ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Staráme saHračky, hry, čmáraninky

Deti majú radi realistické hračky

 Mária Kopčíková   05.12.2013   1

Kým som nemala za muža poľnohospodára a k tomu syna, tak som netušila, že ZETOR znamená Zemědelský traktor orební, že exitujú nejaké John Deer a Ferguson traktory a ktorý poľnohospodársky stroj sa na čo používa ...

Malý a veľký chlapec pekne svorne najprv listovali knižky typu Čo sa deje na gazdovskom dvore a potom sa vozili na našom podedenom traktore. Keď mal syn asi 8 rokov, počas prázdninového pobytu na vidieku prišiel, že „mami, dnes som šoféroval traktor“. Pri mojej naivnej otázke, kde bol jeho otec, lakonicky odpovedal: „išiel popri ňom ...“.

Jazdili na traktore, orali, drevo vozili, pílili ... Realita života dedinských chlapcov je iná, praktický život si môžu reálne uchopiť, vidieť veľa vecí v praxi, pochopiť to, ako fungujú, vyskúšať si to.

Realistické hračky Bruder

Akosi prirodzene sa u nás doma začali hromadiť traktoríky, nákladiaky, obracačky sena, rôzne príslušenstvo ... niektoré v podobe rýchlo sa zlikvidujúcich plastových výliskov, ktoré za moc nestáli. Iné, s ktorými náš syn „strávil detstvo“. Medzi ne patria aj hračky Bruder.

Vyrába ich nemecká spoločnosť Bruder už od roku 1926.  Sú to verné, plne funkčné modely poľnohospodárskych či nákladných áut a strojov, vyrobené z kvalitného plastu, spĺňajú prísne európske normy, preto nehrozí, že by si deti pri hre ublížili, dokonca sú vhodné aj pre tých najmenších (pre deti od 3 rokov).

Deti vždy ocenia, pokiaľ sa s hračkou naozaj dá hrať, nielen na ňu pozerať a jazdiť s ňou po koberci ... pokiaľ hračka umožní realistické „práce“ – nakladanie drevených klád, obracanie „sena“, otváranie dverí, motora, ak má čokoľvek navyše, čo dieťaťu umožní rozvinúť jeho fantáziu a vymyslieť si vlastné scenáre, bola to dobrá investícia.

 

Modely Bruder sú zmenšeniny značiek ako John Deere, Scania, Man, Mack, JCB, CAT, Class, Jeep, Mercedes Benz, Fendt, Steyr, a mnoho iných.

Okrem množstva modelov, ktoré sa robia v pomere 1:16, Bruder ponúka široké príslušenstvo, figúrky, ktoré deťom spestria hru. Modely a stroje spĺňajú všetky funkcie a sú prepracované do najmenších detailov, dajú sa vyklápať, otvárať, obracať ...

Tipy pre vás a vaše deti

Pokiaľ sa vaše deti radi hrajú s podobnými hračkami, pokiaľ sú fandovia na stroje a zaujímajú sa o ich využitie, okrem knižiek, kde ich môžu vidieť a niečo zaujímavé si prečítať, isto ocenia aj niektorý z realistických strojov Bruder.

Má odklápaciu kabínu s pohľadom na motor, pohyblivé zrkadlá a profilové pneumatiky. Súčasťou je funkčný bubon s miešacími lopatkami a napustitelná nádrž na vodu s hadicou a sklzom pre betón, ktorým možno otáčať. K tomu všetkému má vedierko. 

Vhodné od 4. rokov

Cena: 28,60 

Traktory sú skvele prepracované, majú otváracie dvere a tiež kryt motora. Ovláda sa volantom s možnosťou pripojenie veľkého množstva príslušenstva – balíkovačov, dopravníkov, zdvíhacích ramien ...

Cena: 28,60 

Je pripojiteľný ku všetkým traktorom. Má odklopný zadný panel a aj bočnice. Obsahuje jeden balík slamy a je možnosť ho postaviť na podperku. Mestské deti častokrát netušia, čo je to slama, ako vzniká a že ju niekto balíkuje. Občas pri cestách vidia balíky na poliach a ťažko im je predstaviť, ako sa tam dostali ...

Vhodný od 4. rokov

Cena: 14,80 

Toto nákladné auto má odklopné rameno, ktorým je možné nakladať, či skladať tri pribalené drevené klady. Pokiaľ máte doma malého „lesného robotníka“, dieťatko, ktoré miluje les a zvieratká v ňom žijúce, lesné príbehy, toto auto bude ideálnym pomocníkom pri jeho dobrodružstvách.

Cena: 28,00  

Pásový buldozér s perfektnou lyžicou, ako stvorený na pieskovisko a na skvelé stavebné projekty vášho drobca. Lyžicu možno presúvať vľavo – vpravo, hore – dole. Má odnímateľnú zadnú časť.

Vhodný od 4.rokov

Cena: 15,60  

PS:

Rodinkashop.sk má všetky tieto a iné BRUDER "stroje" skladom. Do vianoc to s prehľadom stíhate:)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Alebo si vyberte iný recept podľa veku vášho bábätka
Najčítanejšie
Komentáre k článku
modrofuzik11 napísané 25.12.2013 18:05

nas kubko miluje bagre, vlaciky, auticka. no sare sa nevieme zavdacit ziadnou babikou. nic, co sa tyka domacich prac. su vobec nejake interaktivne hracky pre dievcata, okrem tych, ktore z nich "chcu urobit" panie v domacnosti?

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
modrofuzik11 napísané 25.12.2013 18:05

nas kubko miluje bagre, vlaciky, auticka. no sare sa nevieme zavdacit ziadnou babikou. nic, co sa tyka domacich prac. su vobec nejake interaktivne hracky pre dievcata, okrem tych, ktore z nich "chcu urobit" panie v domacnosti?

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised