Prečo je matka ideálny zamestnanec?

Anna Veselá 0

„Táto je stará, má 5 rokov do dôchodku. Táto má dve deti, bude v kuse na óčeerkách. Táto má po 30-ke, za chvíľu bude tehotná…“

Buď už personalista z diaľky počuje tikot biologických hodín alebo má zrátané, koľko zápalov priedušiek absolvujeme za rok s dieťaťom. No a potom zlatý klinec programu, keď nás dobehne menopauza.

My, dievčatá, to nemáme vždy ľahké. Nie vždy je naše postavenie na trhu práce zrovna priaznivé. I keď, kde je vôľa, tam občas býva aj nejaká kľukatá cesta.

pexels

V šiestom mesiaci tehotenstva sa stala šéfkou Yahoo Marissa Mayerová, ktorá to tam celkom slušne rozbalila a dnes sa firmičke darí, no nebolo tomu tak bezprostredne po pôrode jej syna, kedy akcie firmy na chvíľku dokonca klesli. Trh asi zareagoval na nástup laktácie.

Pobavil ma vtip, ako sa Mariisa Mayerová ospravedlňuje svojim kolegom: „Budem meškať na dnešnú poradu, narodilo sa mi dieťa…“ Väčšina z nás, čerstvých matiek, to však neberie až tak prudko zhurta a trochu s tým návratom do práce kalkulujeme.

Možno premýšľame, akú hodnotu budú mať naše akcie na trhu práce, keď naplno využijeme trojročnú rodičovskú dovolenku, prípadne budeme za praktickú ženu, ktorá si život okorení nejakým reťazovým pôrodom? Dovolenka sa pretiahne o ďalších pekných pár rokov a v zamestnaní si na nás nespomenie ani upratovačka.

Budeme mať ešte čo ponúknuť zamestnávateľovi?

Nebudeme v nevýhode oproti zamestnancom bez záväzkov, ktorí na sebe tvrdo pracovali, kým my sme sa snažili iba tak nezakrnúť „popri“ dieťati?

Možno, že nám nevydalo ani na jazykový kurz, ani na postgraduál a keď sa tak prehrabávame v tých svojich fascikloch, nájdeme tam akurát certifikát z kurzu viazania babyšatiek. A účet za kurz prvej pomoci. Tak prečo by mal zamestnávateľ počítať práve s nami?

Lebo sme ideálnym zamestnancom.

♥ Vďaka deťom sme sa stali lepšími ľuďmi:

♥ Sme zodpovednejšie.

♥ Sme trpezlivejšie.

♥ Naučili sme sa čas využívať efektívne. Určiť si priority, čo je dôležité, čo nie je. Nezaoberáme sa hlúposťami, lebo na to nemáme čas.

♥ Vieme manažovať. Vieme delegovať úlohy. Zvládame logistiku. Zásobovanie.

♥ Vieme pracovať aj v bojových podmienkach. Dokážeme sa sústrediť aj pri rôznych rušivých elementoch. Máme vysokú toleranciu hluku.

♥ Vieme poskytnúť nielen prvú pomoc, ale aj terapiu pevným objatím.

♥ Dokázali sme s najväčším nasadením, 24 hodín denne, robiť prácu, za ktorú nás nikto nezaplatí.

Preto sa môžeme spokojne uchádzať o ktorýkoľvek job. Máme kompetenciu.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (33 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Anna Veselá

články autora...

Pridaj komentár