ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kurz mentálnej aritmetiky

Začiatok:03.02.2018
Ukončenie:
Miesto:
Adresa:Černyševského 26
PSČ, mesto85101 Bratsilava

Kontakt

Organizátor:Kid Genius
Email:info(at)kidgenius.sk
WWW adresa:www.kidgenius.sk

Popis akcie

Mentálna aritmetika (jap. Anzan) je tradičná disciplína pochádzajúca z Východnej Ázie, ktorá sa stala populárnou a modernou metódou vyučovania a rozvíjania kognitívnych schopností detí, a je čoraz viac prítomná aj v Európe. Celkový program je založený na japonskom abakuse, čiže na starovekom počítadle Soroban (算盤).

 

Program je určený deťom vo veku od 4 do 12 rokov (ukončenie 14), pretože počas tohto obdobia sa mozog dieťaťa rozvíja najdynamickejšie. Program je flexibilne a starostlivo navrhnutý s prihliadnutím na individuálne potreby každého dieťaťa. Vyučovanie prebieha v malých skupinách (6-12 účastníkov), prostredníctvom zábavných aktivít, rôznych hier a súťaží, pričom najdôležitejšia je uvoľňujúca a tvorivá atmosféra s pozitívnymi emocionálnymi vzťahmi.

 

Cieľom programu je, aby si dieťa maximálne prebudilo svoje mentálne schopnosti a stalo sa Malým géniom. Kognitívny vývoj sa dosahuje zábavným a hravým spôsobom, prácou založenou na troch kľúčových veciach: počítanie na abakuse, mentálna aritmetika a didaktické hry. Použitím abakusu sa obe mozgové hemisféry aktivujú s cieľom dosiahnuť maximálny intelektový potenciál. Po zvládnutí práce s abakusom a zlepšení schopnosti používania oboch mozgových hemisfér súčasne sa z detí stávajú Malí Géniovia! Sú schopní vykonávať zložité aritmetické operácie, ako napr. 7262 x 6 / 43 alebo 8473 + 3637 – 7372 … bez akýchkoľvek pomôcok, výlučne premýšľaním, a podávajú správnu odpoveď v priebehu niekoľkých sekúnd! Túto schopnosť si Malý génius udržiava po celý život.


Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Mapa krajov

BA TT NR TN ZA BB PO KE


Najčítanejšie
Náš TIP