Dinosauri s reproduktormi

Alena Krupová (príspevok do súťaže FEJTÓN RODINKA.SK 2007) 4

Milé mamičky a ockovia,rada by som sa podelila o zážitok, ktorý sme zažili pred rokom s naším 5-ročným synom.Určite zaujme najmä tých, ktorí sa viac ako deti tešia na návštevu Dinoparku v ZOO v našom hlavnom meste.

S podobnými pocitmi a napätím, čo to vlastne uvidíme, ale hlavne ako zareaguje náš drobec, sme sa vybrali v jeden letný deň na super výlet. Náš plán bol na tento deň naozaj nabitý. Najprv návšteva už spomínanej zoologickej záhrady a potom plavba lodˇou po Dunaji.

Po vstupu do ZOO sme sa pristavovali pri zvieratkách v klietkach, ale aj bez nich, snažili sa nášmu drobcovi čo-to porozprávať o tom,ako a kde žijú. Jeho záujem bol však čoraz menší a jeho netrpezlivé poskakovanie nám napovedalo, že sa zrejme už teší na dinosauri, ktoré si neustále doma prezeral v knižkách. Tak sme teda zamierili s nadšením k Dinoparku.

Prvé stretnutie s týmito obrovskými vyhynutými jaštermi vyvolal v očkách nášho Maťka úžas, nadšenie a možno štipku aj strach. Manžel sa mu ich snažil troška priblížiť, aspoň slovne, lebo po priblížení sa k nim bol hneď napomenutý mladým chlapcom. Maťko si ich prezeral, prezeral, mrkal očkami raz na dinosaura, raz na manžela, raz na…Keď tu zrazu múdrym hlasom zahlásil:

“ No čo, tatinko, veď aj tak sú tí dinosauri na reproduktori!“

Verte, že manžel asi v tomto momente nevedel, čo povedať.Jeho snaha upútať, priblížiť, oživiť čosi, čo tu žilo pred miliónmi rokov, vyšla navnivoč. Takže sme sa nad tým iba pousmiali, Maťkovi sme vysvetlili ako to je teda v skutočnosti, klesli s oblakov až na zem a dopozerali sme si zvyšné „dinosauri s reproduktormi.“

Na záver sme si aspoň z diaľky odfotili pár týchto čudných tvorov a pobrali sa domov.Na plavbu po Dunaji sme si už netrúfli, nechali sme ju na inokedy, veď ktovie, čo by sme sa boli dozvedeli od nášho dieťaťa.

Tento článok súťaží v projekte FEJTÓN RODINKA.SK 2007

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. milan1, precitala som si tvoju odporucanu autorku….dalo sa to, ale tiez je to velmi subjektivne…skutocne z toho mnozstva narazok , inotajov i ked v lesnom pribehu s lahkostou a jednoducho… tie ostatne clanky, myslim dennik cicusky ci koho…to je uz dost tvrde a ak ich precitas viac az natvrdle…normalne sa bojim, ze zacnem aj ja pouzivat iste pipajuce veticky! no ale aj tak dik za tip

  2. Malo sme sa o tom zazitku dozvedeli. Mohli ste napisat viac. A co stylistika a gramatika? A vedeli ste o tom, ze existuju teorie, ktore dokazuju, ze dinosaury nikdy na tejto zemi nikdy nezili? Inak celkom okej.

  3. Náš malý je zbláznený do Dinosaurov, ale tie repráky neodhalil smile

    Odporúčam pozrieť na http://www.dinopark.sk videoprezentácie, prípadne ísť do Dinoparku vo Vyškove , tam sa tí dinosauri aj pohybujú.Všetko nájdete na tej stránke.

Pridaj komentár