ACES hľadá slovenských účastníkov medzinárodnej súťaže spoločných školských projektov

Tlačová správa 0

Academy of Central European Schools (ACES) pri príležitosti Európskeho roka medzikutúrneho dialógu vyhlasuje súťaž spoločných školských projektov

Od 1. februára 2008 sa môžu žiaci a študenti slovenských škôl prihlásiť do medzinárodnej súťaže spoločných projektov škôl v rámci iniciatívy ACES – partnerské projekty stredoeurópskych škôl. Školy v SR spoločne s partnerskými školami vo vybraných krajinách predložia návrh projektov, ktoré čo najlepšie vystihnú súťažnú tému. Tou sa tento rok stala komunikácia medzi rôznymi kultúrnymi prostrediami: „Učme sa žiť spolu: Dialóg medzi kultúrami v Európe“.


Vzdelávacia iniciatíva ACES vznikla v roku 2007 v spolupráci Erste Stiftung (nadácie rakúskej Erste Bank) a viedenského Interkulturelles Zentrum (Medzikultúrne centrum). Partnerské školy prostredníctvom svojich aktivít rozvíjajú komunikáciu medzi mladými ľuďmi z rozličných kultúrnych prostredí. Organizácia v súčasnosti zastrešuje školy v 12 krajinách strednej a východnej Európy a získala podporu miestnych ministerstiev školstva vo všetkých štátoch, v ktorých pôsobí.

Zvíťazí viac projektov

Školy, ktoré sa do súťaže prihlásia, si v období od 1. februára do 30. apríla 2008 vyberú svoju partnerskú školu a spoločne vypracujú a predložia návrh projektu. Súťaž je určená pre žiakov a študentov od 12 do 17 rokov, ktorí navštevujú školu v jednej z nižšie uvedených európskych krajín. Partnerskú školu v zahraničí je možné vybrať si aj prostredníctvom internetovej stránky ACES na www.aces.or.at (časť „Partner Finder“). Projekty vyhodnotí medzinárodná odborná porota a autori najlepších návrhov budú mať príležitosť svoje projekty zrealizovať. Členovia víťazných tímov sa zúčastnia na medzinárodnom stretnutí, na ktorom budú môcť predstaviť výsledky svojej práce a nadviazať ďalšie kontakty.

 

ACES – Informácie

Téma súťažných projektov: „Learning to Live Together: Intercultural Dialogue in

Europe” („Učme sa žiť spolu: Dialóg medzi kultúrami v Európe“)

Termín na odovzdanie návrhov projektov: 30. apríl 2008

Partnerské krajiny: Albánsko, Rakúsko, Bosna a Hercegovina, Chorvátsko, Česká

republika, Maďarsko, Kosovo (UNMIK), Macedónsko, Čierna Hora, Rumunsko,

Srbsko, Slovensko, Slovinsko

Viac informácií: www.aces.or.at

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár