Staráme saDenný režim a návyky

Soplík, kašeľ, teplota. A zasa soplík. Kolotoč z ktorého sa vám točí hlava?

 PR   22.01.2019   0

Situácia s rovnakým scenárom sa opakuje pravidelne. Niekoľko dní škôlka a potom znova doma. Nie je iná možnosť len pripraviť teplý paplón, uvariť vývar a navštíviť lekára. Týždeň až dva týždne doma. Vy si už nemôžete dovoliť vymeškať v práci, a preto nastupujú starí rodičia. A čo je horšie, váš poklad je už viditeľne nervózny a unavený z toľkého boja s bacilmi.

shutterstock

 

Idete k lekárovi, ten vás stále upokojuje, že nejde o poruchu imunity, ale o prirodzené budovanie imunitného systému dieťaťa, no vy ste v panike z každého kýchajúceho človeka, ktorý sa ku vám priblíži. Napriek tomu, že sa snažíte športovať, zdravo stravovať, obmedzujete cukor a sladkosti na minimum, má to len minimálny pozitívny výsledok.

Hovoríte si : „ Kedy sa to už skončí? Kedy už budeme zdraví a budeme môcť normálne fungovať? Ako tomu môžem ešte zabrániť? “

Nepanikárte. Nie ste prvý, ani posledný. Väčšina rodičov malých detí bojuje s rovnakým problémom. Ako z tohto kolobehu von? Je potrebné si uvedomiť, že starostlivosť o detské zdravie sa líši od toho dospelého. Deti v rôznom veku, majú iné výživové požiadavky. Batoľa má iné požiadavky ako predškolák a predškolák potrebuje zase niečo iné ako školák. Každý z nich sa nachádza v inom prostredí, s iným kolektívom a inými potrebami. Viete ako to zohľadniť?

Ako by ste teda mali podporiť imunitu dieťaťa, nielen počas chrípkového obdobia?

Základom správneho vývoja dieťaťa a jeho zdravia je okrem vyváženej stravy aj pohyb, najlepšie vonku, kvalitný odpočinok a dostatočné množstvo podnetov, ktoré mu pomôžu rozvinúť mozgové funkcie. Napriek tomu strava zohráva v zdraví dieťaťa dôležitú úlohu. Dostatočný prísun živín, vitamínov a stopových prvkov je pre zdravý vývoj dieťaťa kľúčový. Bohužiaľ, množstvo živín, ktoré sa nachádzajú v priemernej strave dnešných detí nestačí na uspokojenie ich potrieb. Preto je dôležité ich nahrádzať napríklad výživovými doplnkami.

Pripravte dieťa na kolektív a imunitnú záťaž

Počas roka nastáva obdobie, kedy sú kladené zvýšené nároky na imunitný systém organizmu. Môže to byť pred začiatkom školskej dochádzky, alebo v sezóne častých výskytov prechladnutia ako je práve teraz. V takýchto prípadoch je vhodné zaradiť doplnky stravy, ktoré sa sústredia na podporu imunity dieťaťa práve v rizikových obdobiach. Ideálne by bolo aby produkt obsahoval prírodné látky, ako napríklad extrakt z bazy, šípok či vitamín C, ktoré napomáhajú udržiavať obranyschopnosť v dobre kondícii.

 

Potrebujete konať akútne a rýchlo podporiť imunitu dieťaťa?

V prípade, že sa s chorobou u dieťaťa už trápite, siahnite po medovke, vitamíne C a zinku v produkte špeciálne určenom pre deti, ktorý vaše dieťa podporí počas kritických dní, kedy potrebujete konať čo najrýchlejšie. 

 

 

Budujte zdravú imunitu vášho dieťaťa krok po kroku

Vybudovaním silnej imunity, kostí a podporou mozgových funkcií v detstve im môžete zabezpečiť vyššiu kvalitu života v dospelom veku. Tým, že dieťaťu poskytnete potrebné množstvo zdraviu prospešných látok, pozitívne ovplyvníte jeho vývoj. Dosiahnuť tieto ciele je však možné len systematickou dlhodobou podporou zdravia.

Zaujímajú vás všetky možnosti, ktoré vyvinuli špičkoví pediatri špeciálne pre zdravie detí?

 

Marťankovia Proimun a Proimun AKUT  - doplnky stravy, ktoré dostanete kúpiť v každej lekárni alebo v eshope.

Všetky informácie nájdete na stránke https://www.martankovia.sk/

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP

Mikulášska súťaž o balíčky:

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised