Tefal Ultrablend Boost Vacuum – trochu veľké sústo

Pavlínka Pavlíková 0

Ultrablend Boost ma šokoval už pri odbalení krabice. Moje prekvapenie by som mohla zhrnúť v dvoch bodoch :

1. Tento prístroj je na mňa trochu veľké sústo. Siaha majestátne do výšky, čo by ste od bežného mixéra nečakali. Musím uznať, že veľký podstavec zdarne zabezpečuje stabilitu.
2. Balenie obsahuje až 2 nadstavcové nádoby: jedna sklenená je určená na teplý pokrm a druhá plastová -na studený. Oficiálne sa označujú ako tepelne odolná sklenená nádoba pre prípravu horúcich receptov a ultra odolná tritanová nádoba pre prípravu studených receptov.

 

Povie vám, čo máte variť

Aby som prešla rovno k veci, nie je mixér ako mixér. Toto je múdry mixér s 10 automatickými programami vo verziach teplá/ studená.

Programy sa nastavujú na digitálnom displeji, svietiacom podľa nádoby. Nech je to všetkým jasné, studená nádoba svieti na modro, teplá na červeno.

Rad automatických programov rad za radom:

polievka, pyré, horúca omáčka, kompót, viaczrnné mlieko, drvený ľad, smoothie, mliečny shake, orechy, sorbet …

Krémové polievky sú pre mňa top

Z osobnej skúsenosti musím vyzdvihnúť najmä program krémovej polievky. Táto funkcia je life‑changing, človek nakrája akúkoľvek zeleninu a zaleje ju vodou, alebo mliekom a spustí automatický 30 minútový program. Hotovo, to je všetko. A po pol hodinke je krémová polievka z mixéra na svete.

Čo sa týka veľkosti nádoby 1,4 L je  u nás doma tak akurát, polievku nemusíme po obede odkladať. Z elegantného skleneného nádstavca si ju vylejeme rovno na tanier, zjete, a spustite program na umytie. Vybavené. 

 

Antioxidačná technológia Nutrikeep

Ďalšou funkciou, ktorá ma prekvapila je antioxidačná technológia. Nutrikeep zabezpečuje, že suroviny si zachovávajú svoje  antioxidačné účinky a nestrácajú tak ani svoju prirodzenú farbu.  Smoothie z tohto mixéru má vždy sýtejšiu farvu, ako ste zvyknutí u jiných smoothie mixérov. Čo bolo ešte na prvý pohľad iné?  Napenená konzistencia.

Spravila som vám videjko :

 

Prečo sa takto neumývajú všetky hrnce?!

Mixér má nastaviteľnú 30 sekundovú funkciu čistenia ku ktorej len dolievame vodu. Po tejto skúsenosti tvrdím, že funkcia samočistenia by mala byť v každom hrnci. Zaručene to skracuje náš umývací pobyt v kuchyni.

Či už mixujete často alebo nie, Ultrablend Boost využijete aj ako samovar pri varení, chystaní nátierok, ale aj pri príprave domáceho koktejlu alebo sorbetu. Ak neviete kde začať, priložená kuchárska knižka vám rada poradí aj s postupom a využitím všetkých funkcií mixéra.

Jediná životná podmienka pre život s tefal Ultrablend Boost Vacum – musí sa vám zmestiť do kuchyne.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Pavlínka Pavlíková

Rok života som strávila v Nemecku. Momentálne študujem vedu o vzdelávaní so zemeraním na psychologicko-pedagogické poradenstvo vo Viedni. Zaujímam sa o históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...

Pridaj komentár