Internet aj do kuchyne: Program na dlhé zimné večery

Ing. Silvia Kočišková 0

Chatovať s priateľmi, diskutovať o čomkoľvek na internetových fórach, čítať obľúbený webzine či len tak surfovať po webových stránkach… aj takto sa dá tráviť čas, keď vás mráz a sneh prinúti ostať doma. A čo tak pozrieť si dobrý film? Že sa vám nechce merať cestu do videopožičovne? Nemusíte, stačí sa pripojiť na internet.

Na internete existujú virtuálne videopožičovne (môžete sa stretnúť aj s odborným termínom video-on-demand), v ktorých si môžete legálne stiahnuť želaný filmový titul do svojho počítača. Na Slovensku takúto virtuálnu videopožičovňu prevádzkuje spoločnosť T-Com a nájdete ju na adrese www.t-station.sk. Obsahuje filmy rôznych žánrov – romantické i akčné, komédie i drámy, thrillery i animované rozprávky pre deti. Nechýbajú filmy pre náročnejšieho diváka, dokumenty či najnovšie kinohity.

Filmy sú určené pre všetkých návštevníkov portálu t-station.sk, aj anonymných. Registrovaným užívateľom však portál ponúka viaceré výhody, napr. bonusové body za kúpu filmu, čo je vlastne akási forma zľavy. Zaregistrovať sa preto oplatí. Zaberie to len pár minút.

Používanie služieb virtuálnej videopožičovne je jednoduché. Vyberiete si film z katalógu (viď. záložka Filmy) a kliknete na tlačidlo Stiahni. Pri každom titule sú informácie o veľkosti súboru, dĺžke trvania filmu a orientačný čas pre stiahnutie. Pred stiahnutím filmu si môžete zadarmo pozrieť trailer a tiež prečítať recenzie ostatných návštevníkov.

Film si môžete stiahnuť do svojho počítača – čo bude trvať 1 – 3 hodiny, v závislosti od dĺžky filmu a rýchlosti vášho internetového pripojenia – a pozrieť si ho neskôr. Ak má vaše pripojenie dostatočnú rýchlosť, môžete si film priamo spustiť v programe Windows Media Player a pozerať ho, zatiaľ čo sa film ešte len sťahuje.

Predtým, než začnete film pozerať, vás systém vyzve, aby ste zaplatili za licenciu. (Predmetom predaja nie sú samotné filmy, ale časové licencie k nim). Za celovečerný film zaplatíte 55 Sk, čo je cena podobná ako v “kamenných” videopožičovniach. Platbu môžete realizovať niekoľkými spôsobmi: prostredníctvom internet bankingu (TatraPay, SporoPay), teleplatbou alebo – v prípade, že ste na portáli zaregistrovaná – využitím bodov na vašom konte. Zákazníci T-Comu majú možnosť platiť aj prostredníctvom mesačnej faktúry.

No a po zaplatení sa už môžete oddávať umeleckému zážitku – sama, s priateľmi či rodinou. A nemusíte sa pritom ponáhľať – na pozretie filmu máte presne 48 hodín.
Vyskúšajte si komfort virtuálnej videopožičovne na vlastnej koži. Jediné čo k tomu potrebujete je širokopásmové pripojenie do internetu (prenosová rýchlosť min. 512 kbit/s) a počítač s nainštalovaným programom Windows Media Player vo verzii 9 resp. vyššej.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár