Nepotrebujete kuchyňu. Stačí zástrčka: Tefal Cook4Me+

Pavlínka Pavlíková 0

“Šialený”. Prvé prídavné meno, ktoré ma napadne po 2 karanténnych týždňoch s hrncom Cook4me+. Jedna nádoba a nekonečne veľa možností. Od polevy na tortu po špagety bolognese. Koniec zdlhavého vymýšlania receptov, alebo googlenia. Konštruktér tohoto kuchynského variča nemal v zadaní, že máte hlavu a používate ju na myslenie. Teda spoň nie nad varením. Nadiktuje vám všetko sám – krok po kroku.

Ak máte napriek týmto možnostiam práve vlastnú tvorivú chvíľku, recepty si prispôsobíte (budete pokyny ignorovať), alebo prepnete na vlastné nastavenie. Manuálne sa dá prepínať medzi rôznymi stupňami: varenie pod tlakom, udržiavanie v teple, klasické varenie alebo zahriatie.

Musím uznať, že skladba receptov, ktorú Cook4me+ ponúka, je rôznorodá. Či už ide o recepty označované za “zdravé” alebo bežne používané. No, na niektoré ešte nemám úplne vlastný názor. Počuli ste už niekedy o Tekvicovo-čajovej polievke, ktorá obsahuje čierny čaj? Ja teda nie, ale verím, že ľudia radi experimentujú. Veď hovorím. Šialené.

Ale späť k téme, podarilo sa mi vyskúšať nasledovné recepty:

Ratatouille
Rôzne druhy zeleninky, korenie, soľ…nasledovať pokyny hrnca a výsledok bola spokojnosť.

Bolognese v štýle šéfkuchára
Ukážku z rýchleho šéfkuchárstva si môžete pozrieť v mojom videu:

Karamelový krém
Z tohoto cukrového mlieka nakoniec vznikla mega čokoládová torta s mascarpone- Cook4me+ za to môže.

Mrkvové muffiny
Toto bol jediný recept, ktorý ma sklamal, alebo som nepostupovala správne. Každopádne príde mi šialené variť muffiny zabalené v alobale nad parou. Toto mi naozaj nevyšlo a polepené muffinky som dala zapiecť do trúby, normálne ako sa to robí.

Pstruh na zelenine

Myslím, že tu vyšlo všetko ako malo a to pekne slano. Trošku som pri tomto recepte podvázdala- nemiesto pstruha som použila zamrezenú filetu. Ale neprišli mi na to:))  Zeleninka s rybou ako má byť.

Cícer a sezamový šalát
Recept som si jemne prispôsobila a namiesto rascového korenia použila karí, nakoľko sme doma nadšenci tohto indického korenia. Celý postup si môžete pozrieť aj na videjku :


Kura na arašidovom masle
Práve som telefonovala s kamoškou, keď prišiel môj hladný brat s plánom variť kuracie mäsko. Pozrela som ma na neho a v tejto situácii len mimicky  a hapticky mávajúc rukami mu vysvetlila, ako sa hrniec zapína a ďalej pokračovala v rozhovore. Po pár minútach som sa vrátila a zistila, že sa veľmi rýchlo zoznámili, Adam hádzal do hrnca pokrájanú cibuľku a čítal ďalší postup na displeji. Vyzerá to tak, že oddnes máme doma ďalšieho kuchára.

Špargľa
Nakoľko vypukla špargľová sezónu, lákalo ma uvariť prvý krát v mojom živote špargľu. S týmto tento hrniec neráta – medzi jeho digi receptami som recept obsahujúci túto zeleninu nenašla. Problém bol ale elegantne riešiteľný. Môžem si  navoliť , akú surovinu ideme variť. Hlavné okruhy sú: mäso,ryby a morské plody, zelenina a ovocie, ryža a obilniny. Každá táto podskupina má daľšie menu a konkrétnu ponuku surovín. Po pár otočení gombíka v ponuke menu hrniec priznal, že vie, ako uvariť špargľu. Dal mi jedinú otázku: či je špargľa malá alebo veľká a koľko kusov chcem variť. To je vlastne všetko, mali sme čo obedovať.

Nepotrebujeme kuchyňu. Stačí zástrčka

Človek si pri tomto prístroji uvedomí, že už nepotrebuje kuchyňu. Všetko, čo nám stačí pre život, je jedna zástrčka. A aby som nezabudla. Má to rezervy. Raz za čas treba zájsť do obchodu, nech máme čo do hrnca hádzať. Toto ešte nedomysleli.

Viac o produkte TefalCook Forme+ 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Pavlínka Pavlíková

Rok života som strávila v Nemecku. Momentálne študujem vedu o vzdelávaní so zemeraním na psychologicko-pedagogické poradenstvo vo Viedni. Zaujímam sa o históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...

Pridaj komentár