VýživaDojčenie a mlieko

Nočná košeľa na dojčenie. Aké máme možnosti.

 Mária Kopčíková   31.03.2016   0

Je špeciálna nočná košeľa určená pre ženy, ktoré dojčia a chcú mať dojčenie pohodlné, bez otravného vyhŕňania trička, či pyžamového vrchu. Obvykle hlavným zvažovaným kritériom pri výbere takejto nočnej košele je jednoduchosť prístupu k prsiam.

Zdroj: ingimage.com

 

Obvykle ženám na kurzoch hovorím, že na začiatku dojčenia sa mi vidí celkom fajn, keď je žena „hore bez“, keď dieťa nemá obmedzený prístup k prsiam, najmä ak je vhodné ich pri dojčení vystriedať. Nie každej žene je však príjemné tráviť čas dojčenia takto a radšej si na seba natiahnu niečo pohodlné a funkčné.

Aké nočné košele na dojčenie sú na trhu?

Ideálne sú tie typy, kedy je možné prsník vybrať iba pomocou jednej ruky – na jednej ruke dieťatko, druhou vyberiete prsník. Dôležitý je tiež materiál. Mal by byť príjemný a savý. 100% bavlna nesklame.   

Novorodenec nezje slona. A koľko teda zje? >> >>

Veľa žien rieši tiež vzhľad, strih, estetiku košele.. áno, chceme byť chic aj počas dojčenia, nemusíme chodiť v starých modeloch typu „stanová úprava“. Na druhej strane však môže byť najmä v dňoch krátko pôrode a pri rozbiehaní dojčenia „rýchla otočka“ nočných košieľ – pretože sa žena potí, pretože košeľa môže byť „omliečkovaná“.

Typy nočných košieľ na kojenie

Nočných košieľ na dojčenie je viacero typov. Vybrať si musí každá žena – čo jej bude najviac vyhovovať, v čom sa bude cítiť najlepšie.

Zdroj: maternityclothesonline.com.au

 

 Nočná košeľa s gombíkmi vpredu, uprostred medzi prsiami – dajte si pozor, aby gombíky končili hodne hlboko pod prsiami, inak môžete mať problém vybrať prsník do dobrej polohy, látka môže dieťaťu brániť v dobrom prisatí sa.

Zdroj: maternityfolks.com

 

 Nočná košeľa s rozopínaním na bokoch prsníkov – treba len overiť, ako dobre, či ťažko sa gombíčky či cvoky rozopínajú.

Zdroj: maternityfolks.com

 

 Nočná košeľa so zvislými otvormi v miestach, kde sú prsia – niekedy môžu prsia z otvorov „vyliezať“, aj keď to práve nie je potrebné. Treba pozrieť konkrétny model a strih, prípadné nariasenie v mieste otvorov.

Zdroj: charlottekeating.com

 

 Nočná košeľa s prekríženým pruhmi látky vo výstrihu – zavinovací model.

Zdroj: picchumaternity.com

 

 Nočná košeľa s tenkými nastaviteľnými ramienkami, s odopínaním na clic – clac systém – niektorým ženám vyhovuje len rýchlo stiahnuť, či odopnúť tenké ramienko.

 

 Nočná košeľa s výstrihom do V a vložkou - overte si pružnosť vnútornej časti košele.

Zdroj: charlottekeating.com

 

 Nočná košeľa s dvojitým dielom cez prsia.

Zdroj: charlottekeating.com

 

 Zavinovacia nočná košeľa - pohodlne odhrniete a prsník je k dispozícii. 

Potrebujete špeciálnu podprsenku na dojčenie? >> >>

 Obyčajná košeľa – pánska či dámska. Má rozopínanie od vrchu po spodok, teda pri dojčení môžu by prsia k dispozícii dieťaťu neobmedzovane a žena má zároveň chránenú krčnú chrbticu, kríže pred chladom.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised