ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
štvrtok 19.10.2017 | meniny má Kristián  
Múdrosti

Odpovede na tému Daňový bonus

 JUDr. Soňa Glezgo   01.02.2006   10

Milé čitateľky, milí čitatelia,

ponúkame vám tematicky členený súhrn otázok a odpovedí z právnej poradne JUDr. Sone Glezgo z obdobia od začiatku roka 2004 do prázdnin 2005.

Na uľahčenie orientácie sú zvýraznené tituly položených otázok, na vyhľadávanie slov a výrazov použite vyhľadávanie v texte (najčastejšie pomocou Ctrl+F).

Upozornenie: Odpovede platia pre dátum, ktorý je uvedený pri otázke. V niektorých problematikách došlo časom k zmene zákonných noriem, preto ako ďalší zdroj informácií využite odpovede novšieho dáta, či články v sekcii Múdrosti – Rady od právnika.

 • 16.2.2004 - Danovy bonus - Ivka

 • Ak dvaja rodicia, dochodcovia maju syna vysokoskolaka a jeden z nich pracuje na dohodu /do 300 hod. rocne/, moze si aj on z takehoto prijmu uplatnit danovy bonus na dieta? Je tam podmienka zarobku nad urcitou hranicou? Ak ano, da sa tento bonus uplatnit po skonceni zdanovacieho obdobia, ked bude iste, ze hranicu zarobku dosiahol?

 • Nie je podstatné, koľko hodín v roku sa vykonáva pracovná činnosť. Pre priznanie daňového bonusu je rozhodujúca existencia zdaniteľného príjmu.Na daňový bonus má v zmysle ust. § 33 z.č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmu nárok daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti aspoň vo výške 36 480 Sk (6-násobku minimálnej mzdy) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy z podnikania, inej samostatne zárobkovej činnosti alebo prenájmu aspoň vo výške 36 480 Sk (6-násobku minimálnej mzdy) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov.Daňový bonus je možné uplatniť pri podaní dňového priznania alebo pri ročnom zúčtovaní dane.

 • 17.2.2004 - Danovy bonus a slobodna matka - margareta

 • V juni tohoto roku pojdem na matersku ako slobodna matka. Momentalne ma zaujima ako to bude s danovym bonusom, ked budem na materskej. Tento rok by som mala odpracovanych 6 mesiacov. Aku ciastku si mozem /ak vobec/ uplatit v rocnom zuctovani? Je mozne, aby si priatel uplatnil danovy bonus?

 • Počas materskej dovolenky nebudete mať zdaniteľný príjem a preto ani nie je možné, aby ste si uplatňovala za toto obdobie daňový bonus.Otec dieťaťa si daňový bonus môže uplatňovať i keď nie ste manželia. Podmienky sú nasledovné:v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti aspoň vo výške 36 480 Sk (6-násobku minimálnej mzdy) alebo zdaniteľné príjmy z podnikania, inej samostatne zárobkovej činnosti alebo prenájmu aspoň vo výške 36 480 Sk (6-násobku minimálnej mzdy) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov,má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky ažije s vyživovaným dieťaťom na ktoré si daňový bonus uplatňuje v domácnosti.

 • 27.2.2004 - Daňový bonus - slavena

 • Som druhý krát vydatá a z prvého manželstva mám dcéru. O niekoľko dní nastúpim na MD. Môže si môj druhý manžel žiadať o daňový bonus na moju dcéru z 1. manželstva? Je zamestnaný a žijeme v spoločnej domácnosti.

 • Áno, ak spĺňa ostatné podmienky na uplatnenie daňového bonusu, tak môže.

 • 8.3.2004 - Poberanie daňového bonusu na MD - Duška

 • Môže žena, ktorá pracovala a poberala prídavky na deti aj daňový bonus a nastupuje opäť na materskú dovolenku môže ostať poberať naďalej okrem materského príspevku, prídavkov na deti aj daňový bonus ? Muž pracuje ako živnostník v jednej firme. Musel by si v takomto prípade podať žiadosť o poberanie bonusu (akým spôsobom a u koho si ho má nárokovať), alebo ho naďalej môže poberať matka ? A vyhnúť sa tak ďalším "papierovačkám" nakoľko u matky všetko vybavuje zamestnávateľ!

 • Bohužiaľ sa „papierovačkám“ nevyhnete.Daňový bonus je suma, o ktorú sa znižuje daň. Počas čerpania materskej dovolenky nemáte dani podliehajúci príjem, daň neplatíte a tak nie je čo znižovať.Daňový bonus si môžete uplatniť za predpokladu, že splníte zákonom stanovené podmienky, teda ak budete mať v zdaňovacom období zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy (36 480 Sk). Ak takýto príjem dosiahnete napriek čerpaniu materskej dovolenky, môžete si daňový bonus uplatniť, ale odpočítaný bude zo základu dane až v zúčtovaní na daňové priznanie.Predpokladám, že keď ste v pracovnom pomere, tak už suma bola uplatňovaná mesačne. A ďalší príjem, ktorý by mohol byť relevantný by ste mohli dosiahnuť len z inej ako závislej činnosti, prípadne za predpokladu, že materskú dovolenku nevyčerpáte v celom rozsahu ( minimum je 14 týždňov)Manžel, pokiaľ bude mať príjem zakladajúci nárok na daňový bonus si ho samozrejme uplatniť môže, a to priamo u správcu dane.Píšete, že :pracuje ako živnostník v jednej firme:. Ak je tam náhodou aj zamestnaný, a vznikne mu nárok na daňový bonus, môže si ho uplatniť aj u zamestnávateľa. Nárok vzniknutý z titulu živnosti i v takom prípade u správcu dane.Nezabudnite, že ak dôjde v priebehu zdaňovacieho obdobia k zmene podmienok rozhodujúcich na priznanie daňového bonusu, zamestnanec je povinný oznámiť tieto skutočnosti písomne, napríklad zmenou vo vyhlásení zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, u ktorého si daňový bonus uplatňuje, najneskôr posledný deň kalendárneho mesiaca, v ktorom zmena nastala.

 • 16.3.2004 - Daňový bonus, dá sa oň neprísť? - Melánia

 • Som zamestnaná, rozvedená matka dieťaťa predškolského veku a v júny sa mi narodí 2.dieťa.Účtovníčka mi naznačila, že je možnosť, ako o daňový bonus 400,-sk/mes. neprísť?Je to naozaj tak? Ak áno, čo treba preto spĺňať?

 • Ak Vám niečo podobné naznačila účtovníčka, potom je namieste opýtať sa priamo jej.Daňový bonus je suma o ktorú sa zníži daň z príjmu. Počas poberania materského nemáte zdaniteľný príjem, nemocenské dávky nie sú zdaňované, a tak nie je čo znižovať. (Vychádzam z predpokladu, že ste len zamestnaná)Ak Vám bol daňový bonus priznaný do nástupu na materskú dovolenku, i keď za celý rok kvôli nástupu na materskú dovolenku nedosiahnete zákonom požadovaný príjem, o už priznaný bonus neprídete.

 • 10.5.2004 - materské alebo rodičovský príspevok - Jaroslava Szotáková

 • Mám nárok na materské alebo len na rodičovský príspevok a kde treba oň požiadať? Pracovala som od 16.2.1993 do 18.7.2003, do vtedy som platila nemocenské. Do 18.1.2004 som poberala podporu v nezamestnanosti. Na materskú nastupujem 17.5.2004, termín pôrodu je 28.6.2004.Má manžel nárok na daňový bonus, keď nie je otcom môjho dieťaťa?

