ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 22.11.2017 | meniny má Cecília  
Staráme saHračky, hry, čmáraninky

Ako sa hráme s deťmi, keď prší

 kika/redakcia   16.06.2017   0

Aj daždivé počasie má svoje čaro. Deťom stačia ku šťastiu obyčajné mláky, ak im dovolíme počľapkať sa v gumáčikoch, prevetrať dáždniky, pršiplášte.

Lenže nie je dážď, ako dážď, niekedy nás skrátka počasie prikvačí doma a nepovieme ani päť, už dieťa hlási nudu v Brne. 

Mamy nám napísali, ako sa hrajú doma s deťmi (nielen) keď prší.

Shutterstock

 

Mirka:

Úplne prvé hry, čo sa moje deti rady hrali, bolo známe "kolo-kolo mlynské". Chytili sme sa za ruky, krútili, spievali a ukazovali. Boli schopní krútiť sa a spievať aj hodinu, im nebolo z toľkého krútenia nič, len mňa motalo na všetky strany.

Teraz sú starší (2 a 4 roky) baví ich paplónová hra. Dajte na manželskú posteľ na seba paplóny a vankúše a deti po jednom do tej kopy hádžte, nie z veľkej výšky. Moji to mali najradšej, keď boli len v spodnom prádielku. Dotyk paplónov je príjemný na telo.

Tiež som ich nechávala, aby sa schovali spolu pod paplón a ja som ich akože hľadala. Vždy som komentovala, kde ich hľadám a ako ich nemôže nájsť. Niekedy som tárala úplne sprostosti, že ich hľadám v zásuvke a pozrela som sa do zásuvky. Oni ma vždy pozorovali spod paplóna a chichotali sa, ako ich nemôžem nájsť. Keď som konečne odokryla paplón náhlym trhnutím, výskali od radosti.

Zdenka:

My sa veľa hráme s hocijakými pesničkami, pri ktorých sa dá ukazovať alebo nejako pohybovať. Vyhrávajú Kolo,kolo... a Zajačik zatlieskaj...

Potom ich aj pol hodinu baví, keď si sadnem na posteľ a oni na mňa hádžu penové loptičky a ja sa akože strašne hnevám a hádžem ich na nich naspäť. Vždy sa tak snažia, že sú o chvíľu úplne spotení.

Obaja milujú prstové farby a plastelínu, viete takú tú doma urobenú. "Uvarím" vždy veľa farieb a oni potom celé doobedie dokážu šúľať, robiť placky, vykrajovať..

Prečítajte si aj: Ako si vyrobiť domácu plastelínu + video

 

Vonku dokážu do nemoty kresliť kriedami a triafať sa šiškami do stromu. Tak isto ich vie na celé doobedie vonku zabaviť, že najprv urobíme zbieraciu akciu, keď do tašky pozbierame všetky kamienky, čo po ceste nájdeme a potom pri potoku súťažíme, kto ďalej dohodí.

A veľa iného... Deti majú 17 a 28 mesiacov.

Lenka:

Moja dcérka (2 roky a 7 mesiacov) rada kreslí. Precvičíme si tým farby, učíme sa základné tvary a pod. Napríklad mi povie, nech jej nakreslím strom a ona sa snaží dokresliť ovocie. Tiež máme veľa vymaľovaniek, to ju veľmi baví.  

Prečítajte si extra tipy mamy Mirky: hľadanie pokladu, ukazovaná, chytaná, prekážková dráha, rozfúkavanie tušu, obkresľovanie postavy... viac...

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Najčítanejšie

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised