Spravili jej cisársky rez. Na rozkaz súdu!

Lenka Tinková 18

Anglická sociálna služba neprestáva šokovať svet. Do médií sa dostal ďalší škandál tamojšej SS.

Denník Daily Mail zverejnil príbeh Talianky, ktorej sociálka vzala dieťa priamo z tehotenského bruška.

Podľa médií jej dokonca upreli právo dieťa dojčiť. Po pôrode ho totiž videla len chvíľku, potom už putovalo do rúk sociálnej služby.

A čím si to zaslúžila?

Sama v cudzej krajine

Talianka Alessandra Pacchieri sa pred otehotnením liečila z takzvanej bipolárnej poruchy, ktorú prevádzajú depresie a časté zmeny nálad. Lieči sa antidepresívami.

Ženy môžu takúto diagnózu dostať aj po pôrode. Nie je to nič neobvyklé. Musí byť pod dohľadom odborníka a brať lieky ale vo väčšine krajín to nie je dôvod k násilnému odobratiu dieťaťa. Navyše nariadením cisárskeho rezu súdnym príkazom.

Najdrsnejšie na tom je, že Talianka bola v Anglicku len na školení. Chcela sa stať letuškou a absolvovala prípravný kurz. V hoteli sa však psychicky zrútila a zavolala na políciu, aby ju spojili s matkou v Taliansku. Tí však nečakane privolali obávanú anglickú sociálnu službu. Ženu previezli na psychiatrické oddelenie. Ako vypovedala, správali sa k nej viac ako neúctivo.

Na súde ju medzitým sociálna služba dala vyhlásiť za mentálny prípad. Kým ju „liečili“ na psychiatrickom oddelení, sociálna služba vybavovala papiere k adopcii ešte nenarodeného dieťaťa. Pár dní pred stanoveným dátumom pôrodu.

Alessandru previezli do pôrodnice. Deň D opisuje ako zo zlého hororu. Ráno keď sa zobudila, si chcela v kuchyňke pripraviť raňajky, dvere boli ale zamknuté. Povedali jej, že nemôže nič jesť lebo ju čaká cisársky rez. Podľa rozhodnutia súdu, o niekoľko dní skôr ako bol termín prirodzeného pôrodu.

„Žobrala som, aby mi nerobili zákrok. Nepočúvali ma. Okolo mňa bolo päť sestier a nasilu mi podali sedatíva,“ vypovedala v rozhovore pre Daily Mail, nešťastná Talianka. V príkaze od sudcu bolo napísané, že môžu v prípade nutnosti použiť aj donucovanie.

 

Amélia v spároch sociálky

Prebudenie z toho strašného sna bolo ešte horšie. Dcérku jej priniesli len na niekoľko minút, nadojčila ju a hneď ju brali preč.

Po druhýkrát už pritom boli aj pracovníčky sociálky. Povedali jej, že nemôže dojčiť. A o pár minút brali bábätko opäť preč. Alessandra ho nevidela tri dni. Po tom ako uprosila personál nemocnice, konečne jej povedali, že dieťatko je umiestnené v náhradnej rodine. Nosili jej ho na návštevu raz za týždeň.

O niečo neskôr jej doktori konečne povolili vrátiť sa do vlasti a doliečiť sa tam. V Taliansku si našla právnika a začala aktívne bojovať o svoju dcérku. V súčasnosti má Amélia 15 mesiacov a do súdneho procesu sa rozhodla vstúpiť aj talianska vláda.

„Alessandra je silná osobnosť, má prácu, má dom, vedie normálny život,“ opísal argumenty jej taliansky právnik. Postup anglickej strany pripisuje k praktikám hitlerovského režimu.

Kde sú hranice?

Talianka bude do konca života ľutovať, že vstúpila na anglickú pôdu. Bola v zlom čase na zlom mieste. A so zlou diagnózou. Sociálna služba sa o ňu začala zaujímať keď sa dozvedeli, že neberie antidepresíva na svoju poruchu, ktoré sú dôležité. A už mali dôvod na otvorenie prípadu.

V Anglicku sú depresie matky priam „hrdelný hriech.“ Mnoho z nich sa preto ani neprizná, že prežíva popôrodnú depresiu. Boja sa, že stratia dieťa. Možné psychické ublíženie na zdraví v budúcnosti tzv. „future emotional harm“ sa stáva v krajine čoraz častejším dôvodom pre odobratie dieťaťa.

Otázne je, či to v prípade Talianky muselo zájsť tak ďaleko, aby jej bez jej vedomia v cudzej krajine previedli cisársky rez a vzali dieťa do adopcie. Pokiaľ mali obavu o zdravie dieťaťa pre jej psychickú poruchu mohli ho dať k adopcii blízkej rodine. Napriek tomu, že sa prihlásila rodina otca malej Amélie aj príbuzný z USA, sociálka to odignorovala. Dieťa išlo k cudzím ľuďom, ich mená sú tajné aj pre matku.

Emotívny list sudcu

Sudca, ktorý o prípade rozhodoval, napísal list pre adoptované dieťatko. Píše v ňom, že jeho matka ho neodmietla a chcela ho mať pri sebe. Žiaľ jej psychický stav to neumožňoval a adopcia bola najbezpečnejším riešením. Preto rozhodol ako rozhodol. Nevysvetlil v ňom ale prečo ju neprisúdil blízkej rodine alebo rodine otca.

Prelomujú ľady

Talianka so svojimi právniky ďalej bojuje, a verí, že vyhrá. Je veľmi neobvyklé, že sa prípad z tajných rodinných súdov preberá takto verejne vrátane mien.

Média vo svete aj v UK pátrajú po podrobnostiach a otvára sa im cesta k ďalším detailom. A možno aj to je cesta k prehľadnosti tajných rodinných súdov opradených tajomstvom a hrôzostrašnými bájkami.

Je až zarážajúce, že taká vyspelá krajina dokáže takýmto zásadným spôsobom zasiahnuť do základných ľudských práv človeka. Navyše človeka, ktorý ani nie je ich občanom a nežije v krajine. 

  • Zdroj: DAILY MAIL

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. A co by to zmenilo na veci, keby kontaktovali prislusne Talianske urady? Myslis detsku socialku a psychitricky dispenzar? To sa mimochodom bezne robi v takychto pripadoch, ale niekedy su s tym problemy a zdrzania. Casto krat ani sam pacient v akutnom stave nevie, alebo dezinformuje a zodpovednost je na strane uradov kde je pacient v nudzi.

  2. Nakoľko som z informácií v článku zostala otrasená, snažila som sa dozvedieť o tomto prípade viac, a to na talianskych informačných portáloch, kde bolo uvedené, že otec dieťaťa bol nejaký prisťahovalec zo Senegalu (do Talianska) a po ktorom sa údajne zľahla zem, tak zrejme preto nedali dieťa otcovej rodine. Tí Americkí príbuzní sú rodina s jej prvými dvomi dcérami, ktoré má každú z iným mužom, Američanom. Čo sa týka jej pobytu v UK, naozaj tam išla na nejaký skôr kurz ako školenie, ale bolo to dlhodobo a dokonca tam tiež niekde robila opatrovateľku chorým/starým ľuďom, takže zrejme tam bola zaregistrovaná na dlhodobý pobyt. Toľko na doplnenie.

    V každom prípade si myslím, že anglické úrady nepostupovali správne, pretože ak tam takýto problém bol, mali kontaktovať príslušné talianske úrady…

    Držím Alessandre palce, aby sa k dieťatku čo najskôr dostala, alebo ak by starostlivosť oň naozaj nezvládala aj podľa talianskych orgánov, aby aspoň s ním mohla byť v kontakte keby bolo umiestnené v nejakej náhradnej rodine v Taliansku…

    1. Gabriela, to ako keby si poslala pacienta s akutnym slepakom na letisko nech si ho da vybrat doma. Kolko mentalnych pacientov z UK skonci v zahranici v nemocnii na psychiatrii a az po stabilizovani mozu ist domov!

      1. Zdravím.
         
        Len tak som narazil na tento podla mňa šokujúci prípad,a čítam si aj komentáre,pričom Ten Váš ma zaujal tak sa chcem spýtať:
         
        Vy porovnávate dieťa so slepým črevom a tehotenstvo zo zápalom slepého čreva ?
         
        To vážne ?

  3. Matka mala atak bipolarnej depresie pretoze nebrala lieky, vysoko tehotna a imrvere na ”pracovnej ceste” v UK. Mala symptomy ktore ju predurcili na vysoky stupen ublizenia na zdravi dietatu a sebe, Toto moze znacit napriklad ze s planovala dieta a seba zabit, lebo verila ze sa stane nieco zle a treba ho odstranit. Tieto fakty sa nezverejnuju a verejnost si len tazko predstavi ako je nemozne debatovat s ludmi, ktori maju akutnu psychozu. Bolo treba konat, pretoze nebol cas ani rozsah na skumanie matkinej rodiny a znamych v Taliansku. Media sa zhoduju v tom, ze otec mal tiez problemy. Inac ten novorodenec mohol skoncit zasluhou matky na pekaci, rozstvrteny ci zapichnuty v bruchu. Take pripady sa stali.

    1. Dada, toto ospravedlniť nejde, mohli do dieťa odobrať a dať do nahradnej rodiny – v krajnom prípade, nato sú pestúni alebo u nas profi rodiny – ale prečo ho nevratia naspäť, keď je situacia taká, že matka sa chce a može o dieťa postarať ?
      Toto jednanie britskej socialky skutočne evokuje fašizmus , citeľné to bolo aj pri Boorovej, kedy socialka tiež nedokazala vysvetliť svoj postup.

      1. Ako ho mozu vratit ked ho sudne odobrali a dali na adopciu? O tom moze rozhodnut znova len sud. O adopcii sa uvazuje po vycerpani vsetkych moznosti, posudky su tajne, takze mozeme len spekulovat. Nebol si tam, tak nehovor co mali urobit.

  4. podla mňa aj keby bola ako kolvek zlá matka v Anglicku nežila a preto nemali nárok urobiť to čo spravili a keď už jej vzali dieťa mali ho poslať do krajiny odkiaľ pochádzali a oni mali rozhodnúť.

    Sad

    To aby tehotné ženy radšej nechodili do Anglicka aby im náhodou nasilu nezobrali dieťa

    Confused Cry Rolleyes

  5. Tak kde je pravda? Bola Alessandra naozaj v poriadku na to starat sa o svoje dieta? Btw toto bolo podla jej otca uz jej 3 dieta a ani o jedno sa nebola schopna postarat. Ani ona ani ziadny z 3 roznych otcov. Jej vlastna matka vychovava uz 2 jej dcery a ako sa tvrdi v clanku, na ktory odkaz najdete nizsie, o dalsie sa uz bohuzial postarat nedokaze. Tak sa pytam nechali by ste takejto matke 3 dieta, o ktore sa nedokaze postarat?

     

    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2520015/Marino-Pacchieri-Why-I-DONT-believe-daughter-Alessandra-baby.html

     

    P.S. keby mi niekdo chcel tvrdit, ze clanok je zavadzajuci alebo nepravda pouzil som rovnaky zdroj ako povodny clanok (t.z dailymail.co.uk). Kto ma teda pravdu?

    1. Ale ved o to vobec nejde… V clanku pisem o jej poruche aj depresiach. Zvyraznit som chcela ich postup. Nemali totiz ziadne pravo zdrziavat ju v cudzej krajine, mali ju eskortovat domov. A ak nie je schopna starat sa o dieta talianske urady by to riesili a dieta by tak bolo v taliansku kde by ho mohla matka navstevovat. A druha vec, preco dieta nedali niekomu z blizkej rodiny? To je predsa normalny postup zakonny. aby si ludia ktorych to zaujima precitali aj dalsie veci o pripade. MNa zaujal ten postup, ktory bol viac ako neprimerany aj podla odbornikov. BTW. zena s bipolarnou poruchou moze vychovavat dieta ak je pod dohladom lekara, aj u nas su take mamicky. Ak ma problem vychovat dieta, ok ale preco hned sudom jej ho vybrat ked chcela prirodzeny porod a preco v cudzej krajine kde nema zazemie a nikoho nepozna… To je na hlavu postavene…preto sa do toho zainteresoovala aj talianska vlada…

      1. Ten zdroj je tam uvedeny na to, aby si ludia precitali aj dalsie clanky o tomto pripade ak ich to zaujima. Zvyraznila som postup socialky, ktory je v UK kritizovany. Ale ze si to dovolia aj na obcana ineho statu je uz kontroverzne az prilis. Nezatajila som, ze ma bipolarnu poruchu ani depresie.

      2. Len k CS- nariadili ho preto, lebo zena mala zdravotne problemy kvoli ktorym bol normalny porod nebezpecny. Zena mebola sposobila urobit rozhodnutie a preto za nu rozhodol sud. Teda nie z dovodu aby jej vzali dieta!

  6. ??? Rolleyes Cry

    mam na Anglicko a ludi ktori tam ziju iba pozitivne spomienky.

    ale vdaka podobnym clankom uz pomaly nevychadzam z udivu.

    ???

    zblaznila sa cela krajina ? co sa im stalo ?? ved to je ako sci-fi horor o strojoch z inej planety…. bez emocii, chladnych, krutych…. po prvy krat pouzivam vetu “toto by sa snad ani na Slovensku nestalo”. a to uz je co povedat, bordel tu mame riadny.

     

    ako sa nieco taketo vobec moze stat ?

    1. Obavam sa, ze su krajiny, ktore su na tom este horsie. V Norsku uz odobrali niekolko 10 000 deti …..Ale to je krajina, o ktoru sa ziadne medium nezaujima… Tiez sa mi tato tema zdala byt ako SINCE FICTION …ale zial je realnou.

Pridaj komentár