Vyberáme športový kočík – aký je najobľúbenejší?

pr 6

Najmenší prírastok do rodiny si zaslúži kvalitný kočík, ktorý zvládne mestské aj lesné cesty. Športové kočíky ponúknu deťom rozhľad po okolí a tie sa tak ľahšie zabavia. Prvým kritériom pri výbere kočíka by mala byť bezpečnosť.

Na čo ďalšie si dať pri nákupe pozor a ktoré kočíky sú recenzentami Heureky hodnotené najlepšie?

 

Ako vybrať správny športový kočík?

Športový kočík, resp. jeho samotná konštrukcia by mala byť pevná a s čo najmenej kĺbmi. Pri jazde po nerovnom povrchu fungujú lepšie veľké kolieska. Ich nafukovací variant tlmí nárazy ešte viac. Zaujímajte sa o odpruženie korbičky pre dieťa, silné natriasanie by bolo skorej na škodu. V korbe si ešte skontrolujte bezpečnosť upínacieho pásu (najlepšie päťbodového) a jeho zmäkčenie polstrovaním. Zaujímavou funkciou je aretácia predných koliesok – zaistenie pohybu jedným smerom. Sledujte tiež skladnosť kočíka. Menší objem zloženého športového kočíka oceníte, keď budete vyrážať na výlety autom alebo ak máte malý byt.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Ja si tiež myslím, že každá mamička si musí utriediť v hlave sama aký kočík chce. Ja som chcela priestranný s nosnosťou nad 20 kíl, po zložení aby mi vošiel do kufra (mám Minika), ďalej som chcela štýlový hlavne do mesta a na baby-merci mi poradili Anex Air Z a je úplne dokonalý. Ľahunko sa s ním manévruje uličkami a malá ma priestor pre hlavičku aj na chrbát a myslím že do štyroch rokov to vkľude postačí

  2. Ja som spokojna s tym, ktory sme si vybrali. Mame kocik noordi fjordi, je vhodny do mesta aj do terenu, my mame ich stvrtu generaciu. Prezil s nami toho uz dost a vyzera ako novy.

Pridaj komentár