Staráme saHračky, hry, čmáraninky

13 tipov, ako doma zabaviť batoľatá

 Mária Kopčíková   05.10.2020   1

Malé deti potrebujú byť zamestnané. Nie na 200%, milujú aj svoj free time, no na druhej strane zrejme veľa rodičov pozná chvíle, keď deti naplno reprezentujú úslovie: „kto si hraje nezlobí“.

Shutterstock

 

Ponúkame vám týchto 13 nápadov, jednoduchých a zábavných aktivít. Deti sa k nim zrejme budú vracať, pretože v tomto veku majú malý rozsah pozornosti a pri všetko vydržia krátko.

Pokiaľ niektoré činnosti vaše dieťa nezaujmú, nevadí. Odložte si ich na čas, keď vaše dieťa trocha podrastie. 

 Zoberte vykrajovačky, farby a nechajte nimi vaše dieťa pečiatkovať na veľký papier.

Zdroj: teaching2and3yearolds.com

 Batoľatá sa radi hrajú s vodou. Vyrobte im vodnú stanicu, najlepšie vonku, kde môže nalievať, prelievať, dolievať, vylievať ... koľko len chcú.

 Chladnička je výborná magnetická tabuľa. Vyrobte si vlastné magnetky, ktoré z nej môžete dávať dole a hore. Môžete ich využiť na trénované počtov a triedenia.

Zdroj: powerfulmothering.com

 Pokiaľ vaše batoľa nemá rado farbu na rukách, skúste bezdotykovú umeleckú aktivitu. Použite fóliu, aby si dieťa nezašpinilo ruky.

 Vaše deti budú zbožňovať hranie sa s ,,vyťahovacou škatuľou“´. Zoberte starú krabicu, urobte do nej otvory a dajte tam šnúrky, rôznej hrúbky a materiálu, zauzlené tak, aby sa nedali vytiahnuť. Prevliekanie a navliekanie je pre dieťa výborný tréning koordinácie oko – ruka.

Zdroj: laughingkidslearn.com

 Nájdite niekoho, kto šije a vypýtajte si prázdne rolky od nití. Pečiatkovanie  s nimi bude pre deti určite zábava.

 Deti milujú motať sa v kuchyni. Povedzte im, aby zrátali kúsky zeleniny do polievky, kým sa chystáte ju dať variť.

Zdroj: teaching2and3yearolds.com

 Urobte makarónový náhrdelník. Navliekanie je výborná cesta ako potrénovať jemnú motoriku ruky. Makaróny môžete aj zafarbiť.

 Namaľujte farebné tvary na veľký baliaci papier – štvorec, trojuholník, kruh ... vždy viacej krát ten istý tvar. Trénujte poznávanie tvarov a farieb, napr. tak, že úlohou detí bude prejsť z jednej strany papiera na druhú, položiac nohu len na jeden typ tvaru alebo len na jednu farbu.  

Zdroj: www.toddlerapproved.com

 Farbite s loptičkami! Môžete použiť loptičky s výstupkami, pre lepšiu textúru, ale akákoľvek loptička môže bude dobrá.

 Pokiaľ máte nejakú bublinkovú fóliu, pripevnite ju na zem a povedzte deťom, nech po nej skáču, behajú a vypukajú čo najviac bubliniek.

Zdroj: handsonaswegrow.com

 Ak má vaše dieťa rado autá, potom sa môžete zahrať hru s číslami a parkovacími miestami. Strechy autíčok prelepte štítkom s číslami a na menší kartón nakreslite parkovacie miesta. Potom už len treba správne auto zaparkovať do správneho boxu.  

Zdroj: b-inspiredmama.com

 Použite sieťku z pomarančov, citrónov, či zemiakov ako spôsob maľovania. Do sieťky vložte papierové obrúsky, vatu, či bavlnenú látku a zaviažte (viď foto). Použite na originálne maľovanie a tvorbu dieťatka.

Zdroj: picklebums.com
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Najčítanejšie
Komentáre k článku
autumn11 napísané 23.09.2017 15:30

zaujímavé nápady. Niečo z toho určite v týchto upršaných dňoch vyskúšam. Zatiaľ fungujeme na plastelíne a vykrajovátkach a dnes sme už robili aj figúrky z gaštanov.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
autumn11 napísané 23.09.2017 15:30

zaujímavé nápady. Niečo z toho určite v týchto upršaných dňoch vyskúšam. Zatiaľ fungujeme na plastelíne a vykrajovátkach a dnes sme už robili aj figúrky z gaštanov.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised