Staráme saGrafomotorika - kreslenie, písanie

S čím kresliť, maľovať, tvoriť už s najmenšími deťmi?

 Mária Kopčíková   02.01.2017   0

Dieťatko sa k prvým kresebným pokusom prepracuje niekedy okolo prvých narodenín. Ak chcete mať doma pre túto príležitosť pripravený nejaký materiál, toto sú osvedčené tipy:

Zdroj: ingimage.com

Farbičky Stabilo woody 3 v 1 – farbička, voskovka a vodovka v jednom. Skvelé pre najmenšie deti. Tuha má priemer 10 mm, čiže farbička je dosť robustná a zároveň krátka – vhodne pre malú detskú ruku.

Prstové farby KOH-I-NOOR – deti si namáčajú prstíky a otláčajú farby, maľujú rôzne dráhy, čiary na veľkej ploche, možno najlepšie na veľký papier položený na zemi. U starších detí môžete trénovať štipkovitý úchop tak, že si dieťa namočí do troch rôznych farieb palec, ukazovák a prostredník a otláča s nimi kvietky.

Veľké vodové farby KOH-I-NOOR – veľké preto, že majú veľké terče s farbami, do ktorých sa so štetcom celom zdarne trafí aj malá, málo zručná detská ruka.

Nastrihané špongie – obyčajné kuchynské špongie nastrihajte na menšie časti a deti ich po namočení do farby môžu otláčať do rôznych tvarov.

Hlina, plastelína – môžete s deťmi pracovať aj v 3D. Z hliny či plastelíny nech deti modelujú. Malým deťom vymodelujte rôzne guľôčky či „hadíky“ vy a deti ich môžu len spájať. A učiť sa od vás – ako sa to robí.

Lepidlo a staré škatuľky od čajov, keksov – na časť papiera, výkresu naneste lepidlo a postupne priliepajte rôzne semiačka. Určite aj malé deti zvládnu peknú „mandalu“. Podobne môžete rozstrihať staré škatuľky a deti si z nich budú vyberať „tovar“ na svoju koláž.

Inšpirujte sa: 3 tipy, ako naučiť dieťa strihať.

A samozrejme by ste si mali nachystať dostatok času, trpezlivosti a dobrej nálady. Deti sú tvorivé, podobné „babravé“ aktivity ich budú pravdepodobne tešiť, ale nemôžete očakávať, že po ich skončení budete mať čistý byt a čisté deti. Tak sa na to pripravte a veľa zábavy si užite!

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised