Tefal Pure TEX. Potrebujeme k životu ručný naparovač?

Pavlínka Pavlíková 0

V našej domácnosti sa veľmi nežehlí, je to pre nás mentálne a časovo nezvládnuteľná záležitosť. A všetci členovia rodiny sú s tým vysporiadaní. Ak už naozaj niečo žehlíme, sú to blúzky a košele. A možno práve preto budeme pre Tefal dobrou testovacou rodinkou pre nový Naparovač Tefal Pure Tex.

Chcete teda vedieť, čo sme si o ňom pomysleli? 

Čo všetko naparovač dokáže?

Presvedčí nás, že sa dá používať jednoducho a rýchlo? Či dokonca začneme naparovať na dennej báze hlava nehlava ? 

Pri prvom pohľade na zariadenie sme si nevedeli úplne predstaviť, ako vlastne funguje. Má tvar naparovacej “zbrane” s vodným zásobníkom na spodnej časti. Zásobník sa jedným pohybom vyberie a voda sa čerpá priamo z umývadla.

Odhodlali sme sa, strčili kábel do zásuvky a zapli tlačidlo. Nad dĺžkou šnúri určite rozmýšľalo zopár šnúrových inžinierov. Nie je zbytočne dlhá, a ani príliš krátka na manipuláciu s prístrojom. Zatial dobre.

Naparovač bol po pár sekundách rozhoriaty a oznámil nám to hlasným pípaním. Použitie prebieha stlačením druhého tlačidla na rukoväti a po dvojkliku začne para  vystupovať sama, až kým tlačidlo znova nestlačíme.

Ide o vlhkú teplú paru, ktorá vychádza z hlavice prístroja. Okolo naparovacej časti sa dajú vymieňať nadstavce. Každý z nich má inú funkciu.

3 nadstavce 3 funkcie


Čistiaci nadstavec: z jednej strany má mikrovlákno, ktoré zachytáva malé častice z vnútra tkanív ako je napr. prach. Na druhej strane nadstavca je odstraňovač žmoliek a vlasov.

Žehliaci nadstavec: povrch je zamatový a jeho úlohou je odstraňovať záhyby na textíliách.

Nadstavec Monoparfum: funguje tak, že vytvára parný kryt, ktorý chráni oblečenie pred prílišným teplom.  Jeho hlavnou úlohou je rovnomerná parfumácia oblečenia.

Voči rozptyľovaniu vôňe pomocou prístroja sme boli m mierne  skeptickí . Ale po testovaní a rozvoniavaní môžeme priznať, že to fakt funguje. Netreba kupovať žiadne špeciálne vône, stačí použiť váš obľúbený parfém a naniesť pár kvapiek do dávkovača, ktorý sa nachádza na 3. nadsatvci (Monoparfum). Pomocou tohoto nadstavca si viete navoňať  napríklad aj taký obývačkový vankúš alebo deku. A tak  napríklad nemusíme pridávať vôňe do prania, navoníte si ho až po praní pomocou naparovača.

Naparovač dezinfikuje, vyhladzuje, čistí a roznáša vôňu na všetky typy textílií. Výhodou je, že aj na tie, ktoré sa ťažko čistia alebo perú. Použitie je vhodné od všetkého bežného oblečenia po závesy a deky. Naparíte, prečistíte, navoníte aj autosedačku alebo pelech pre psíka.

Či už na cestách alebo doma, aplikácia je jednoduchá a rýchla. Viem si ho predstaviť ako užitočný nástroj v malých bytoch alebo v karavane, kde nie je miesto pre žehliacu dosku.

Dezinfekcia sa v týchto časoch hodí


Vyzdvyhnúť musíme aj to, že ide o celkom prirodzené ničenie baktérií a vírusov pomoc pary. Podľa externej štúdie Naparovač zahubí až 99,9 % z nich. A to bez použita chémie alebo alkoholu.

Záverom:

Visiaca látka by sa mala pridŕžať v ľavom dolnom rohu, napnúť, a tak sa zafixuje a nehýbe sa, aby ste ju s prístrojom v pravej ruke mohli ošetrovať priamym dotykom prístroja o látku. Ak ste ľaváčka, tak samozrejme naopak:) Chce to trochu zručnosti.

Pri bežnom oblečení bolo stále praktickejšie používať naparovač aj so žehliacou doskou.

Ak išlo o väčší kus oblečenia (kabát alebo šaty),  tak naparovanie na vešiaku fungovalo. Naparovali sme zhora nadol, väčšina záhybov na odevoch sa “vyparila”.
Predmety ako závesy, gauč, koberec alebo deka sme bez problémov mohli naparovať na mieste, kde sú bežne uložené.

Čo sa týka poriadneho vyžehlenia chlapskej košele, ktorá má v tmavom obleku podčiarkovať vkusný výber kravaty a svedčiť o profesionalite jej nositeľa, tam by som predsa len siahala po starej dobrej žehličke. Nech sa tu pred vami nenaparujeme, že Tefal Pure Tex ozaj zvládne všetko. Za žehličku ho nevymením, ale ako ďalšia zbraň do bitky na bojisku domácnosti sa hodiť môže.


1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Pavlínka Pavlíková

Rok života som strávila v Nemecku, momentálne študujem vedu o vzdelávaní na Viedenskej univerzite. Zaujímam sa o históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...