Nechce spať? Tipy navyše pre zúfalých

Mária Kohutiarová 5

Ak už ste vyskúšali všetko, máme pre vás ešte zopár nápadov:

spiace dieta
ingimage

 

 Uspávať v náručí na fitlopte.

Pomáha pevné zavinutie do perinky alebo štvorcovej plienky alebo špeciálne urobenej šatky či klasickej šatky na nosenie. Dieťa sa tak skôr upokojí, cíti sa ako v maminkinom brušku a ak uspávame na rukách, je jednoduchšie ho položiť do postieľky bez rizika prebudenia.

Niektorým pomohlo pustiť fén, vysávač, či mixér. Deti dobre reagujú na tento „biely hluk“. V dnešnej dobe už na toto existujú aj aplikácie pre bystré telefóny.

Ak chcete skúsiť bylinky, odporúčame lipu, aníz alebo hloh, dobrá je aj medovka. Niektorí podávajú aj mlieko s medom, ale pre malé deti je med ťažko stráviteľný.

Na malé dojčatá vraj platí takýto trik: ak už pokojne ležia, hladiť ich prstom od čela smerom ku koreňu nosa – núti ich to privrieť oči a zaspia rýchlo.

Niektorí rodičia prehodia cez tváričku dieťaťa (dá sa to však aj cez rám postele) plienku alebo vreckovku – to však skúšajme, len ak sme pri dieťati!

Zaspávanie je občas fuška,

pravdou však je, že aj z tohto času deti vyrastú a možno nám za ním bude – paradoxne – smutno. Kým nás chcú mať pri sebe, je to dôkaz dobrého vzájomného vzťahu a berme to s radosťou – lebo aj cez uspávanie sa prejavuje náš postoj k rodičovstvu. 

Prečítajte si o uspávaní viac: Nechce spať? Zničiť, unaviť a pomojkať!

Kým sa smieme túliť k nim po večeroch, je to nezabudnuteľný čas – lebo príde aj ten, kedy zaznie podľa slov jednej z mamín hláška: „Mama, nechaj ma už samého!“

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...
Author image

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

články autora...

Komentáre k článku

  1. Ja som skusila uz hadam vsetko a stále nasu princeznu uspavam na rukach, hoci uz mala dva roky. Inak mi ale nezaspi a stale place. Uz si neviem rady Cry

  2. U nás sa osvedčilo hladkanie čielka tak, že sme mu pri hladkaní prekryli očká. Zvyčajne to rýchlo zabralo. Keď podrástol, čítali sme pred spaním rozprávky

  3. My sme skúšali kde čo ale najlepšie sa nám osvedčilo pevné zviazanie do zavinovačky a spievanie úspavanky. Keď trošku podrástli, obľúbený plyšák, s ktorým sa normálne nehrávali, bol výlučne určený na zaspávanie – to sa do postieľky začali tešiť kvoli nemu Big Grins

Pridaj komentár