Staráme saDenný režim a návyky

Ako na likvidáciu cumľa

 Mária Kohutiarová   27.12.2021   0

Či ste to chceli alebo nie, z vášho drobčeka sa stalo dieťa, ktoré je závislé na cumlíku. Cítite, že je čas s tým skoncovať – o dôvodoch viete presne – ale malý tvrdohlavec by si skôr nechal hlavu odťať, ako vziať svoju „dudu“, o jeho prefíkanosti ani nehovoriac.

iStock

 

Žiadne triky nezaberajú? Našli sme zozbierané tipy od matiek, ktorým už z cumľa rovnako vyhrávalo ako vám... Skúste sa inšpirovať.

Teda, ako na likvidáciu cumľa?

Darujte ho Mikulášovi (alebo akejkoľvek imaginárnej postavičke, ktorú má dieťa rado, trebárs princeznej alebo anjelovi) pre deti, ktoré nutne cumlík potrebujú

Pokiaľ chcete urobiť teatrálne gesto, ktoré na dieťa silno zapôsobí: slávnostne spláchnite cumeľ do záchodu pred očami pôvodného vlastníka. Nie je to veľmi ekologické, ale efekt to má zaručený.

Nechajte konať emócie a vyhoďte ho z okna – ale len za predpokladu, že bývate aspoň na 10. poschodí a nechodíte na prechádzku tou stranou, inak sa vám môže stať, že dieťa s nadšením nájde, čo stratilo.

Vyhoďte ho spoločne priamo do kontajnera – zaručujeme, že „naturálny zápach“ tohto miesta odradí akokoľvek závislé dieťa vrátiť sa na toto miesto a hrabať sa v kontajneri kvôli dude. Ak mu zvlášť zdôrazníte, že je to tam straaaaaaaašne špinavé a že smetiari by nemali robotu (spojte dva aspekty do jedného), máte vyhrané.


Ak váš drobec piští po novej hračke, urobte tajný plán s predavačkou v hračkárstve (najlepšie skôr, ako tam vkročíte s dieťaťom) o novej výmennej akcii v tomto obchode: vymieňajú sa staré cumle za skvelé hračky! Keďže cumeľ je zničený, pani predavačka bude žiadať malý doplatok na vyrovnanie ceny, ale to už väčšinou vlastníka novej úžasnej hračky zaujímať veľmi nebude.

Poslať ho doporučenou poštou Ježiškovi – ale pozor, neuvádzajte spiatočnú adresu, v opačnom prípade sa vám cumeľ vráti...

 

Slávnostne ho zakopať na záhrade – a možno čakať, kedy z neho vyrastie cumlíkový strom, čo trvá strašne dlho, lebo cumle veľmi pomaly zapúšťajú korene a ešte dlhšie rastú... nedajbože vyhrabávať a pozerať, či už sa niečo deje.

Vyskúšať, či je dosť pevný, aby vydržal ďalšie roky prevádzky – dajte do rúk dieťaťu nožničky a ponúknite ho, nech ho skúsi rozstrihať. Každé dieťa, ktoré dokáže rozstrihať cumeľ, je už také veľké, že cumeľ by sa pri ňom do troch dní rozpadol, dôkazom toho je, ako ľahko sa strihá.

Všetko, čo má vydržať dlho, mama dáva do mrazničky. Dajte tam aj váš cumeľ, s tým, že keď bude najhoršie a situácia vážna – čo vám príde oznámiť Cumlíková víla s listom od Cumlíkového kráľa – možno cumeľ vybrať a rozmraziť... (Dúfame, že vám je jasné, čo treba pri najbližšej neprítomnosti dieťaťa urobiť – a vysvetliť v prípade pátrania, že cumeľ sa v mrazničke úplne scvrkol na nič).

Pokiaľ je zima, zabaliť ho do snehovej gule ďaleko od domu, postaviť snehuliaka, teda snehuliačku a povedať jej, že to má cumlík pre svoje snehuliatko, ktoré sa jej čochvíľa narodí.

Zabudnúť cumeľ u starej mamy alebo kdesi na návšteve – samozrejme, pri zúfalých prosbách o vrátenie treba vysvetliť dieťaťu, že starká či ktosi vôbec nevie, kde ten nešťastný cumeľ je a stále ho hľadá, nech drobec láskavo počká...

Pár dní to bude asi náročné,

hlavne pri zaspávaní, ale skúste na to ušiť iný fígeľ – a to sa týka aj strkania palčeka do pusy. Urobte si pri likvidácii cumľa zázračnú krabičku, do ktorej naukladáte kadejaké drobnosti (zloženie už závisí na vás). Pokiaľ dieťa vydrží zaspať bez fňukania za cumľom alebo si trikrát dá vytiahnuť prštek z pusy, môže si z krabičky niečo vybrať...

Veľa zdaru vo vymýšľaní, trpezlivosť a plnú krabičku...

Inšpirované knihou „Lžička plná cukru“

 

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 11 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.
Najčítanejšie
Náš TIP
freshscat.netpooscat.comshittingporn.netjade-scat.com