Kávovar Krups Evidence One – podozrivo jednoduchý

Pavlínka Pavlíková 0

Evidence one k nám prišiel v pravej chvíli, lebo náš starý kávovar práve doslúžil. Voda  z neho vytekala, penič mlieka nepenil a mlynček sa nadobro zasekol…

Otvárame novú kapitolu života s Krupsom. Čítame návody a mačkáme tlačítka na OLED displeji. Vyzerá to až podozrivo jednoducho, tak poďme sa na neho pozrieť bližšie.

Žiadne otočné gombíky a náročné preklikávanie medzi programami

Predvedenie možností prístroja je logicky zoradené. Na lište sú zobrazené obrázky káv: espresso, dlhá káva, cappuccino, latte macchiato, caffe latte a čaj, resp. horúca voda na jeho prípravu. Spolu s vyobrazenými dokáže pripraviť až 17 druhov nápojov. 

 

Prekvapivo – neobťažuje svojimi požiadavkami a robí čo má

Musím uznať, že oproti iným kávovarom, ktoré od vás pod chvíľou niečo servisné očakávajú, Krups Evidence One je extrémny pohoďák. Neobťažuje vlastnými požiadavkami, a robí čo má. Jeho časové nároky na užívateľa sú nízke. Prístroj sa nechce po každom nápoji “prečisťovať”, netreba čakať x minút na predhriatie, alebo ďalšiu kávu. Čas šetrí aj funkcia, ktorá umožňuje vyrobiť 2 kávy súbežne.

Veľmi pomáha aj veľkosť nádoby na vodu, ktorá je pri tomto type Krupsu dostatočne veľká na to, aby každú chvíľu nevypisoval: Doplňte vodu….

Dovolím si citovať pána Adama, ktorý to zhrnul : ”Ráno keď sa zobudím , obvykle nemám čas na kávovar a jeho čistiace výmysli. Radšej si zalejem Nesscu. Ale pri tomto stroji, viem, že stíham aj cappuccino ” .

 

Dáte si kapučínko?

Dalšou málo náročnou funkciou je napenenie – vyrábanie mliečnej peny. Celkom si to užívame, lebo pri predchádzajúcich dvoch kávovaroch sa táto funkcia odpálila veľmi skoro. Tu funguje perfektne, a spôsob technológie dáva nádej, že dlho aj funkčná zostane. Trubka na mlieko je externá záležitosť, ktorá sa jednoducho odpojí a prečistí pod tekúcou vodou (ukážem vám to v mojom videu).

Nakoľko ja sama nekonzumujem kravské mlieko, testovala som aj napenenie tých alternatívnych:

  • Mandľové
  • Ovsené

mi výborne vypenili, takéto riadne caffe latte som už dlho nemala ani v kaviarni:)

  • Ryžové

napenilo mierne, ale v rámci možností to fungovalo tiež

  • Kokosové

napenenie minimálne. Pena bola len na povrchu, nabudúce už budem vedieť.
Odporúčam kávy pripravovať do priehľadných pohárov, nakoľko je pohľad na farebné rozhranie hnedej a bielej aj estetickým zážitkom. Kávu si fotím pravidelne dvakrát do dňa:))

 

S dobrou kávou na onlajne

V týchto pandemických časoch sme prišli o možnosť  sadnúť si do kaviarne na baristickú kávu, táto domáca sa jej našťastie vyrovná. Skúšame rôzne kombinácie a stávajú sa z nás baristi. Veď ako by sme bez šálky dobrej kávy zvládli tie onlajny,  zoomy a teamsy ?

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Pavlínka Pavlíková

Rok života som strávila v Nemecku. Momentálne študujem vedu o vzdelávaní so zemeraním na psychologicko-pedagogické poradenstvo vo Viedni. Zaujímam sa o históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...