 • Nepíšete, kedy Vám zaniklo nemocenské poistenie, resp. aký bol Váš status v období po skončení poberania materského. Predpokladám teda, že Vaše nemocenské poistenie zaniklo 1.1.04, kedy štát prestal byť platiteľom nemocenského poistenia, a že ste sa neprihlásila ako dobrovoľný poistenec. Ak ste v čase zániku nemocenského poistenia bola tehotná, vzťahuje sa na Vás 6 mesačná ochranná lehota, a ak v tejto lehote nastúpite na materskú dovolenku, nárok na materské Vám vznikne. Ak by tomu tak nebolo, je potrebné sa pre nárok na materské prihlásiť ako dobrovoľný poistenec nemocenského poistenia. Doterajšia účasť sa Vám do lehoty 270 dní započíta.Ak ani jedno z uvedeného sa na Vás nevzťahuje, môžete od narodenia dieťaťa požiadať o rodičovský príspevok.Daňový bonus si môže uplatniť daňovník, ktorý je rodič dieťaťa alebo u ktorého ide vo vzťahu k dieťaťu o starostlivosť nahrádzajúcu starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu, ak dieťa s ním žije v domácnosti, môže si uplatniť daňový bonus, ak manžel (manželka) tohto dieťaťa nemá príjmy, pri ktorých možno uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane. To znamená, že ak v rodnom liste dieťaťa nie je uvedený ako otec Váš manžel, (za predpokladu, že mu dieťa nebolo rozhodnutím príslušného orgánu zverené do výchovy) nárok na daňový bonus nemá.

 • 12.10.2004 - odvody a daňový bonus pri živnosti počas RD - Peto

 • Dakujem za odpoved z 11.10.2004. potesili Ste ma, lebo na urade prace a soc. veci v Prievidzi mi povedali, ze na rodic. dovolenke moze byt len jeden (Podla mna ani nevedia, ze rodic. dovolenka existuje, stale mi splietali len matersku). Stale mi ale nie je jasna jedna vec. Mame dvojicky. Manzelka je na rodicovskej dovolenke a pobera rodicovsky prispevok. Ja mam zivnost popri zamestani a chcem ist na rodicovsku dovolenku tiez. Kedze rodicovsky prispevok dostava len jeden z rodicov ja by som nedostaval nic (ani vyplatu), kto bude platit odvody za mna, kedze ten kto pobera rodic. prispevok nemusi platit odvody(manzelka). Ako to bude ale so mnou?a) v pripade, ze by som prerusil zivnostb) v pripade, ze by som si ju neprerusilc) ak ju neprerusim, stale si mozem uplatnit danovy bonus?

 • Nepoteším Vás. Aj Vás musím upozorniť na to, že si je potrebné uvedomiť, čo to vlastne rodičovská dovolenka je. Je to pracovné voľno, poskytované za účelom prehĺbenia starostlivosti o dieťa do 3 rokov, na ktoré má nárok zamestnanec. Vy ak ste SZČO, nemáte nárok na rodičovskú dovolenku ako takú. Vo Vašom prípade je to otázka nároku na dávku, teda na rodičovský príspevok. Ak ho poberá manželka, Vy naň nárok nemáte. Ak by ste bol zamestnaný a nastúpil na rodičovskú dovolenku, nemuseli by ste platiť žiadne odvody. Ak prerušíte živnosť, budete vlastne nezamestnaný. Daňový bonus si môžete uplatniť ak máte zákonom požadovaný príjem.

 • 3.11.2004 - Ako si uplatniť nárok na daňovy bonus? - Andrea

 • Pracujem v sukromnom sektore mam plat 8000 ale na paske a zmluve mam minimalnu mzdu.Moj suhlas bol podmienkou pri prijimani do pracovneho pomeru.Vzala som to .Vo firme pracuje 4 roky praca ma bavi ale moje problemi nastali pri uplatnovani si danoveho bonusu.Neviem presvedcit majitela aby mi to vyplacal k platu 8000.Majitel tvrdi ze to mam v tej sume teda 8000 aj s dan.bonusom.plat 8000 som mala priznany pred povinnostou majitela vyplacat dan.bonus 400sk.Ako mam presvedcit majitela aby mi dan.bonus doplatil a zaroven neprist o pracu.Mozem si ako zamestnankyna uplatnit dan.bonus razrocne na danovom urade teda pri rocnom vyuctovani myslim ze to by moj problem vyriesilo ak by som mohla takto obist neprijemne rozhovory s majitelom na tuto temu.

 • Pokiaľ nemáte na výplatnej páske už uvedené, že Vám bol daňový bonus vyplatený, môžete to urobiť aj takto. Pripravte sa na to, že sa nevyhnete nepríjemným otázkam správcu dane. Budete musieť aj dokladovať, že zamestnávateľ Vám bonus nevyplatil. Ideálne vo Vašom prípade je, ak je to možné, aby si uplatnil daňový bonus otec dieťaťa.

 • 4.11.2004 - Môže ísť na materskú dovolenku svokra? - Eva

 • Zaujímalo by ma či po skončení materskej dovolenky (teda po 28 týždňoch) by som sa mohla vrátiť do práce a na rodičovskú dovolenku by nastúpila manželova matka, svokra? Mohla by poberať aj rodičovský prípsevok od štátu?

 • Nie. Svokra nemôže nastúpiť na RD, pokiaľ jej dieťa nie je zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu

 • 4.12.2004 - na matersku z rodicovskej ak nie som v pracovnom pomere - Andrea Jesenska

 • Od februara 2003 som na rodicovskej dovolenke s mojim druhym dietatom az do augusta 2005. K 31.12.2003 som rozviazala pracovny pomer s mojim zamestnavatelom dohodou. Teraz som tehotna a termin porodu mam urceny na jul 2005. Chcela by som sa opytat, ci budem dostavat matersky prispevok, kedze nie som nikde zamestnana, a ak ano tak v akej vyske

 • Od 1.1.04 štát neplatí nemocenské poistenie okrem iných osôb ani za osoby na MD a RD. Vo Vašom prípade, keďže Vám nemocenské poistenie zaniklo z dôvodu rozviazania pracovného pomeru, bolo sa potrebné pre uplatňovanie si nároku na dávky nemocenského poistenia prihlásiť za dobrovoľného platcu. Ako osoba na RD by ste poistné platiť nemusela, ale bola by ste poistená, čo je podmienkou pre nárok na dávky nemocenského poistenia, včetne materského. Poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní. Pri výpočte výšky materského by sa vychádzalo z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu poistenca, čo je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol nárok na nemocenskú dávku.

 • 20.1.2005 - Kopa nejasností - Nina

 • 9. marca 2005 by som chcela nastúpiť na MD - 8 týždňov pred termínom pôrodu. Je mojím právom vyžiadať si to od lekára ?- cca. od marca do septembra budem na MD, potom by som chcela nastúpiť na RD. Mám na tento rok 2005 nárok na dovolenku plných 20 pracovných dní ?- koľko dní dovolenky si môžem vyčerpať do dátumu - 9. marec 2005, už som vyčerpala 7 dní. Prečerpala som už alikvotnú časť? Môžem z toho mať nejaké problémy ? Môžem si zvyšných 13 dní vyčerpať v celku tesne pred nástupom na MD?- keď sa zamestnávateľ dozvie o mojom tehotenstve resp. MD, RD – môže v priebehu kal. roka upraviť /teda skrátiť/ mne už „pridelený“ počet dní dovolenky /20/?

 • O nástupe na MD rozhoduje ošetrujúci lekár. Preto je v jeho kompetencii rozhodnúť o dátume nástupu na MD, a to obzvlášť v prípadoch, kedy ide o skorší nástup, teda nie 6 ale 8 týždňov pred očakávaným dňom pôrodu.Čas strávený na MD sa považuje pre účely dovolenky za kalendárny rok za čas výkonu práce, a preto Vám zaň prináleží dovolenka akoby ste bola v práci. Pri výmere 20 dní je to 1,5 dňa za mesiac. Za čas strávený na RD sa dovolenka za kalendárny rok kráti, musí Vám byť priznaný minimálne týždeň. Zamestnávateľ Vám nemôže dovolenku krátiť z dôvodu tehotenstva.Je vo Vašom záujme aby ste zamestnávateľovi svoje tehotenstvo písomne oznámila a doložila potvrdením, inak sa pre pracovnoprávne účely nepovažujete za tehotnú a nemôžete požívať ochranu, ktorú zákon priznáva tehotnej zamestnankyni. O nástupe a čerpaní dovolenky rozhoduje zamestnávateľ po vzájomnej dohode s Vami. Nie je povinný poskytnúť Vám dovolenku dopredu.

 • 24.1.2005 - slobodna na materskej - mata mm

 • Chcela by som sa spytat v knizke Rozum do vrecka pre rodicov zaciatocnikov som nasla ze ako slobodna mamicka mam pravo na 37 tyzdnov materskej. Na nasom urade mi povedali ze to nie je pravda ze iba 28 tyzdnov. A este by ma zaujimalo suma ktoru budem dostavat ked budem na rodicovskej dovolenke ako slobodna. Este som pocula ze by som mala mat narok aj na dlhsiu matersku ako do 3 rokov dietatka. Co je na tom vsetkom pravdy?

 • Nie som si istá, či dobre Vašej otázke rozumiem. Budem teda predpokladať, že ste použila správne pojmy ( v knihe sú vysvetlené). Materská dovolenka je voľno z práce. Ak ste osamelá matka, nárok na MD trvá skutočne 37 týždňov. Pokiaľ nie ste zamestnaná, nemáte nárok na materskú dovolenku ako takú, nemáte z akého zamestnania mať voľno. V rovnakom časovom rozsahu sa poberá aj materské, ak naň vznikol nárok, a to bez ohľadu na existenciu pracovného pomeru ( § 48 ods. 3 zák. č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení: „Poistenkyňa má nárok na materské aj po uplynutí 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak porodila zároveň dve alebo viac detí a aspoň o dve z narodených detí sa stará alebo ak je osamelá. Nárok na materské v tomto prípade zaniká uplynutím 37. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.)“Výška rodičovského príspevku, ktorý sa poberá spravidla po skončení nároku na materské ( od narodenia dieťaťa v prípade ak nárok na materské nevznikol) nie je viazaná na osobný stav rodiča ani na počet detí. Jeho výška je v súčasnosti 4100 Sk mesačne, prípadne 1300 Sk mesačne ak vykonáva rodič zárobkovú činnosť a dieťa nie je v škôlke ani v inom podobnom zariadení.Pokiaľ nejde o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, nárok na rodičovský príspevok i rodičovskú dovolenku je len do troch rokov veku dieťaťa. Niektoré osobitné druhy povolaní majú nárok na 5 rokov trvajúcu rodičovskú dovolenku, nárok na rodičovský príspevok však stále trvá len do troch rokov veku dieťaťa.

   

 • Odosielam Váš hlas...
  Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
  Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
  Komentáre k článku
  Emil napísané 13.11.2012 13:30

  Dobrý deň.

   

  Ako je to s daňovým bonusom, keď manželka je na materskej dovolenke a ja pracujem v ČR, teda v EU? Lebo nevidím dôvod, aby sme daňový bonus na deti nedostávali. Môj príjem je vyšší ako 6 násobok minimálnej mzdy.

   

  Ďakujem.

  MARTINA napísané 07.06.2012 15:51

  Viete povedat kedy sa bude vyplacat danovy bonus na deti??

  adriana horvatova napísané 16.03.2011 20:33

  dobry vecer mala by som na vás otazku zijem s druhom v jednej domacnosti mame jedno dieta on pracuje a som na materskej dovolenke ,chcela by som sa spytat ci si moze uplatnit dan ako na matku dietata do rocneho zuctovania.dakujem za odpoved.

  lenka napísané 02.01.2010 13:54

  dobry chcela by som sa opytat pracovala som od 10.2008 do 9.2009 kedy som nastupila na matersku dovolenku tak ci mam narok na danovy bonus este stale som vlastne zamestnana pol roka dakujem vopred

  j.kalmancaiova napísané 10.04.2008 17:50

  Dobry vecer,chcela by som sa spytat,ci sa da prist o danovy bonus,ak ma rodic,matka,v mesiaci dovolenku alebo paragraf?Mama je vdova,ma nezaoprene dieta,je na polovicnom invalidnom,ale pracuje na 4hod.dakujem

  Štefan napísané 18.01.2008 21:10

  Veľmi stare informácie.

  conkova napísané 15.11.2007 15:14

  chcem sa spýtať koľko dní musí odrobiť pracovník v mesiaci aby mohol poberať

  daňový bónus, bolo to minimálne 5 dní

  Doutnacova napísané 13.03.2007 22:18

  Dobry vecer,chcem sa opytat,ci sa danovy bonus zdanuje.Kolegyna pobera danovy bonus na dve deti vo vyske 1080sk a zamestnavatel jej danovy bonus vyplaca po zdaneni okolo 800sk.Dakujem

  Doutnacova napísané 13.03.2007 22:18

  Dobry vecer,chcem sa opytat,ci sa danovy bonus zdanuje.Kolegyna pobera danovy bonus na dve deti vo vyske 1080sk a zamestnavatel jej danovy bonus vyplaca po zdaneni okolo 800sk.Dakujem

  jeremiašová napísané 04.10.2006 11:31

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, či má nárok na daňový bonus dcéra študujúca na súkromnej strednej škole nar. 17.11.1986. Ďakujem

  smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

  Najčítanejšie

  Náš TIP
  Komentáre k článku
  Emil napísané 13.11.2012 13:30

  Dobrý deň.

   

  Ako je to s daňovým bonusom, keď manželka je na materskej dovolenke a ja pracujem v ČR, teda v EU? Lebo nevidím dôvod, aby sme daňový bonus na deti nedostávali. Môj príjem je vyšší ako 6 násobok minimálnej mzdy.

   

  Ďakujem.

  MARTINA napísané 07.06.2012 15:51

  Viete povedat kedy sa bude vyplacat danovy bonus na deti??

  adriana horvatova napísané 16.03.2011 20:33

  dobry vecer mala by som na vás otazku zijem s druhom v jednej domacnosti mame jedno dieta on pracuje a som na materskej dovolenke ,chcela by som sa spytat ci si moze uplatnit dan ako na matku dietata do rocneho zuctovania.dakujem za odpoved.

  lenka napísané 02.01.2010 13:54

  dobry chcela by som sa opytat pracovala som od 10.2008 do 9.2009 kedy som nastupila na matersku dovolenku tak ci mam narok na danovy bonus este stale som vlastne zamestnana pol roka dakujem vopred

  j.kalmancaiova napísané 10.04.2008 17:50

  Dobry vecer,chcela by som sa spytat,ci sa da prist o danovy bonus,ak ma rodic,matka,v mesiaci dovolenku alebo paragraf?Mama je vdova,ma nezaoprene dieta,je na polovicnom invalidnom,ale pracuje na 4hod.dakujem

  Štefan napísané 18.01.2008 21:10

  Veľmi stare informácie.

  conkova napísané 15.11.2007 15:14

  chcem sa spýtať koľko dní musí odrobiť pracovník v mesiaci aby mohol poberať

  daňový bónus, bolo to minimálne 5 dní

  Doutnacova napísané 13.03.2007 22:18

  Dobry vecer,chcem sa opytat,ci sa danovy bonus zdanuje.Kolegyna pobera danovy bonus na dve deti vo vyske 1080sk a zamestnavatel jej danovy bonus vyplaca po zdaneni okolo 800sk.Dakujem

  Doutnacova napísané 13.03.2007 22:18

  Dobry vecer,chcem sa opytat,ci sa danovy bonus zdanuje.Kolegyna pobera danovy bonus na dve deti vo vyske 1080sk a zamestnavatel jej danovy bonus vyplaca po zdaneni okolo 800sk.Dakujem

  jeremiašová napísané 04.10.2006 11:31

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, či má nárok na daňový bonus dcéra študujúca na súkromnej strednej škole nar. 17.11.1986. Ďakujem

  smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised