ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
VychovávameVychovávame

Kedy idú deti spať a čo to hovorí o rodičoch

 Anna Veselá   11.01.2018   0

S odchodom do postele je to čierno-biele. Buď ste rodič, ktorý dbá o to, aby boli deti každý večer v posteli presne ako podľa grafikonu. Alebo je vám to jedno, až tak na tom nebazírujete, svet sa nezblázni, keď jeden deň idú spať skôr, druhý neskôr.

Dalo by sa tu otvoriť filozofické okienko: čas, kedy majú vaše deti večierku, definuje váš životný štýl a napovedá čosi o tom, aký ste rodič. Platí o vás nasledovné?

Shutterstock

 

Vaše dieťa ide spať o 17.00

Patríte medzi najdôslednejších rodičov. Niektorí by to nazvali inak, ale nevšímajte si to, v skutočnosti vám len závidia. Máte vždy všetko detailne naplánované a zorganizované. Keď poviete, že obed bude o 11.30, naozaj myslíte 11.30, ani o minútu skôr, či neskôr.

Váš večer vyzerá celkom inak, ako v ostatných rodinách, kde sa o ôsmej večer ešte len schyľuje k odchodom do postele. Vaše dieťa je dávno v hlbokom spánku, vy máte pokoj svätý, vyložené nohy aj umývačku riadu a pozeráte svoj obľúbený seriál.

Vaše dieťa ide spať medzi 19.00 a 20.00

Jedno je celkom isté, poznáte hodinky. A dávate si pozor na čas. Je tiež veľmi pravdepodobné, že nie ste „telkový“ rodič a vaše deti si myslia, že jogurt je zmrzlina. Ste ranné vtáča, ktoré sa zobúdza pri vôni silnej kávy a vaše deti nikdy nemeškajú do školy, ani do škôlky.

Vaše dieťa ide spať medzi 20.00 a 21.00

Byť rodičom je pre vás tak prirodzené ako dýchanie. Keď je čas ísť do postieľky, máte ako podmaz pustenú relaxačnú hudbu a možno ešte stále kojíte svoje škôlkarske dieťa pri uspávaní. Neriešite režim, lebo vaše dieťa je tak či onak unavené okolo pol 9. Máte to pod kontrolou a pritom sa o to nemusíte ani úporne snažiť.

Vaše dieťa ide spať medzi 21.00 a 23.00

Ste liberálny rodič, ktorý rodine často objedná večeru cez telefón, lebo nikto z vás sa nevidí ako kuchár roka. Nikdy nezmeškáte svoje seriály kvôli tomu, že deti treba dať do postele, radšej si ich pozriete spolu ako jedna veľká šťastná rodina. U vás nikdy nepočuť vetu, že niečo sa nemôže jesť, lebo je na to príliš neskoro. Nikdy nie je príliš neskoro na nič. A všetci by chceli u vás prespať.

Vaše dieťa ide spať po 23.00

Ste spontánny rodič, u vás prejde všetko. Nezaoberáte sa takými banalitami ako je večierka, lebo veď čo, dnes alebo zajtra pôjde spať vaše dieťa o polnoci a pozajtra možno o ôsmej večer, a záleží na tom? Ani náhodou.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.9 z 5. Celkom 20 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised