ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 18.10.2017 | meniny má Lukáš  
VychovávameVychovávame

Ako naučiť dieťa, aby vás nerušilo pri telefonovaní

 Annie   14.09.2016   0

Ak máte malé dieťa, paušál s nekonečnými volaniami, či voľné minúty do bezvedomia, sú vám spravidla na dve veci. Na nič a na nič.

dieťa ruší rozhovor
Ingimage

 

Toto poznajú iba mamy.

Povedať nerušene tri súvislé vety, ešte aj rozvité, si môžete dovoliť, iba keď milé dieťatko spinká. Aj to sa schováte s telefónom do záchodu a želáte si, aby aj osoba na druhej strane linky radšej šepkala. Lebo ak je v bdelom stave, len čo priložíte telefón k uchu, dieťa sa na vás ihneď zavesí.

A keby len to. Okamžite potrebuje všetko, hneď a zaraz. Inak začne kvíliť, gniaviť vás, robiť cirkus. A nemáte šancu počuť si ani vlastné myšlienky, nieto vnímať, čo chce človek na telefóne.

Nechcite po ňom zázraky

Bolo by to krásne, keby dieťa trpezlivo počkalo, kým dokončíte rozhovor (a zatiaľ nerozlialo po dlážke obsah celej chladničky alebo neupchalo záchod poslednou rolkou toaletného papiera). To by bol ten ideálny prípad, lenže zase povedzme si na rovinu, také dvojročné dieťa na to jednoducho nemá.

Možno sa hneváte, že vám dieťa nedá ani 5 minút. Zbytočne. Prehodnoťte svoje očakávania a nechcite od malého dieťaťa zázraky. Chce to čas.

dieťa, telefón, hranice
Ingimage

 

Žiadne trkotanie a vykecávanie

Patricia Henderson Shimm, ktorá radí rodičom na portáli Babycenter.com, odporúča, aby ste obmedzili rozhovory na minimum, pokiaľ je dieťa pri vás. Je rozdiel medzi súrnym hovorom a polhodinovým trkotaním.

Ak zazvoní telefón, dajte dieťaťu do ruky niečo, čo by ho mohlo na čas zaujať, kocky alebo knihy a s osobou, ktorá vám telefonuje, si vymeňte najdôležitejšie informácie, prípadne sa dohodnite, že zavoláte, keď dieťa zaspí.

Ak je dieťa netrpezlivé, povedzte mu: „Viem, že nemáš rád, keď mama telefonuje, ale niekedy sa musím s niekým krátko porozprávať. Za chvíľku som pri tebe.“ Tak bude aj osoba na druhej strane telefónu vedieť, že nemáte čas na dlhé rozprávanie.

V každom prípade, dodržte slovo a skončite hovor čo najskôr, aby ste sa mohli venovať dieťaťu. Spokojní môžete byť obidvaja.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.4 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised





Najčítanejšie

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised