Vianoce na internete

Silvia Kočíšková 1
Vianoce

Vianočné spoty telekomunikačných operátorov a splátkových spoločností nám už niekoľko týždňov intenzívne pripomínajú, že sa blíži čas, kedy viac než po iné dni v roku obdarúvame svojich blízkych. Sú tu Vianoce a s nimi všetok ten predvianočný zhon, zháňanie darčekov, hory upratovania a pečenia… Ale aj vianočný punč s priateľmi v stánku na námestí, vôňa vianočného pečiva a nedočkavé pohľady detí, či Ježiško splní ich tajné priania.

K Vianociam neodmysliteľne patria darčeky. Uvedomujú si to aj prevádzkovatelia internetových obchodov. Rovnako ako klasické kamenné obchody aj e-shopy lákajú v tomto čase zákazníkov zľavami na tovar, bezplatnými dodávkami tovaru a ďalšími vianočnými akciami. V online obchodoch nakúpite vianočnú klasiku (parfémy, knihy, CD-čka, hračky či malé domáce elektrospotrebiče) i menej tradičné darčeky (obzvlášť pre solventnejších). Výhody online nakupovania sú vám už dobre známe, preto miesto ich opakovania len dodajme, že nákup vianočných darčekov v internetových obchodoch sa neoplatí nechávať na poslednú chvíľu. Mohlo by sa totiž stať, že sa z vášho vianočného darčeka stane darček novoročný. Aj keď nakupujete na internete v dostatočnom predstihu, skontrolujte si dodacie lehoty v obchodných podmienkach e-shopu.

Ak patríte medzi tých, ktorí každoročne riešia problém, aký darček komu kúpiť a radi by ste sa nechali inšpirovať v tom, čím svojich najbližších tieto Vianoce obdarovať, tak vás väčšina slovenských online obchodov nepochybne sklame. Solídne spracované tipy na vianočné darčeky sú, žiaľ, v našich e-shopoch skôr výnimkou než pravidlom. Nápadmi na darčeky vás tak môže inšpirovať aspoň vianočná sekcia portálu Atlas. Nájdete tu sériu článkov venovanú nakupovaniu darčekov s odporúčaniami, čím potešiť partnera, partnerku, deti, rodičov a známych – i naopak, aký darček by mohlo byť miernym faux paus.

V prípade, že chcete mať 100% istotu, že váš darček bude to pravé, použite internetového Ježiška. Môžete prostredníctvom neho anonymne požiadať osobu, ktorú chcete obdarovať, aby vám prezradila svoje želania, alebo môžete týmto spôsobom prezradiť vy svoje vianočné priania rodine a známym. Internetového Ježiška nájdete na adrese www.milyjezisku.cz. Deti sa so svojimi túžbami môžu Ježiškovi (a rodičom) zdôveriť aj na adrese www.vianoce.sk vyplnením krátkeho formulárika „Čo by si chcel od Ježiška“.

Na to, aby sme niekoho potešili, nepotrebujeme vždy dary. Niekedy postačí samotný fakt, že si na danú osobu spomenieme. Najavo to môžete dať aj prostredníctvom virtuálnych vianočných pohľadníc. Vyberte si nejakú, pripíšte pár milých slov a pošlite na e-mailové adresy známych a priateľov. Vianočné internetové pohľadnice nájdete napríklad na serveroch www.svetpohladnic.sk a www.pohladnice.sk.

Vianoce nie sú len o darčekoch či štedrovečernej hostine. Sú to aj zvyky a tradície, či už kresťanské alebo pohanské. Hádzanie črievičkou, rozkrajovanie jabĺčka, odlievanie olova… Aký význam majú tieto a podobné vianočné obyčaje si môžete pripomenúť na stránkach https://vianoce.atlas.sk a www.vianoce.sk. Zaujímavé sú aj pranostiky, ktoré sa viažu k Vianociam. Vedeli ste napríklad, že „keď na Vianoce pokryté sú polia snehom, môžete na Veľkú noc sedieť pod košatým stromom“?

Tak šťastné a veselé!

A ešte hádanka:

Keď už bola reč o tých vianočných tradíciách, viete, čo veští v rozkrojenom jabĺčku tvar hviezdičky?

A. Zdravie

B. Peniaze

C. Lásku


(Správna odpoveď: A)


foto: https://vianoce.atlas.sk

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Tip na Vianočný darček, ale aj k iným príležitostiam? Skúste darovať zážitok. Takéto netradičné darčeky si získavajú čoraz väčšiu popularitu. Napr. na http://www.vivencia.sk sa dá vybrať z rôznych zážitkových služieb (netradičné športy ako napr. rafting, zoskok z lietadla, potápanie, ale aj premena s vizážistkou, výhliadkové lety…) a potom ich darovať ako darčekový poukaz.

Pridaj komentár