MúdrostiSlovensko pre rodinu

6. narodeniny www.babetko.sk

 redakcia   03.01.2007   12

Tak ako vaše bábätká, aj ja, babetko.sk, som za posledných 6 rokov všeličím prešlo.

Naučilo som sa rozprávať, a tak denne pribúda niekoľko stoviek diskusných príspevkov vo vašom obľúbenom FÓRE.

Naučilo som sa riešiť problémy - a tak spolu preberáme v poradniach množstvo „Prečo“ a „Ako na to“.

Naučili ma aj písať, a tak každý deň vypúšťam do sveta užitočné články, rady, informácie a pozvánky pre všetkých rodičov.

Začalo som chodiť, a tak sa vyberám aj na pulty kníhkupectiev v knižke „Príručka pre rodiča začiatočníka“ alebo „Internet aj do kuchyne“.

Baví ma hrať sa s ostatnými deťmi, preto sem - tam pripravujem detské kútiky tam, kde chodia aj deti.

O mojich rodičov sa starám ešte skôr, ako sa oni majú možnosť postarať o mňa. Požičiavam im svoju kalkulačku a keď výsledok prejde aj skúškou správnosti dvoma pásikmi na tehotenskom teste, vezmem mamu namiesto do kina do Tehotenského centra.

Prvýkrát sa síce okúňala, že ona internet veľmi nemusí, tak som jej dalo pár lekcií a odvtedy už naň nedá dopustiť.

Keď si už všetko naštuduje a jediné, na čo nevie odpoveď je, aké vlastne to bábätko bude... a kde by malo prísť na svet, pomáham nájsť tú najlepšiu pôrodnicu.

Pri výbere môjho mena často kibicuje celá rodina počnúc prababkou, ktorá už síce dávno zomrela, ale zanechala svoje prianie zachovať v rode jej meno. Tu pomáha inšpirácia v mojej databáze, ktorá o menách prezradí viac.

Vyhľadanie dobrého pediatra tiež nemusí byť otázkou dlhých potuliek po okolitých zdravotných strediskách, ale pár klikov v dobrom zozname a otázkou do FÓRA, aké majú práve s týmto pediatrom skúsenosti ostatní rodičia.

Je nám s mamou spolu dobre, ale napriek tomu niekedy potrebuje vypnúť a vyraziť „do civilizácie“. Vtedy pozývam celú rodinu na obed. Mám už svoje miesta, kde na mňa ako hosťa neželanej kategórie nezazerajú.

A keď mi mama odrastie, rado by som medzi iné bábätká, a tak sedím nad Databázou škôlok, škôl a iných zariadení pre rodinu. Mame zatiaľ pošlem link na Najaktuálnejšiu ponuku pracovných miest, nech je v obraze.

Našlo by som ešte veľa vychytávok, ktoré môžete poradiť aj vašim mamám, ale už musím bežať. Mám totiž dnes moju narodeninovú oslavu J.

Chcem na nej stretnúť všetkých tých, ktorí sa o mňa, babetko.sk, už 6 rokov starajú a vychovali zo mňa to, čím som dnes. Všetkým vám zo srdca ďakujem.

Eva, šéfredaktorka

Zo začiatku bolo pre mňa babetko.sk takou "takmer súkromnou" hračkou. Niečim, čo tvorím, čomu dávam obsahový rozmer, prostredníctvom čoho spoznávam zaujímavých ľudí. Po rokoch sa bábätko - hračka stalo mojim učiteľom.

Učím sa novým veciam od chlapcov z IT sveta, od Danky z marketingu "obkukávam", ako sa dajú pre mňa komplikované manažérsko - obchodné ťahy vyriešiť dvoma telefonátmi a jednou príjemnou kávou.

Ľudky sa pýtam na názor, či "takýto" článok môžme naozaj bez obáv uverejniť a dať ho prečítať niekoľko 10 000 ľuďom... Ju to nikdy nestojí tri dni rozmýšľania ako mňa. Vždy vie presne hneď a teraz prečo áno a prečo nie.

Gaba - admina obdivujem, ako dokáže chlapsky a pri tom citlivo a s nadhľadom odmédiovať ženské žabomyšie vojny vo fórach. A žiadna sa neurazí.

Nepochopiteľné zostáva stále pre mňa nevyčerpateľné nadšenie a pracovná energia Dagamar, ktorá je najnovšou posilou nášho redakčného tímu. To, čo ona vyprodukuje pre redakciu za jeden večer, by mne trvalo tak týždeň. Ten fígeľ bude asi v tehotenských hormónoch :)

Teším sa, že babetko prilákalo do svojho tímu také množstvo úžasných ľudí, ktorí sú vám denne k dispizícii v poradniach, v článkoch, fórach, na redakčnom maili... ale aj tých, čo nikde nestretete (grafici a programátori sa skrývajú väčšinou len za nejaké viac či menej živé linky).

K 6-tym narodeninám prajem babetku.sk veľa takých "rodičov", ktorí ho povedú vždy za ruku tou správnou a užitočnou cestou. A pre mňa je cťou naďalej byť pri tom, a učiť sa od vás.

Ľudka, redakcia

Aby ešte mnoho rokov tešilo a bolo užitočné pre všetkých rodičov a pod

krídlami rodinky dozrievalo do dokonalosti tak, ako raz naše deti :-)Gabo, admin


"Babetko" oslávilo 6 rokov existencie, 6 rokov tvrdej práce, rastu a vývoja, 6 rokov, po ktorých môžem s hrdosťou povedať, že som súčasťou úžasného a úspešného projektu, ktorému chcem zapriať, aby sa naďalej vyvíjal vpred a nahor a aby tešil ľudí tak v realizačnom tíme, ako aj na celom Slovensku, ba čo viac, na celom svete. Siedmy rok „babetka“ nech je šťastný tak, ako sa o sedmičke hovorí J...Danka, marketing


Mňa najviac potešilo, že som pred cca 2 rokmi stretla Evku Pavlíkovu – filantropa s obchodným duchom, ktorá je pre mňa vzorom – popri práci a charite stíha aj svoju rodinu...:) Po roku spolupráce sa od nej mám stále čo učiť. A tiež som rada, že sa nám podarilo zorganizovať „babetkovskú“ narodeninovú párty na bowlingu a stretnúť sa v takom hojnom počte – konečne sme zhmotnili e-mailové adresy.

Dagmar, redakcia

„Babetko“ som spoznala, keď som čakala prvé bábätko. Bolo to pred štyrmi rokmi. „Babetko“ sa stalo súčasťou mojej rodiny, keďže som ho veľmi často navštevovala. Bolo u nás vkuse... Našla som na ňom mnoho podnetov a informácií, ktoré som ako mamina malého dieťatka, neskôr dvoch potrebovala. Keďže žijeme v meste, kde nemáme rodinu a len veľmi málo naozaj dobrých známych, fórum sa stalo pre mňa miestom, kde som si našla virtuálne kamošky, mohla s nimi pokecať, keď som to potrebovala, prečítať si o ich problémoch, posedieť si s nimi tak na diaľku na kávičke J... Posledné mesiace som s „babetkom“ ešte častejšie, môžem mu pomáhať rásť do krásy a to ma veľmi teší, lebo si myslím, že internetové „babetko“ je jednoducho úžasné, životaschopné a v dobrom slova zmysle ovplyvňuje život mnohých rodín, ktoré žijú nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

K narodeninám blahoželajú

Prajem „babetku“, aby sa jeho komunikácia a reč vyvíjali k radosti nás všetkých,

aby sa nezajakávalo, aby pekne vyslovovalo všetky hlásky a aby všetci, ktorí do neho prispievajú, priaznivo stimulovali jeho rečový vývin.

Mgr. Katka Horňáková, poradňa logopédaZ úprimného srdca a veľmi rada som prijala ponuku spolupracovať s portálom „babetko“, nakoľko som sama ako mama objavila čaro internetu a internet bol počas mojej materskej dovolenky prvým pomocníkom pri riešení problémov s mojim dnes už desaťročným "bábätkom". Prajem portálu a všetkým maminkám a ockom, ktorí ho čítajú, veľa zdravia, šťastia, lásky, úspechov a veľa radosti z potomkov.

MUDr. Alexandra Novotná, PhD., poradňa dermatológa pre dospelýchMilé bábetko. Máš práve šesť rokov. Je to vek, ktorý si pamätá veľmi dobre každý z nás. Išli sme totiž vtedy všetci prvý raz do školy. Strašne sme sa báli a zároveň tešili, mali sme tašku väčšiu ako sme sami boli, mohli sme úplne legálne používať atramentové pero, dostávali sme včielky aj prasiatka, boli sme najväčší školáci, boli sme prváci... Boli sme pripravení na ťažké skúšky, ktoré nás mali odvtedy sprevádzať celý život. A presne takto si pripravené aj Ty, milé bábetko. Máš všetko, čo má správny prvák mať, chuť, odvahu, vytrvalosť, slušnosť a hlavne nezištnú chuť pomáhať všetkým, čo to potrebujú. Máš aj skvelých rodičov, ktorí sú zárukou toho, že také zostaneš... Sme presvedčení o tom, že to tak bude aj keď Ti budeme písať takéto blahoželanie k maturite. Všetko najlepšie...

 

MUDr. Karol Javorka s manželkou Silviou, poradňa gynekológa

Do ďalších rokov prajem portálu „babetko.sk“ nemiznúci záujem o dieťa a rodiča a vzácne puto, ktoré sa medzi nimi rodí, buduje a posilňuje (hoci časom mení formu). Držím palce, aby tak ako doteraz dokázalo reagovať na potreby rodičov - ich záujem sa vzdelávať a hľadať to, čo by pomohlo ich dieťaťu v špecifických situáciách a otázkach života. Prajem portálu veľa otvorených rodičov, ktorým môže pomôcť nájsť povzbudenie a radu na ich zaujímavej spoločnej ceste s deťmi.

Zuzana Petríkova, OZ Návrat, poradňa o adopciiČitateľom/čitateľkám želám, aby vždy našli na „babetku“ niečo, čo ešte nevedia a bude to pre nich prospešné. Aby mali pri čítaní radosť a aby im nikdy nevyprchal ich záujem a hlad po informáciách.

Mgr. Denisa Hajdúková, poradňa dojčeniaInternetovému babetku, které vstupuje do školního věku, přeji, aby se vzdělával nejen sám, ale nabité zkušenosti předával dál a byl vědomostním zázemím pro spousty spokojených uživatelů. Všem, kteří se věnují práci na fungování tohoto portálu přeji hodně sil a elánu do další práce! A všem uživatelům přeji spokojenost a snadnou orientaci, aby vždy nalezli to, co hledají!

Mgr. Klára Rulíková, poradňa o dvojčatách a viacerčatáchŠesťročné "babetko" už neverí, že dostane niečo len tak, od Mikuláša či Ježiška, verí však v ľudské dobro a lásku svojich blízkych. Nech mu tá viera vydrží ešte dlhé roky a jeho čitateľom tiež.

PhDr. Kornélia Dibarborová, poradňa psychológaJednoduché! :-)

Ak sa „babetku“ bude dariť tak ako dosiaľ, všetko pôjde o.k.!

Ing. Ján Tóth, poradňa prirodzenej starostlivostiŽelám "babetku" úspešný rok 2007, aby prinášalo veľa radosti svojim tvorcom aj užívateľom.

MUDr. Katarína Babinská, PhD., poradňa o výžive

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Dominika napísané 05.01.2007 21:20

Vsetko najlepsie k narodeninam, vela energie a tvorivej kreativity zelam a hlavne uspech v podobe stastnych snaziliek tehuliek a mamiciek. Som tiez "zavislak" uz asi 3 roky aktivny a mam problem bez babetko zacat den. Vymysleli ste super vec a verim, ze je narocne drzat krok s namsimi poziadavkami. Este raz - dakujeme :-) nase babätko :-)

krtci napísané 04.01.2007 18:35

Všetko najlepšie! Už si neviem predstaviť život bez bábetka

Majka napísané 04.01.2007 09:11

BABETKO SOM OBAJVILA IBA DNES, ALE PRAJEM MU VSETKO NAJ, NAJ,V ROKU 2007.

MOJE DETI MAJU 6 A 5 ROKOV, TAK NEVIEM CI BABETKO EŠTE BUDE PRE ICH VEK, ALE ZISTIM NESKOR,URČITE SA SEM VRÁTIM :o)

Majka napísané 04.01.2007 09:11

BABETKO SOM OBAJVILA IBA DNES, ALE PRAJEM MU VSETKO NAJ, NAJ,V ROKU 2007.

MOJE DETI MAJU 6 A 5 ROKOV, TAK NEVIEM CI BABETKO EŠTE BUDE PRE ICH VEK, ALE ZISTIM NESKOR,URČITE SA SEM VRÁTIM :o)

ZuzanaNZ napísané 04.01.2007 07:20

Aj ja sa pripájam ku gratulantom, tiež som tu už od prvých mesiacov tehotenstva :o) no pomali to budú 4 rôčky :o)

Maria napísané 03.01.2007 11:05

Mila redakcia skveleho babetka,

 

chcem sa pripojit ku gratulantom a zazelat babetku este vela-vela uspesnych rokov a krokov :-)

Ja osobne na babetko chodim pravidelne, odkedy nam doma zaviedli internet a som vdacna za kopec uzitocnych informacii. Velakrat som cerpala a cerpam rady a tipy pri starostlivosti o mojho osem-mesacneho drobceka. Taktiez sa mi podarilo uz trikrat vyhrat na tejto stranke (a to som si myslela, ze som smoliarka a nikdy nic nevyhram:-).

Prajem vam vsetkym vela sil a zaujimavych napadov pri praci na babetku.sk a aby pocet jeho navstevnikov a pravidelnych citatelov stale rastol.

Krasny a uspesny novy rok praje

Maria

 

P.S.: Dakujem babetko.sk za to, ze si a ze si take super:-)

slniecko napísané 02.01.2007 13:25

To je uz 6 rokov, kurnik sopa! Ale ved aj moja mala bude mat 5 v lete! Babetko, nasla som ta ako cerstva tehula a odvtedy si so mnou skoro denne!

Prajem ti vsetko najlepsie a kazdy den lepsi ako ten predosly!!!

haslerka napísané 02.01.2007 13:11

Babetko aj ja ti prajem, aby si sa stale rozvijalo do "krasy" a aby si stale bolo sucastou nasej domacnosti smile ja ta navstevujem uz 5.5roka a zivot bez teba si neviem predstavit zwinker dakujem, ze si smile

Evča napísané 02.01.2007 12:02

Aj ja - závisláčka na babetku - sa pripájam ku gratulantom a prajem len to najlepšie smile.

pepsina napísané 02.01.2007 11:44

bábetko smile))tak nech sa ti v škole darísmile)

jasné vsetko naj,naj,naj...k narodkám,nech sa dožiješ ešte aj dochodkusmile)

nech mi bábetko nepadá,smile))a nech frčí ako doterazsmile)

a redakcia nech tvoj šiesty ročik super oslávismile

AdriCa napísané 02.01.2007 04:32

Vsetko najlepsie k narodeninam "babetko". Ja vas uz navstevujem 5 rokov. Patrim asi k inventaru, ale nie mojimi prispevkami. Nech sa vam dari aj nadalej......vsetko dobre

Katka K napísané 01.01.2007 21:27

Milé naše babetko.sk, aj ja Ti želám všetko najlepšie k 6.narodeninam. Život bez TEBA si už ani neviem predstaviť !!!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
Dominika napísané 05.01.2007 21:20

Vsetko najlepsie k narodeninam, vela energie a tvorivej kreativity zelam a hlavne uspech v podobe stastnych snaziliek tehuliek a mamiciek. Som tiez "zavislak" uz asi 3 roky aktivny a mam problem bez babetko zacat den. Vymysleli ste super vec a verim, ze je narocne drzat krok s namsimi poziadavkami. Este raz - dakujeme :-) nase babätko :-)

krtci napísané 04.01.2007 18:35

Všetko najlepšie! Už si neviem predstaviť život bez bábetka

Majka napísané 04.01.2007 09:11

BABETKO SOM OBAJVILA IBA DNES, ALE PRAJEM MU VSETKO NAJ, NAJ,V ROKU 2007.

MOJE DETI MAJU 6 A 5 ROKOV, TAK NEVIEM CI BABETKO EŠTE BUDE PRE ICH VEK, ALE ZISTIM NESKOR,URČITE SA SEM VRÁTIM :o)

Majka napísané 04.01.2007 09:11

BABETKO SOM OBAJVILA IBA DNES, ALE PRAJEM MU VSETKO NAJ, NAJ,V ROKU 2007.

MOJE DETI MAJU 6 A 5 ROKOV, TAK NEVIEM CI BABETKO EŠTE BUDE PRE ICH VEK, ALE ZISTIM NESKOR,URČITE SA SEM VRÁTIM :o)

ZuzanaNZ napísané 04.01.2007 07:20

Aj ja sa pripájam ku gratulantom, tiež som tu už od prvých mesiacov tehotenstva :o) no pomali to budú 4 rôčky :o)

Maria napísané 03.01.2007 11:05

Mila redakcia skveleho babetka,

 

chcem sa pripojit ku gratulantom a zazelat babetku este vela-vela uspesnych rokov a krokov :-)

Ja osobne na babetko chodim pravidelne, odkedy nam doma zaviedli internet a som vdacna za kopec uzitocnych informacii. Velakrat som cerpala a cerpam rady a tipy pri starostlivosti o mojho osem-mesacneho drobceka. Taktiez sa mi podarilo uz trikrat vyhrat na tejto stranke (a to som si myslela, ze som smoliarka a nikdy nic nevyhram:-).

Prajem vam vsetkym vela sil a zaujimavych napadov pri praci na babetku.sk a aby pocet jeho navstevnikov a pravidelnych citatelov stale rastol.

Krasny a uspesny novy rok praje

Maria

 

P.S.: Dakujem babetko.sk za to, ze si a ze si take super:-)

slniecko napísané 02.01.2007 13:25

To je uz 6 rokov, kurnik sopa! Ale ved aj moja mala bude mat 5 v lete! Babetko, nasla som ta ako cerstva tehula a odvtedy si so mnou skoro denne!

Prajem ti vsetko najlepsie a kazdy den lepsi ako ten predosly!!!

haslerka napísané 02.01.2007 13:11

Babetko aj ja ti prajem, aby si sa stale rozvijalo do "krasy" a aby si stale bolo sucastou nasej domacnosti smile ja ta navstevujem uz 5.5roka a zivot bez teba si neviem predstavit zwinker dakujem, ze si smile

Evča napísané 02.01.2007 12:02

Aj ja - závisláčka na babetku - sa pripájam ku gratulantom a prajem len to najlepšie smile.

pepsina napísané 02.01.2007 11:44

bábetko smile))tak nech sa ti v škole darísmile)

jasné vsetko naj,naj,naj...k narodkám,nech sa dožiješ ešte aj dochodkusmile)

nech mi bábetko nepadá,smile))a nech frčí ako doterazsmile)

a redakcia nech tvoj šiesty ročik super oslávismile

AdriCa napísané 02.01.2007 04:32

Vsetko najlepsie k narodeninam "babetko". Ja vas uz navstevujem 5 rokov. Patrim asi k inventaru, ale nie mojimi prispevkami. Nech sa vam dari aj nadalej......vsetko dobre

Katka K napísané 01.01.2007 21:27

Milé naše babetko.sk, aj ja Ti želám všetko najlepšie k 6.narodeninam. Život bez TEBA si už ani neviem predstaviť !!!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised