Internet aj do kuchyne: Kuchynské inšpirácie

Ing. Silvia Kočišková 0

Pokiaľ patríte medzi tú hŕstku šťastných žien, ktoré natrafili na zriedkavý exemplár muža, čo varí rád, často a navyše aj dobre, asi vás nasledujúce riadky príliš nezaujmú. Ak však v kuchyni kraľujete vy, čítajte ďalej. Reč bude totiž o varení.

Internet je plný webových stránok s receptami od výmyslu sveta. Domáce, medzinárodné i exotické, rýchle i slávnostné, pre gurmánov i amatérov, na párty i na detské oslavy…. nájdete tu jednoducho všetko, a okrem času a pripojenia na internet to nič nestojí. Tak prečo sa neinšpirovať a neobohatiť svoj osobný receptár niečím novým? Poďme na to!

Keď sa povie slovo varenie, možno vás intuitívne napadne vyťukať do internetového prehliadača adresu www.recepty.sk. Dobrý pokus. Stránka obsahuje slušnú databázu s viac ako dvoma tisíckami receptov od polievok až po zákusky a nápoje. K receptu, ktorý hľadáte sa dostanete rýchlo a bez zbytočného zdržiavania ak použijete funkciu vyhľadávania receptov. Hľadať môžete podľa názvu resp. kľúčového slova a kategórie. V prípade, že máte v zásobe nejaký vlastný skvelý recept, či už zdedený po babičke alebo taký, ku ktorému ste sa dopracovali vlastnou kreativitou, môžete sa s ním pochváliť a pridať ho do databázy prostredníctvom jednoduchého formulára.

Adresa, ktorú sa pri hľadaní kuchynských inšpirácií rozhodne oplatí navštíviť, je webkucharka-maggi.centrum.sk. Spoločný projekt značky Maggi a portálu Centrum.sk ponúka okrem bohatého katalógu receptov aj užitočné a vyskúšané tipy a triky, ktoré už pomohli nejednej gazdinke, čítanie o zdravej výžive i zaujímavosti z rôznych kuchýň sveta. (Viete napríklad, stravu ktorého národa považujú výskumníci za najzdravšiu a najdiétnejšiu? Predstavte si, Mexičanov.) Skvelou pomôckou je tu vyhľadávanie receptov – okrem obligátneho vyhľadávania podľa názvu a kategórie tu môžete hľadať recepty aj podľa ceny – od lacných až po nákladnejšie, podľa doby a spôsobu prípravy i podľa príležitosti, na ktorú chcete váš pokrm pripraviť – bude to rýchla večera, narodeninová párty alebo romantický večer vo dvojici? Každý recept môžete ohodnotiť a pripísať k nemu svoj komentár. A ak vám mimoriadne chutil, pridajte ho k svojím obľúbeným receptom (záložka Moje obľúbené), aby ste ho nabudúce nemuseli opäť hľadať v katalógu.

Zaujímavé čítanie o jedle a gastronómií ponúka český internetový magazín www.foodlife.cz. Dozviete sa tu veľa nového o bylinkách a korení, ale i o takej klasike na našich tanieroch, akou sú zemiaky. Samozrejme nechýbajú recepty – na svoje si tu prídu gurmáni aj amatéri. Samostatná kategória je venovaná populárnemu fondue. Chcete vedieť ako ho správne pripraviť? Prečítajte si to na foodlife.cz.

Webov o varení je oveľa viac. Za všetky spomeňme ešte aspoň adresu www.labuznik.com, kde popri množstve výborných receptov nájdete aj nesmierne zaujímavé články z histórie Prešporskej kuchyne, napríklad o tom, čo sa podávalo počas kráľovských hostín či ako vyzeral jedálniček žobráka. A aby sme nezabudli, rubriky venované vareniu nájdete aj vo všetkých, alebo takmer všetkých, ženských webzinoch, o ktorých bola reč minulý týždeň.

Či už máte povesť vynikajúcej kuchárky a všetko, čo uvaríte, zmizne z tanierov skôr než stihne vychladnúť, alebo naopak, dôverne poznáte všetky znechutené grimasy, ktoré váš potomok pravidelne strúha nad tanierom s večerou, presurfujte si občas stránky venované vareniu, môžete tam nájsť nové inšpirácie, užitočné rady a niekomu možno dodajú i chuť variť.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár