovy v krajinách, ktoré boli v posledných rokoch postihnuté zemetraseniami (Jáva) a vlnami tsunami (Indonézia). Okrem okamžitej humanitárnej pomoci má SKCH rozvojové projekty v mnohých krajinách tretieho sveta.

Za prejavenú dôveru a pomoc Vám úprimne ďakujeme.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár