Rozprávkové ihrisko

Občianske združenie RODINKA.sk 4

Sídlisko ako každé iné. Petržalka. Pre ľudí, ktorý ju evidujú len z diaľky, nikdy tu nežili, len majú pocit, že vedia ako hodnotiť – betónové, pusté, studené miesto, nocľaháreň, džungľa plná kriminálnikov, narkomanov a poletujúcich igelitiek z hypermarketov.

Pre nás, čo tu bývame – plné ľudí, debatujúcich susedov, drobci lopatkujú na pieskovisku,

decká hrajú pred domom ping pong, alebo len tak prefrngnú okolo na „in-lajnoch“.

Je na nás, aké okuliare si nasadíme. Či nepriehľadné čierne zrkadlovky, ktoré všetko to „vonku“ oddeľujú od nás samých, alebo sa staneme súčasťou miesta kde žijeme a budeme žiť s ním.

Sídliskové ihrisko na Gercenovej „oživujeme“ už tretí rok. Každý rok pribudne niečo nové. Okrem čistého piesku šmykľavkový hrad, drevený autobus, tento rok húpacia lávka a koník. Tak ako brigády pri natieraní alebo betónovaní či lopatovaní, tak i akcie s divadielkom a programom pre deti sa stali už tradíciou.

Koncom júna sme si mohli opäť raz spolu zatlieskať, zasmiať sa, pokecať so známymi alebo novými susedmi z blízkych novostavieb na Petržalskom korze. Akčná mamina, Monika Batková, ako hlavná aktérka nášho Občianskeho združenia nielen pre Materské centrum Bábätko, ale aj pre „open air“ akcie pozvala celé sídlisko na „Čarovné ihrisko“.

S deťmi sme sa bavili na bábkovom divadle O pampúšikovi, skákali v nafukovacom hrade, vozili sa na živých koníkoch, vystupovali školáčky z tanečnej školy. Náladu urobil aj šašo Roland, dievčatá s farbičkami na tvár , a mnoho ďalších nadšencov so súťažami pre decká. Maminy si posúťažili v pečení koláčikov – na pingpongovom stole boli rozložené súťažné ukážky, a rodinná vstupenka do Aulandie ako hlavná cena si našla tú svoju naj-gazdinku. Ale nikto neodchádzal smutný, pretože každý si zaslúžil darček za súťaženie, alebo len tak za dotváranie dobrej nálady.

Je fajn byť tam, kde sa dejú úžasné veci. No ešte lepší pocit je, uskutočňovať ich.

Tento júnový deň plný zábavy a spolupatričnosti ľudí, ktorý tu žijú je jednou z nich.

Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, ktorý stoja za názvami nasledovných organizácií, vďaka podpore ktorých sa dajú „úžasné veci“ realizovať:

 • Tento projekt sa uskutočnil vďaka daru Klubu darcov v Komunitnej nadácii Bratislava a spoločnostiam Konto Orange a Slovenská sporiteľňa
 • Vďaka podpore z grantového programu „T- mobile pomáha komunite“ – administrovaného nadáciou Pontis
 • Tancovali dievčatá z tanečného súboru BADULA zo ZUŠ Eugena Suchoňa na Batkovej ul. V Dúbravke, pod vedením p. uč. Libuše Šetinovej
 • Ozvučenie nám zabezpečil Sound promotion a pán Peter Ferčák www.soundpromotion.sk
 • Na bicykloch a prepravných vozíkoch pre deti nás vozil pán Miloš Paradeiser s rodinou www.ProfiRent.sk
 • Hostesky z McDonaldu so sebou priviezli šaša Ronalda a kopec farbičiek na tvár
 • S deťmi súťažili a hrali sa dievčatá z Pedagogickej a sociálnej akadémie v Dúbravke www.psabuba.edu.sk
 • Kávičku nám roznášal a pri organizácii pomáhal pán Bohuš z Bazára športových potrieb za ihriskom www.bazarbekr.sk
 • Skákací hrad požičali a venovala lístky do súťaže o najlepší koláčik www.aulandia.sk
 • Na chrbtoch vozili naše deti koníky zo stajne EPONA vo Vajnoroch
 • Dobroty a pohostenie – spoločnosti HIPP a Nestlé
 • Darčeky pre deti poskytla fy QUELLE
 • Drobnosti do súťaží venoval T-mobile
 • Divadielko Pampúšik zahrali Monika Batková a Renáta Hasprová

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

 1. ahoj, mam velku prosbu

  docitala som sa, ze na divadielku pracovala aj Renata Hasprova. je mozne nejako dostat na nu kontakt? Som jej kamaratka, stratili sme sa z dosahu a rada by som ju opat videla.

  dakujem.

  Reni, ak to citas, spolu sme statnicovali z nemciny 🙂

  ivanalacenova@gmail.com

 2. Ahoj Ufonka69. Je to naozaj smutné, čo opisuješ. Ale pre vysvetlenie – neexistuje „niekto“ kto chodi po svete a kadetade buduje ihriska. Tato aktivita, o ktorej sa pise v clanku a podobne, vysli z iniciativy prave takych mamin ako si ty. Teda otazka je, ci ides do toho ty, alebo zopar mamin z okolia, ktore sa obujete do problemu a zacnete otravovat starostu, pisat projekty do nadacii, …. Inak to zostane zial tak, ako je to teraz. Je to smutne, ale je to realita.

 3. O tejto akcii som počula prvý krát.Mohlo to byť super, ale ja by som chcela reagovať vlastne na to vaše ihrisko.Ja bývam na Osuského ul.ale každý túdo oblasť poznal, tú kde bolo pred školou lietadlo.Už nám ho zobrali.A nie len to.14.5.2005 sa mi narodil prvý syn. Dnes má 14,5 mesiaca a nám v našom okolí zrušili všetky detské ihriská. Aj to najväčšie na Gessayovej ul. Vypílili preliezky, hojdačky a pieskoviská zahádzali hlinou. A my nemáme kam chodiť.Inák vyzerá to úžasne, lebo z hliny vyrástla asi 1 meter vysoká burina a tí čo to majú na svedomí sú asi spokojní. A čo my. Nie som jediná mamina na tomto sídlisku.Teraz nám tu pribudlo veľmi veľa malých detí, ale akosi ich nie je vidieť. Nemajú kám chodiť.Kde sa zahrať, radovať. Nemajú kde tráviť spoločne svoje voľné chvíle. Všade sú porozbíjané fľaše od tých tzv.bezdomovcov, ktorý trávia svoje voľné chvíle v okolí našich bývalých ihrísk. Tým by som chcela povedať, že Vám vaše ihrisko úprimne závidím Len si ho strášne a dbajte oňho. Nie je nič lepšie ako vyjsť pre dom, sadnúť na ihrisko, pokecať s ostatnými maminami, zatiaľ čo naši anjelici sa spokojne hrajú na ihrisku.A dúfam, že sa nájde niekto kto takýchto ihrísk, vybuduje viacej.

 4. Boli sme tam s detmi, bolo to velmi mile, my sme boli len prvykrat ako pomerne cerstvi pristahovalci 🙂 Ihrisko na Gercenoveej je totiz to „nase“, takze konika aj hojdacku si vdacne vychutnavame denne. Tesime sa aj na dalsi rok na akciu, aj ruky k dielu prilozime, kedze tentokrat nam to nevyslo vdaka nasmu mladsiemu, ktory sa vtedy ledva narodil 🙂 Vsetkym dakujeme, najma Monike!!!

Pridaj komentár