Internet aj do kuchyne: Kam na dovolenku?

Ing. Silvia Kočišková 2

Už je to veru tak, leto nám o chvíľu povie dovidenia. Tiež ste ho opäť raz strávili niekde medzi prácou, domácnosťou, vymýšľaním programu pre deti, záhradkou…? Ak by ste sa na jeho sklonku ešte radi nadýchli morského vzduchu a plánujete na záver sezóny dovolenku (alebo ste sa pre ňu práve v tejto chvíli rozhodli), môže vám prísť vhod pár tipov, ako si dovolenku vybrať a nestráviť pri tom celé dni behaním po cestovkách a zháňaním najlepšej ponuky.

Možno máte svoju obľúbenú cestovnú agentúru, s ktorou ste už v minulosti neraz cestovali a ostávate jej verní. Potom nie je nič jednoduchšie ako vyťukať jej internetovú adresu do prehliadača. Ak je to dobrá cestovka, webovú stránku určite má, a ak je skutočne dobrá, nájdete na nej aj aktuálnu ponuku zájazdov. Ak ste však typ, ktorý obíde desiatku cestoviek, kým pre seba a svoju rodinu vyberie to „pravé dovolenkové orechové“, zájdite na www.zajazdy.sk, www.lastminute.sk alebo www.dovolenka24.sk. Pohodlne, bez behania a nekonečného listovania katalógmi sa tu dostanete k dovolenkovým ponukám viacerých agentúr. Zadajte do vyhľadávača pár údajov – krajina, v ktorej chcete dovolenkovať, preferovaný typ ubytovania, spôsob dopravy, koľko peniažkov do dovolenky investujete,… a rýchlo a v prehľadnej forme sa tak dostanete k ponukám takpovediac „šitým vám na mieru“, podľa vašich preferencií. Stačí si vybrať a hneď si aj nejakú môžete zarezervovať.

Tu sa však výhody internetu nekončia. Ani kvôli všetkým tým formalitám okolo zájazdu nemusíte nikam chodiť, vystačíte si s elektronickou poštou. Agentúra vám e-mailom potvrdí vašu rezerváciu (alebo vás naopak obratom informuje o tom, že zájazd je vypredaný a navrhne vám vhodnú alternatívu). Keď sa už pre zájazd záväzne rozhodnete, príde na rad platenie. STOP! Zabudnite na banku, poštu či cestu do pobočky agentúry… opäť vám stačí internet. Vďaka internet bankingu zrealizujete celú transakciu za niekoľko minút (viac o internet bankingu už v niektorej z najbližších lekcií) a cestovka vám môže chystať letenky, vouchre i poistenie. Všetky doklady vám buď zašle alebo si ich jednoducho vyzdvihnete pred odletom priamo na letisku od usmievavej delegátky cestovnej agentúry.

Možno už máte dovolenku dávno vybratú a práve stojíte pred otvoreným kufrom a rozmýšľate či zbaliť aj ten hrubý sveter z police úplne hore alebo stačí len ten rozkošný svetrík na teplé letné večery. Keby som len vedela, aké tam bude počasie, vravíte si. Nuž, ak vašim známym nie je práve pán meteorológ Iľko, vyťukajte si vo svojom internetovom prehľadávači www.meteo.sk a počasie vo vašom obľúbenom letovisku vás iste nezaskočí.

Pred cestou do cudziny sa zväčša oplatí zistiť si praktické informácie o krajine, zvykoch či možných rizikách, ktoré na turistu v dovolenkovom cieli číhajú. O tom aj všeličom inom sa dozviete na cestovateľských stránkach www.skzr.sk a www.dromedar.sk. Navštívte ich a blysnite sa pred rodinkou nejakými zaujímavosťami o krajine, do ktorej sa práve chystáte.

Že vás viac ako slnečné pláže lákajú skaly a hory? Nuž ak si vystačíte s tými našimi, slovenskými, zastavte sa pred túrou na www.hiking.sk. Či ste turistický začiatočník alebo skúsený turista, určite tu nájdete niečo zaujímavé pre seba. Poradia vám čo zbaliť do batoha, kam sa vybrať na serióznu túru i ľahšiu špacírku či kde sa pokochať pekným výhľadom. A keď tu už budete, rozhodne si nenechajte si ujsť galériu s desiatkami fascinujúcich fotografií, aké možno urobiť len a len na horách.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Tak, ako mnohí rodičia rozmýšľajú kam na leto s deťmi, tak aj ja ako babička som sa rozhodla pomôcť mladým a zobrať deti na dovolenku. Po viacerých surfovaniach na internete som si našla perfektné miesto, kde som strávila so svojimi vnúčatami dva týždne. Bolo to v dedinke Braväcovo, v pravej drevenici, ale čo bolo najlepšie s veľkým oploteným zatrávneným pozemkom. Deťom sa rátalo to, že sme kúrili v piecke, piekli lievance, vonku sme večer opekali špekáčky, chodili sme na huby. Aj náš trojročný Tomáš, veľký vymyselník mal voľnosť, lebo z pozemku nemohol vybehnúť a tak sme mali o starosť menej. Pozrite si perfektnú cestovku na stránke http://www.vasadovolenka.sk alebo http://www.slovenskadovolenka.sk. Pekná je aj jeseň pre detičky, ktoré ešte nechodia do školy. Takže babičky máme inšpiráciu. čauko,čauko

Pridaj komentár